Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Авторське кредо цього учасника нашого літературного Інтернет-марафону до Дня Піхоти є доброта й людяність мужньої людини.
Дніпрянин капітан Борис Кутовий вважає: доброта дає нам змогу боротися, тримати стрій у складних умовах. Доброта в серці людини допомагає нашим хлопцям стояти на передовій, стримувати натиск чисельного й добре озброєного ворога. Протиставити силам країни-агресора потрібно не тільки фізичні зусилля, навички, вишкіл, хоробрість, а ще й мужність свого серця. А мужнього серця без доброти не буває.
Письменником офіцер цивільно-військового співробітництва Борис Кутовий ставати не планував. Дві книги, що вийшли з-під його пера, – «Листи здалеку» та «Повість про срібну флейту», – почалися з написаного СМС-повідомлення.
– Книжка почалася з простої есемески моїм рідним, яку я набрав, коли було важко. Не було змоги говорити, але я хотів передати частку свого серця. А найкраще це можна зробити листуванням, тому ця книжка написана як листування солдата до свого маленького сина. Книжка про те, що нам допомагає на війні бути сильними. Вона світла – у ній багато жартів і пригод – бо з війни не треба писати додому про війну, адже це означає, що війна тебе перемогла… А у пам’яті хочеться залишитися світлим, добрим, веселим, – розповідає автор.
«Листи здалеку» та їхнє продовження «Повість про срібну флейту» містять відповідь на запитання: чому нам вдається перемагати, витримувати труднощі, що допомагає вижити? Чого більше у серці нашого солдата — подоланого страху, ненависті до ворога чи чогось іншого? Так, у серці захисника більше любові та доброти. Саме це допомагає нам вистояти, свідомо йти на війну — навіть на смерть. Любов до країни – особисті чесноти людини – це любов до рідної землі, батьків, які привели тебе в цей світ, любов до дитини, любов до жінки, любов до справи, яку робиш. З усього цього складається велика та сильна Любов до Батьківщини, яка дає сили та мужність навіть загинути заради цієї любові.
Сталося так, що з Борисом Кутовим ми познайомилися в Авдіївці. Місті, розташованому впритул до лінії фронту. Він тоді працював над практичним утіленням гуманітарного проєкту «Допомога. Схід»: масове постачання до місцевих лікарень та ФАПів уздовж лінії зіткнення медичних і гуманітарних вантажів з-за кордону. Зокрема з Франції. Про книгу він тоді лише мріяв – сідати за написання не було часу. А найчастішим питанням від людей до нього було: «Борю, ти взагалі колись спиш і щось їси?» На що енергійний тоді ще старлей віджартовувався, що виспиться та поїсть колись згодом.
Армійським CIMICом (офіцером ЦВС) Борис Кутовий також став не відразу – з моменту мобілізації в 2014 році, майже півтора року прослужив у ССО. До війни працював у МВС, був оперативником, тож уміння вираховувати та ловити злочинців знадобилися знову.
Літературний фронт, вважає він, є не менш важливим у сучасних реаліях. Тому після презентації свого першого твору, він ініціював ще один проєкт з популяризації української літератури, масового читання серед підлітків на Донбасі та Луганщині. Небайдужі збирають книги, а військові з груп цивільно-військового співробітництва доправляють їх у бібліотеки прифронтових населених пунктів.
– На Донбасі зростає покоління дітей, які не вміють ще добре писати, але відрізняють калібр мінометів по звуках пострілів та по вибухах. Яке майбутнє чекає на них, що понесуть у життя? Щоб вони зробили Україну кращою, потрібно багато. І книжки українською теж, – говорить він. – Ті, що ми постійно передаємо, летять немов птахи від Мар’їнки до Тошківки. Війна ввірвалася у дитинство через невігластво, короткозорість, внутрішню несвободу дорослих, через їхні життєві принципи типу «моя хата з краю». Чи виправили нас ці роки війни, смертей, страждань? Чи змінилися ми? Кожен має відповісти сам!
А все ж книги будуть однаково цікаві й дорослим читачам, і дитячій аудиторії. Обидва твори вийшли друком у видавництві «Арт Прес».
Фото з мережі Інтернет
@armyinformcomua
Штаб-сержант на офіцерській посаді — це історія командира мінометної батареї на псевдо «Рено», який переконаний, що в сучасному війську головне не погони, а результат, і що лідером стають не за призначенням, а за вчинками.
На Донеччині пілоти підрозділу «Фенікс» прикордонної бригади «Помста» продемонстрували видовищні кадри своєї роботи.
Оператори 20-го окремого полку безпілотних систем «К-2» влаштували справжній «бліндажоцид» для російської піхоти, методично знищуючи ворожі укриття.
Оператори БПЛА Третьої штурмової бригади продовжують методично знищувати ворожу піхоту.
Підрозділи Сил спеціальних операцій у взаємодії з іншими складовими Сил оборони 15 червня завдали ураження по потужностях з виробництва ворожих ударних БПЛА у місті Єлабуга в Татарстані.
Колись — «обмежено придатний» інженер-будівельник, сьогодні — нагороджений відзнакою «Військової доблесті» командир механізованого взводу, який пройшов пекло під Покровськом та довів собі, що може захистити рідних.
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
від 51000 до 51000 грн
Запоріжжя
79 окремий батальйон 102 ОБр Сил ТрО
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…