ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Лейтенанти-випускники: 2000 рік проти 2020-го. Що змінилось у свідомості випускниць військових вишів

Вишкіл Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 3 Серпня 2020, 17:29

У військових вищих навчальних закладах відбулися випуски молодих офіцерів. Серед тих, хто отримав первинні офіцерські звання, велика кількість жінок. У 2000-х роках звання «лейтенант» так само отримували жінки, які нині продовжують нести службу в лавах Збройних Сил України. АрміяInform поспілкувалася з двома випускницями Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Тетяна Смірнова закінчила інститут у 2007-му. Нині вона – майор Збройних Сил України, обіймає посаду офіцера групи морально-психологічного забезпечення Головного управління Військової служби правопорядку у ЗСУ. Раніше вона служила офіцером-психологом у Повітряних Силах ЗС України і там стала найкращим військовим психологом Збройних Сил України в серпні 2018-го.

Христина Зубань – одна з найкращих випускниць Військового інституту у 2019 році. Наразі проходить службу у фінансовій частині в окремій механізованій бригаді.

Чому випускниці шкіл обрали військовий навчальний заклад?

Мотивацією на вступ у Тетяни Смірнової, передусім, було отримати якісну освіту і престижний диплом Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Також вона хотіла здобути професію військового психолога, яка на той момент була новою і цікавою.

Мотивація абітурієнта 2014-го Христини Зубань дещо інша:

– Вступала до Військового інституту, коли розпочалася війна. Керувалася патріотичними мотивами, насамперед бажанням підтримати свою країну. А ще хотіла знайти однодумців, щоб разом зректися старих радянських принципів і відкрити нові горизонти для військовослужбовців.

Ставлення офіцерів до військової форми

– До початку 2014 року однострій був незручним, до того ж ще й великих розмірів. Приємним винятком у курсантські роки була повсякденна форма – її шили за індивідуальними мірками. На службі сподобалася форма Повітряних Сил ЗС України. Наразі польова форма однозначно змінилась – сучасніша і зручна, – порівнює Тетяна Смірнова.

Христина Зубань зі свого боку відзначає, що форма є зручною й практичною:

– Особливого ставлення до однострою не маю, вважаю його необхідним елементом службової діяльності.

Про першу офіцерську зарплату

Пані майор згадує, що першу офіцерську зарплату витратила на відпочинок у відпустці. А ось торішня випускниця  поділилась, що змогла закупити необхідні речі для свого житла на новому місці служби.

Кар’єра жінки в армії: що насправді важливо

– Служба завжди була цікавою для мене. Справді, психологія – це не статичний процес, а активна творча праця. Щодо гендерної політики – вона кардинально не вплинула на мою кар’єру, –  розповідає Тетяна Смірнова.

Нині пані майор несе службу у Військовій службі правопорядку у ЗС України. Вона переконана: кар’єрне зростання – це не головне у службі. Для офіцера має бути пріоритетом якісне та ефективне виконання обов’язків. На переконання Тетяни Смірнової, військовий психолог у Збройних силах – це не спостерігач чи статист. Це та людина в колективі, яка бере активну участь у формуванні психологічного клімату, реагує на проблематику й розвиває позитивні традиції.

Лейтенант Христина Зубань також ставиться до кар’єри

по-філософськи. Вона вважає, що жінка нині може нести службу у війську на будь-якій посаді:

– Для мене кар’єрне зростання – це вдосконалення саме професійне, коли бачиш результат, і колектив вдячний тобі за це.

Анна Гудзь

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
«Машина врятувала від 155-го снаряда»: «Аякс» — від інтернет-крамниці до навідника авіації над Малинівкою

«Машина врятувала від 155-го снаряда»: «Аякс» — від інтернет-крамниці до навідника авіації над Малинівкою

Власник успішної інтернет-крамниці, а нині «літун» 33-ї окремої механізованої бригади з позивним «Аякс», який у перші дні повномасштабного вторгнення добровільно вступив до ЗСУ, розповів про свій бойовий шлях, порятунок від смерті завдяки автівці та нещодавнє наведення авіації на колону ворожої техніки.

Агент фсб отримав 15 років тюрми за підпали у західних областях України

Агент фсб отримав 15 років тюрми за підпали у західних областях України

За матеріалами СБУ та Нацполіції 15 років тюрми отримав агент фсб, який на замовлення рф займався підпалами.

Окрім Покровська, ворог активно діє поблизу Мирнограда

Окрім Покровська, ворог активно діє поблизу Мирнограда

За останні дні росіяни провели кілька безуспішних спроб атаки на місто з декількох напрямків, використовуючи бронетенхніку та мотоцикли.

Всі завдання щодо дипстрайків до кінця року мають бути повністю реалізовані — звернення Президента

Всі завдання щодо дипстрайків до кінця року мають бути повністю реалізовані — звернення Президента

У своєму вечірньому зверненні Президент України Володимир Зеленський розповів про результати проведеної Ставки, дипломатичну роботу, посилення далекобійних ударів, ситуацію на фронті та енергетику.

Президент та очільник МЗС Естонії обговорили посилення тиску на Росію та  збільшення оборонної допомоги Україні

Президент та очільник МЗС Естонії обговорили посилення тиску на Росію та  збільшення оборонної допомоги Україні

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з міністром закордонних справ Естонії Маргусом Цахкною.

Протягом 2025 року затверджено 163 нові нарукавні знаки для військових частин та підрозділів

Протягом 2025 року затверджено 163 нові нарукавні знаки для військових частин та підрозділів

Протягом 2025 року Міністром оборони України та Головнокомандувачем Збройних Сил України затверджено 163 нові нарукавні знаки для військових частин та підрозділів. Зокрема, з початку II півріччя — 62.

ВАКАНСІЇ

Механік

від 20000 до 20000 грн

Запоріжжя

Бердянський РТЦК та СП

Бойовий медик, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Харків

229 окремий батальйон 127 ОБр Сил ТрО

Розвідник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Оператор БПЛА

від 20000 до 120000 грн

Миколаїв

Корабельный районный территориальный центр комплектования и социальной поддержки

Кухар

від 25000 до 45000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Мережевий інженер

від 55000 до 130000 грн

Ужгород, Закарпатська область

--- ---