«Я мрію про те, щоб бути корисним — допомагати, захищати. Робити свою роботу якісно та в тіні, як супергерой: його ніхто не бачить, але на ньому тримається державна…
В Одесі командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України контр-адмірал Олексій Неїжпапа зустрівся з новим керівником операції ORBITAL полковником Джонатоном Кітсоном. Метою зустрічі стало обговорення критеріїв підготовки особового складу ВМС ЗС України, напрямів надання інструкторської допомоги групою інструкторів багатонаціональної тренувальної місії в Україні та поглиблення співробітництва.
Операція ORBITAL уже багато років підтримує Збройні Сили України, які нині воюють на Сході України, і підтримка британських партнерів вкрай важлива. Також операція ORBITAL є одним із ключових елементів набуття спроможностей всіх підрозділів Сухопутних військ та ВМС України.
− Багато років основні зусилля були зосереджені на підготовці берегового компоненту Військово-Морських Сил ЗС України, а також на набутті спроможностей Центру підготовки сержантського складу, інструкторсько-викладацького складу флотських навчальних закладів, які направлені на підготовку морських піхотинців, − розповів командувач ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа. – Торік ми розпочали новий напрямок роботи – підготовку корабельного складу. Під час зустрічі з британськими колегами ми обговорили наші спільні плани як на найближчий час, так і на наступний рік.
На думку командувача ВМС, одним із головних питань, що були обговорені, є міжродова підготовка флоту і саме на ній потрібно зосереджувати зусилля. Тому підготовка всіх складових ВМС − це ключовий напрямок діяльності ORBITAL, який буде спланований на наступні роки.
Також командувач національного флоту розповів, що незабаром відбудеться спільне тренування українських ВМС із кораблями ВМС Великобританії. Невдовзі запланований візит корабля флоту Великобританії до Одеси. Під час його перебування планується провести курси для корабельного складу українських ВМС під час спільних тренувань з есмінцем Великобританії. Візит планується вже наступного місяця. У задумі – підготувати українські тактичні групи взаємодіяти з есмінцем Королівського флоту в морі. Ще планується вихід у море українських морських офіцерів на борту британського есмінця. Там вони матимуть можливість ознайомитись з повсякденною та бойовою організацією англійського корабля.
− Завдяки нашій спільній роботі з Великобританією ми сформували декілька органів управління. Цього року сформований такий орган управління як флотилія, і він має такі ж задачі як і командування флотилії Великобританії. Цей орган займається генерацією корабельного складу. Він сформований і набуває відповідних спроможностей, − повідомив командувач ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа. – Ми впроваджуємо у нас стандарти організації управління, що діють в арміях країн-членів НАТО. Великобританія для нас є зразком корабельної системи організації управління флотом і співпраця з ORBITAL дуже корисна для національних Військово-Морських Сил ЗС України.
Зі свого боку командувач операції ORBITAL полковник Джонатан Кітсон відзначив, що Великобританія надавала, надає та буде надавати всебічну підтримку Україні.
Після зустрічі делегація побувала у Практичній гавані, де відвідала кораблі Військово-Морських Сил ЗС України.
@armyinformcomua
Командир 39-ї бригади тактичної авіації, Герой України полковник Олександр Довгач загинув під час виконання бойового завдання.
На важливому маршруті поблизу лінії фронту за новою технологією закрили сітками ще 42 кілометри доріг у Дніпропетровській області.
У Запорізькій області підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України знищили два дороговартісних розвідувальних БПЛА противника «мерлін-вр».
Пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» бригади «Помста» знищили заряджений «Град» противника.
Військовослужбовці, як і всі громадяни України, мають право отримувати необхідні препарати за державною програмою реімбурсації «Доступні ліки».
Бійці 3-ї бригади оперативного призначення імені полковника Петра Болбочана «Спартан» Нацгвардії узяли в полон та допитали окупанта.
Начальник pадіостанції (мала потужність), військовослужбовець
від 25000 до 125000 грн
Київ, Київська область
Юрист, головний спеціаліст юридичного відділу
від 9880 до 11362 грн
Кременчук
Кременчуцька районна військова адміністрація Полтавської області
«Я мрію про те, щоб бути корисним — допомагати, захищати. Робити свою роботу якісно та в тіні, як супергерой: його ніхто не бачить, але на ньому тримається державна…