Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
З нагоди Дня Незалежності України, 100-річчя Варшавської битви та Битви під Замостям Посольство України в Республіці Польща та уряд міста Ланьцут (Підкарпатське воєводство) спільно організували офіційне відкриття відновленого цвинтаря воїнів Армії Української Народної Республіки у Ланьцуті.
Про це повідомляє посольство України в Польщі.
З України прибув Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович, який у своєму виступі високо оцінив значення збереження місць спільної пам’яті для зміцнення партнерських відносин між Україною і Польщею.
Посол України в Польщі Андрій Дещиця подякував усім, хто був причетний до відновлення Українського військового цвинтаря в Ланьцуті і підкреслив важливий внесок Армії УНР, як союзника Війська Польського, в обороні Європи від більшовицькоі агресії 1920 року.
«Після підписання Варшавського договору у лютому 1920 року з воїнів Армії ЗУНР і УНР в таборі Ланьцут розпочато процес формування 6-ї січової стрілецької дивізії Армії УНР під командуванням полковника Марка Безручка, яка спільно із загонами Польської Армії зупинила під Замостем кінну армію Будьонного, що прямувала на Варшаву і далі на Захід завойовувати Європу. Оборона Замостя стала прикладом героїзму українців і поляків у спільній боротьбі проти більшовицької загрози», – йдеться в повідомленні.
З 30-ти тисяч українських воїнів, які перебували в таборі і українській військовій станиці в Ланьцуті, більше 400 спочивають на цьому кладовищі.
@armyinformcomua
На Півдні стабільно неспокійно. За минулу добу на Запорізьких напрямках — Гуляйпільському і Оріхівському — відбулося не так багато бойових зіткнень. Проте противник завдавав авіаційних ударів, здійснив обстріли з артилерії, удари дронами-камікадзе.
Кафедра військової підготовки «Київського авіаційного інституту» запрошує на навчання чоловіків та жінок, які бажають стати частиною війська, здобувши технічну освіту та престижну військову спеціальність.
Ще один етап обміну між Україною та росією завершився успішно — додому повертаються українські військовослужбовці, які перебували в полоні та потребують невідкладного лікування.
Артилерист 54-ї окремої механізованої бригади на позивний «Лисий» розповів повчальну історію про те, як під час швидкої евакуації з-під ворожого обстрілу йому та побратимам довелося бігти, «як олімпійським чемпіонам», щоб врятувати свої життя.
Правоохоронці викрили масштабну схему ухилення від мобілізації та звільнення зі служби, в рамках якої по всій країні підробляли документи про необхідність догляду за родичами з інвалідністю.
Сьогодні відбувся ще один етап обміну полоненими в категорії «важкопоранені та тяжкохворі» згідно з домовленостями у Стамбулі.
від 6000 до 7000 грн
Дніпро
Комендатура військових сполучень (Дніпро)
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…