Які посади нині є найбільш затребуваними? Та зрештою — чи вирішують рекрутингові центри проблему браку людей у війську? Про все це АрміяInform запитала під час бліцінтерв’ю…
Військовими прокурорами регіонів та гарнізонів, за координації Спеціалізованої прокуратури у сфері нагляду за кримінальними провадженнями про військові злочини та у сфері оборонно-промислового комплексу Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру трьом керівникам підприємств за фактом привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем та службового підроблення (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України). Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора України.
«За даними слідства, керівники підприємств під час будівництва казарм поліпшеного планування для військовослужбовців, привласнили 12 млн грн бюджетних коштів шляхом завищення обсягів та вартості виконаних робіт, а також підробляли офіційні документи, які стали підставою для перерахування квартирно-експлуатаційними управліннями Збройних Сил України коштів», – йдеться в повідомленні.
В рамках розслідування кримінальних проваджень 25 травня 2020 року на території окремих областей проведено 17 одночасних обшуків та тимчасових доступів до речей та документів, під час яких вилучено документацію та майно, на яке в подальшому буде накладено арешт.
Загалом за фактами розкрадань бюджетних коштів при виконанні програми з будівництва казарм для військовослужбовців до кримінальної відповідальності вже притягнуто 13 осіб, які спричинили збитки державі на суму близько 46 млн грн. З метою відшкодування спричинених збитків накладено арешт на рухоме і нерухоме майно винних осіб, рахунки підприємств, а також заявлено позови.
Водночас слідчими підрозділами органів Національної поліції та Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва військових прокурорів продовжується розслідування в інших кримінальних провадженнях за аналогічними фактами, у яких тривають експертизи щодо можливого спричинення збитків на суму понад 50 млн грн.
Також досліджується роль службових осіб територіальних квартирно-експлуатаційних управлінь Збройних Сил України, оцінку законності дій яких буде надано після проведення комплексу слідчих дій та експертиз.
Хід слідства у кримінальних провадженнях перебуває на контролі Офісу Генерального прокурора.
Нагадаємо, відповідно до запровадженої у 2017 році державної програми будівництва, планувалося побудувати 184 казарми поліпшеного планування для 23 тисяч військовослужбовців. Наразі завершено будівництво половини казарм, решта залишається незавершеним.
Повернення з російського полону 49 полонених українців та українок прокоментували в Головному розвідувальному управлінні.
Воїни батальйону «Рарог» 24 механізованої бригади імені короля Данила знищили велику кількість легковиків, на яких ворог їздить через дефіцит бронетехніки.
Оператори БПЛА прикордонної комендатури швидкого реагування роти ударних безпілотних авіакомплексів «Фенікс» бригади Гвардії наступу «Помста» знищили реактивну систему залпового вогню «Ураган» і ще кілька цілей.
Створені російськими загарбниками під час окупації Харківській області місця злочинного позбавлення волі та тортур оглянула команда Міжнародного кримінального суду. Прокурори МКС збирають та аналізують докази катувань цивільних осіб у Харківській області в рамках ширшого розслідування злочинних дій, скоєних в Україні.
Загалом від початку доби відбулося 69 бойових зіткнень. Українські захисники продовжують активно протидіяти російському агресору, завдаючи йому втрат у живій силі та техніці.
Ситуація на фронті складна, але за останній тиждень можна помітити покращення на Донеччині, зокрема на Покровському напрямку.
Захищаємо світ
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
Які посади нині є найбільш затребуваними? Та зрештою — чи вирішують рекрутингові центри проблему браку людей у війську? Про все це АрміяInform запитала під час бліцінтерв’ю…