ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Бійцям та їхнім рідним цілодобово допомагають психологи «Лайфлайн Україна»

Публікації Реабілітація Спорт
Прочитаєте за: 3 хв. 20 Червня 2020, 12:35

Уже понад 8 місяців в Україні працює гаряча телефонна лінія психологічної підтримки українських захисниківта членів їхніх сімей «Лайфлайн Україна». І розпочала свою роботу символічно 14 жовтня 2019 року − у День захисника України. Про це повідомляє АрміяInform.

− Дуже часто до нас телефонують жінки, чоловіки, яких виконують завдання в районі ООС. Як правило, це певна тривога унаслідок перебування їхніх близьких на фронті. Є дзвінки, коли після повернення з війни виникають сімейні незгоди, непорозуміння. Це, передусім, складнощі адаптації в мирному житті, − розповів оператор «Лайфлайн Україна», учасник бойових дій Роман.

За цейчас сюди вже надійшло більше 3500 дзвінків та повідомлень у чаті, проведено майже 5000 годин психологічних консультацій. Оператори приймають тут дзвінки цілодобово й без вихідних – за коротким номером 7333, доступним безкоштовно з номера будь-якого мобільного оператора в Україні.

− Коли розпочинав цей проєкт, то розумів, що ветерани України стикаються з тими ж проблемами, як і в інших країнах. Під час нашого третього навчального курсу президент Всесвітньої федерації ветеранів показав відео, як подібна гаряча лінія працює в США. Коли я дивився цей ролик, то усвідомив: ми створили щось особливе і тут. На мою думку, в Україні працює гаряча лінія світового рівня. Під час влаштування у колцентр, весь персонал пройшов відповідну підготовку, − розповів Пол Найланд, засновник «Лайфлайн Україна». −  Мої колеги працюють тут цілодобово. На кожен дзвінок відповідаємо впродовж декількох секунд. У першу чергу підтримуємо воїнів та їхніх рідних у депресії через різні причини — втрату роботи, розрив стосунків, інші негаразди. Окрім фахівців-психологів, тут завжди працюють і ветерани.

− Телефонують нам як матері, діти яких нині боронять нашу землю на Сході України, так і з «того боку», з ОРДЛО. Люди хочуть почути Україну, щоб їм поспівчували, навіть у такій незвичній формі. Пригадую дуже цікаву історію… Це був справжній «військовий роман», коли дівчина і хлопець проходили службу в різних підрозділах однієї військової частини і шукали один до одного підхід, перебуваючи на відстані 30 кілометрів. Ми зі свого боку за допомогою психологічних порад зблизили їх. Ця історія кохання на війні мала продовження і в мирному житті. Був у нас і сумний випадок, коли ветеран поховав дружину, яка довго хворіла. Воїн довгий час думав, як йому далі з цим жити, втриматися й не піти за нею. Завдяки тому, що він був постійно з нами на зв’язку, періодично телефонував, то залишився жити. Ми повернули його до сучасного життя, і згодом він нам щиро дякував за це, − розповіла операторка «Лайфлайн Україна» Христина.

Ранок, як правило, відносно тихий період у колцентрі, вдень телефонують переважно сім’ї військових, а найбільша кількість звернень надходить на гарячу лінію у вихідні, уночі ж робота операторів досягає апогею.

У перспективі «Лайфлайн Україна» планує розширити спектр діяльності. Ця послуга, на думку організаторів проєкту, має бути доступною для кожного, хто потребує підтримки. Враховуючи глобальну проблему із суїцидальними проявами й посттравматичним стресовим розладом у суспільстві, наступним напрямком, який впроваджуватимуть, — це боротьба з підлітковими самогубствами. Адже саме ця категорія перебуває в групі ризику.

− Ще одне, на що завжди звертаємо особливу увагу, – психічне здоров’я команди. Робота, яку вони виконують, є ментальним викликом, напруженням через характер дзвінків. Тому в нас є постійний психологічний консультант, який відповідає за те, щоб усі почувалися добре. Щоб допомагати іншим, ми самі повинні бути здоровими. У нас є зона офісу, виділена для релаксу. Місце, де люди можуть відновитися, можливо, почитати цікаву книжку після важкого дзвінка, − зазначив Пол Найланд.

Довідково: «Лайфлайн Україна»  − це національна, професійна телефонна лінія з питань профілактики самогубств і підтримки психічного здоров’я ветеранів. Створена вона «Фондом Східна Європа» та завдяки фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні для українських воїнів у межах проєкту «All4One: комплексна програма психологічної та менторської підтримки ветеранів».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Палають по-новорічному: наші бійці в Покровську спалили російську «броню» і піхоту

Палають по-новорічному: наші бійці в Покровську спалили російську «броню» і піхоту

Поблизу Покровська воїни 155-ї окремої механізованої бригади імені Анни Київської напередодні Нового року спалили російські автівки, квадроцикли, НРК, артилерію, бронетехніку, міномети й ворожу піхоту.

Наші штурмовики влаштували новорічний феєрверк на позиціях у Покровську

Наші штурмовики влаштували новорічний феєрверк на позиціях у Покровську

Бійці 425-го штурмового полку «Скеля» видовищно привітали всіх українців з Новим роком.

Подарунки з небесам — окупантам провели новорічне бомбардування

Подарунки з небесам — окупантам провели новорічне бомбардування

Бійці підрозділу «Котики» взводу розвідки 130-го батальйону Сил територіальної оборони ЗСУ скидами з важкого бомбера завдали ударів по ворогу у новорічну ніч.

Мінус полк — грудень виявився дуже врожайним для пілотів Nemesis

Мінус полк — грудень виявився дуже врожайним для пілотів Nemesis

Оператори 412-ї бригади Nemesis Сил безпілотних систем  у грудні 2025 року відмінусували понад 1000 окупантів. Це дорівнює чисельності особового складу штурмовиків у полку в армії рф.

В Херсоні цивільний загинув після скиду з російського дрона

В Херсоні цивільний загинув після скиду з російського дрона

Армія країни-агресора 1 січня атакувала населені пункти Херсонської області ствольною та реактивною артилерією, дронами різного типу. Станом на 17:30 відомо, що від наслідків ворожих обстрілів одна людина загинула та ще троє травмувалися.

«Є випадки, коли росіяни ідуть у штурм по одному» — ворог намагається будь-що атакувати Покровськ

«Є випадки, коли росіяни ідуть у штурм по одному» — ворог намагається будь-що атакувати Покровськ

Ворожі штурмові дії відбуваються на Покровському напрямку постійно, як з використанням малих піхотних груп, які, навіть, можуть складатися з одного окупанта, так і з застосуванням бронегруп.

ВАКАНСІЇ
Кулеметник (контрактна служба, ЗСУ)

від 20000 до 60000 грн

Кривий Ріг

Інгулецький ОРТЦК та СП

Навідник кулеметного відділення

від 21000 до 120000 грн

Червоноград

63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО

Офіцер штабу, старший лейтенант

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

128 ОБр Сил ТрО

Водій-санітар медичного пункту (ЗСУ)

від 50000 до 120000 грн

Київ

243 окремий батальйон Сил ТрО

Зовнішній пілот (оператор) БпЛА до Сухопутних військ ЗСУ

від 21000 до 121000 грн

Дніпро

Drone Force, рекрутинговий центр Сухопутних військ ЗСУ

Монтажник

від 20500 до 55000 грн

Вся Україна

Військова частина Т0950

--- ---