ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Три факти, що спростовують найбільший міф Кремля про Другу світову війну

Публікації Свята та річниці
Прочитаєте за: 3 хв. 9 Травня 2020, 9:09

Трагічна подія минулого – Друга світова війна – сьогодні найбільше оповита різними міфами та перекрученнями. Втримання радянських міфів про війну в Україні є надзвичайно важливим для Росії, адже вони стали головним, здебільшого навіть єдиним елементом радянської ідентичності частини наших громадян. Ті, хто не жив у СРСР, швидше та легше сприймають правду про події тих років. Але сувора реальність говорить, що її треба знати всім. Про це повідомляє АрміяInform.

Уже нині на Донбасі терористи вчать школярів переписаної історії України. В підручниках, які привезли з Росії, немає згадок про терор СРСР у часи правління Сталіна, не розповідається про штучно організований Кремлем Голодомор 1932-1933 років, так само, як про надзвичайну жорстокість на східному фронті в Другій світовій війні.

Одним з найбільших міфів Кремля про Другу світову є те, що в 1941-му Радянський Союз не готувався до війни. Пропонуємо вашій увазі три факти, що спростовують неготовність до ведення бойових дій СРСР, а також повну неочікуваність нападу Німеччини.

  1. У 1941 році СРСР був найбільш мілітаризованою державою у світі. Перед війною в Радянському Союзі виховували культ збройних сил. До 1941 року збройні сили СРСР лавиноподібно збільшили завдяки введенню з 1 вересня 1939 року загального військового обов’язку. Витрати на армію 1941 року зросли до 43 % від видаткової частини бюджету. Особовий склад збільшився більш ніж у 2,5 раза – з 1 мільйона 943 тисяч у 1939 році до 5 мільйонів 700 тисяч у червні 1941 року.
  2. Наказ про створення фронтів (Північного, Північно-Західного, Західного, Південно-Західного та Південного), що були сформовані у перші дні війни, а деякі навіть 20 червня. Рішення на створення фронту не ухвалюють за кілька годин, ба навіть днів. Це кропіткий процес планування, котрий може тривати тижні, навіть місяці. Тому факт створення фронтів у 20-х числах червня вказує на те, що плани з ведення війни розробляли й відпрацьовували заздалегідь.
  3. Жоден з відомих на сьогодні документів 1940-1941 років, у яких містяться радянські плани можливої війни з Німеччиною, немає планів стратегічної оборони – лише наступальної війни. Натомість відомі документи, в яких розробляли плани нападу СРСР на Третій Рейх:
    – доповідна записка наркома оборони СРСР і начальника Генерального штабу РСЧА до ЦК ВКП(б) і В. Молотову «Про основи стратегічного розгортання ЗС СРСР на заході і сході» від 16.08.1940;
    – аналогічна записка від 18.09.1940;
    – доповідна наркома оборони СРСР і начальника ГШ РСЧА для ЦК ВКП(б), Сталіна, Молотова «Про стратегічне розгортання ЗС СРСР на 1941 рік» від 5.10.1940;
    – записки начальника штабу Київського особливого воєнного округу, згідно з рішенням Ради Південно-західного фронту (термін «фронт» вжито за пів року до війни) про план розгортання на 1941 рік від грудня 1940 року;
    – директива наркома оборони СРСР і начальника ГШ РСЧА командувачу військами Західного особливого воєнного округу на розроблення плану оперативного розгортання військ округу, квітень 1941 року;
    – «Міркування про план стратегічного розгортання ЗС СРСР у разі війни з Німеччиною та її союзниками» від 15.05.1941, підготовлені Георгієм Жуковим за участю Семена Тимошенка й Олександра Василевського. Цей документ вартий короткого цитування: «Головний удар силами Південно-західного фронту нанести у напрямку Краків, Катовіце, відрізаючи Німеччину від її південних союзників».

Ці факти не згадуються в жодних російських підручниках з історії. І не дивно, адже пропагандистська машина Кремля працює зовсім у протилежний бік. Й історичні вимисли разом із застосуванням грубої сили – лише допомагають виправдовувати загарбницькі цілі та дії Путіна.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Сили оборони уразили ворожий човен разом з екіпажем

Сили оборони уразили ворожий човен разом з екіпажем

Оператори безпілотних систем Сил оборони вполювали моторний човен російських загарбників разом з екіпажем.

Обирають з кількох варіантів — у 33 ОШП розповіли, хто і як вирішує, чим бити по скупченню противника

Обирають з кількох варіантів — у 33 ОШП розповіли, хто і як вирішує, чим бити по скупченню противника

Українські військові пояснили алгоритм прийняття рішень щодо ударів по місцях накопичення російських окупаційних сил.

Посилення ППО перед зимою — Денис Шмигаль обговорив з німецьким послом першочергові потреби України

Посилення ППО перед зимою — Денис Шмигаль обговорив з німецьким послом першочергові потреби України

У вівторок, 7 жовтня, Міністр оборони України Денис Шмигаль провів зустріч з новопризначеним надзвичайним і повноважним послом Німеччини Гайко Томсом.

Правоохоронці викрили шість нових «схем для ухилянтів»: серед затриманих — експосадовець Кабміну

Правоохоронці викрили шість нових «схем для ухилянтів»: серед затриманих — експосадовець Кабміну

Служба безпеки та Національна поліція ліквідували шість нових схем ухилення від мобілізації, які діяли у різних регіонах України. На оборудках викрито 14 організаторів, які продавали свої «послуги» від $1,5 до $13 тис.

«Вперше бачив влучання на власні очі»: танкіст — про бій на дистанції 280 метрів

«Вперше бачив влучання на власні очі»: танкіст — про бій на дистанції 280 метрів

Танкіст 33-ї окремої механізованої бригади на псевдо «Шайтан», який до війни був будівельником, розповів про свій бойовий шлях від піхотинця до механіка-водія танка «Leopard» та про унікальний бій, коли його екіпаж під’їхав до ворожої колони на 280 метрів і знищив її прямим наведенням.

«Це абсолютно реально припинити» — Президент заслухав доповідь керівника СЗР щодо тіньового флоту рф

«Це абсолютно реально припинити» — Президент заслухав доповідь керівника СЗР щодо тіньового флоту рф

У вівторок, 7 жовтня, Президент України Володимир Зеленський заслухав доповідь керівника Служби зовнішньої розвідки Олега Іващенка.

ВАКАНСІЇ

Монтажник мереж зв’язку (інтернет)

від 50000 до 120000 грн

Ужгород, Закарпатська область

Бухгалтер, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Миколаїв Жовтневий, Миколаївська область

Зв’язківець, ІТ-фахівець

від 21000 до 121000 грн

Умань

81 окремий батальйон управління

Снайпер

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

128 ОБр Сил ТрО

Офіцер групи психологічного супроводу та відновлення

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

112 окремий батальйон 110 ОБрТрО

Командир взводу, офіцер

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

--- ---