ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

25 українських військових виконують службові обов’язки на посадах у НАТО

8 Липня 2020
25 українських військових виконують службові обов’язки на посадах у НАТО

АрміяInform вирішила дізнатися, чи залучають українських військовослужбовців до роботи у штабах та структурах НАТО. У 1998 році Альянс започаткував нову ініціативу – штабні елементи партнерства, що дозволяє направляти на конкурсній основі офіцерів збройних сил держав-партнерів для проходження служби у штабах військової командної структури Організації.

Представники Збройних Сил України проходять службу на штабних посадах у складі багатонаціональних органів військового управління НАТО, починаючи з 2000 року.

Як повідомили в Генеральному штабі ЗСУ, на цей час 25 українських військовослужбовців виконують службові обов’язки на посадах у штабах та інших органах військового управління Альянсу, зокрема: 

7 українських військовослужбовців виконують службові обов‘язки на посадах у 6 штабах та інших органах військового управління Альянсу (Міжнародному військовому штабі НАТО, Стратегічних командуваннях НАТО з трансформації та операцій, Офісі стандартизації НАТО та інших штабах регіонального рівня).

18 представників ЗС України виконують службові обов’язки на посадах у складі командування спільної литовсько-польсько-української військової частини (ЛитПолУкрбриг) імені Великого гетьмана Костянтина Острозького в м. Люблін (Республіка Польща). Окремо слід зазначити, що відповідно до тристоронніх домовленостей між державами-учасницями згаданого міжнародного проєкту, наразі (у період 2018–2021 років) командиром ЛитПолУкрбриг є представник Збройних Сил України полковник Дмитро Братішко.

Як правило, виконання службових завдань на зазначених посадах пов’язано з реалізацією різноманітних програм та планів партнерства й військового співробітництва. У рамках нового статусу можна очікувати на звернення НАТО щодо розширення присутності українських військовослужбовців у штабах Альянсу.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Публікації