ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Спортивні костюми, демісезонні куртки, вдосконалені сорочки поло: коли військові отримають нові елементи однострою

8 Серпня 2020, 12:34
Спортивні костюми, демісезонні куртки, вдосконалені сорочки поло: коли військові отримають нові елементи однострою

У правилах носіння військової форми одягу та знаків розрізнення ЗСУ, що нещодавно вступили в дію, передбачається носіння нових елементів однострою. Відтепер військовослужбовці матимуть демісезонну куртку, спортивну форму, вдосконалену сорочку поло. А спеціально для жінок-військовослужбовців розроблено жіночий кашкет. Про ці помітні нововведення, які незабаром військовослужбовці зможуть відчути на собі, кореспондент АрміяІnform поспілкувалась з фахівцями Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ.

Весна та осінь — у нових демісезонних куртках

На додаток до плаща демісезонного тепер військові матимуть демісезонні куртки. Таке нововведення пов’язане з тим, що використання плаща є зручним не в усіх умовах. Наприклад, під час переміщення у транспорті. Додаткових витрат на куртку з бюджету не передбачено. Саме тому її виготовлення відбуватиметься за рахунок перерозподілу термінів використання плаща демісезонного (термін використання деяких предметів збільшать так, щоб не виходити за межі запланованого фінансування). У 2021 році розпочнуть військово-дослідні випробування демісезонних курток і проведення закупівель.

Спортивні костюми й кросівки

Якщо демісезонні куртки на військовослужбовцях ми побачимо у 2021-22 роках, то закупівля спортивних костюмів вже відбулася. До кінця 2020-го на склади Збройних Сил прийде партія у 15 тис. костюмів.

Як зазначають фахівці Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ, їхнє розроблення була доволі тривалим через експерименти з різними тканинами. Адже було завдання розробити легкий костюм, який не парить, проте з тонкої і водночас щільної тканини.

 

Щодо спортивного взуття — то його закупівля планувалась у 2020 році, проте виникли певні нюанси стосовно підошви. Наразі невизначені показники, за якими можна сказати, що ця підошва є хорошою, а інша — ні. До того ж на ринок вийшли виробники, які ще надають свої пропозиції й хочуть брати участь у торгах. Саме тому будуть оголошені додаткові військово-дослідні випробування для отримання нових висновків про якість запропонованих зразків кросівок. І лише після цього здійснять закупівлі.

Наступне літо в нових поло

Також нині завершується робота із затвердження технічної специфікації за позитивними результатами військово-дослідних випробувань сорочок поло. Відтепер матимемо трохи видозмінену модель із сучасного матеріалу типу кулпас (сoolpass). Він складається з функціональних волокон з осередками, через які волога негайно відводиться від шкіри назовні. Ця технологія дозволяє тілу завжди лишатися сухим, знижувати його нагрівання під час фізичних навантажень, а також швидко сохнути після прання. Ще одна важлива властивість поло — стійкість до втрати кольору під дією сонця і прання.

Додаткових фінансових витрат такі вдосконалення не потребують: за тієї ж ціни відбулося покращення тканини й зовнішнього вигляду. У 2020 році планують закупівлі таких поліпшених зразків і в наступному 2021-му —  видача на складах.

Еволюція жіночих кашкетів завершена

Згідно з новими правилами, відтепер для жінок-військовослужбовців передбачено носіння жіночого кашкета. Як відомо, спочатку пані носили чоловічі зразки. Але через нарікання на незручність і зовнішній вигляд проведена тривала робота з удосконалення цього головного убору. Нині завершується робота з технічної специфікації та затвердження зразка еталона. У 2021 році плануються закупівлі, а потім і постачання на склади.

 

36
2

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Актуально, Новини