Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Військовими прокурорами регіонів та гарнізонів, за координації Спеціалізованої прокуратури у сфері нагляду за кримінальними провадженнями про військові злочини та у сфері оборонно-промислового комплексу Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру трьом керівникам підприємств за фактом привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем та службового підроблення (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України). Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора України.
«За даними слідства, керівники підприємств під час будівництва казарм поліпшеного планування для військовослужбовців, привласнили 12 млн грн бюджетних коштів шляхом завищення обсягів та вартості виконаних робіт, а також підробляли офіційні документи, які стали підставою для перерахування квартирно-експлуатаційними управліннями Збройних Сил України коштів», – йдеться в повідомленні.
В рамках розслідування кримінальних проваджень 25 травня 2020 року на території окремих областей проведено 17 одночасних обшуків та тимчасових доступів до речей та документів, під час яких вилучено документацію та майно, на яке в подальшому буде накладено арешт.
Загалом за фактами розкрадань бюджетних коштів при виконанні програми з будівництва казарм для військовослужбовців до кримінальної відповідальності вже притягнуто 13 осіб, які спричинили збитки державі на суму близько 46 млн грн. З метою відшкодування спричинених збитків накладено арешт на рухоме і нерухоме майно винних осіб, рахунки підприємств, а також заявлено позови.
Водночас слідчими підрозділами органів Національної поліції та Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва військових прокурорів продовжується розслідування в інших кримінальних провадженнях за аналогічними фактами, у яких тривають експертизи щодо можливого спричинення збитків на суму понад 50 млн грн.
Також досліджується роль службових осіб територіальних квартирно-експлуатаційних управлінь Збройних Сил України, оцінку законності дій яких буде надано після проведення комплексу слідчих дій та експертиз.
Хід слідства у кримінальних провадженнях перебуває на контролі Офісу Генерального прокурора.
Нагадаємо, відповідно до запровадженої у 2017 році державної програми будівництва, планувалося побудувати 184 казарми поліпшеного планування для 23 тисяч військовослужбовців. Наразі завершено будівництво половини казарм, решта залишається незавершеним.
@armyinformcomua
Заступники міністра оборони України Сергій Боєв, Валерій Чуркін і Микола Шевцов обговорили питання забезпечення боєприпасами з делегацією Міністерства оборони Чехії.
На Харківському напрямку ситуація залишається напруженою, зокрема у районі Вовчанська, де ворог не припиняє спроб штурму.
Протягом минулої доби російські війська атакували сім населених пунктів Харківської області, застосовуючи широкий арсенал озброєння, включаючи дрони, ракети та авіаційні удари.
Російські війська не зменшують кількість штурмових дій на Сіверському напрямку, проте частіше використовують мототехніку замість танків та БМП.
Противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах 78 авіаційних ударів, скинув 124 керовані бомби.
12 червня військові кібери здійснили успішне втручання в роботу 110 російських інтернет-ресурсів, на яких замість штатного контенту були розміщені фотоматеріали із «привітанням» громадян рф з «днем росії».
до 100000 грн
Запоріжжя
Щастинський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки
від 30000 до 130000 грн
Київ
21 окремий батальйон спеціального призначення
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…