Чоловік систематично поширював інформацію з обмеженим доступом, перешкоджаючи комплектуванню Сил оборони України та сприяючи, таким чином, загарбницько-окупаційній армії російської федерації. Про це стало…
Нещодавно делегація ЗС України на чолі з командувачем Сил логістики ЗСУ генерал-лейтенантом Олегом Вишнівським здійснила візит до Республіки Польща, у рамках якого мала змогу ознайомитися із тонкощами побудови системи логістичного забезпечення збройних сил Польщі відповідно до стандартів Північноатлантичного Альянсу.
Про подробиці двосторонніх зустрічей з польськими колегами, питання, які на них порушувалися, перспективи подальшої співпраці та обміну досвідом наша сьогоднішня розмова з представником українського логістичного десанту заступником начальника штабу Командування Сил логістики ЗС України полковником Петром Лисицею.
— Петре Олександровичу, яким був формат офіційних зустрічей у Польщі?
Офіційні зустрічі проводились у форматі брифінгів, які супроводжувались презентаційним матеріалом, наприкінці кожного виступу відбувалася конструктивна дискусія з приводу почутого. Під час відвідин Польщі українська делегація ознайомилася з тим, як працюють Інспекторат підтримки Збройних Сил Республіки Польща — аналог українського Командування Сил логістики ЗС України, логістичний навчальний центр, 1-ша регіональна база логістики та 1-ша бригада логістики ЗС Польщі. Хочу принагідно наголосити, що польською стороною дуже оперативно надавалися інформаційні матеріали стосовно уточнювальних питань, що виникали в української делегації протягом візиту.
— Які саме питання обговорювалися в рамках візиту?
— Найбільше нас цікавили особливості організації польської системи логістичного забезпечення збройних сил, а саме: структура, функції й завдання підрозділів J-4 органів управління стратегічного, оперативного рівнів та Інспекторату підтримки ЗС Польщі. Крім того, було приділено час вивченню аспектів функціонування логістики тактичного рівня, зокрема на прикладі роботи регіональної бази логістики та логістичної бригади. Як з’ясувалося, у Польщі є спеціальний логістичний навчальний центр із підготовки фахівців-логістів тактичної ланки.
— Чи вдалося досягти під час перемовин конкретних домовленостей?
— План візиту апріорі не передбачав досягнення таких домовленостей з польськими військовими посадовцями. Втім ми дійшли спільного розуміння доцільності продовження обопільної співпраці із ЗС Польщі з метою набуття оперативної взаємосумісності з державами-членами НАТО у сфері організації логістичного забезпечення.
— У кожної держави-члена НАТО власне бачення функціонування системи логістичного забезпечення. Модель логістичного забезпечення, започаткована у Польщі, має свої особливості. Що ЗС України варто було перейняти, а від чого відмовитися?
— Вивчаючи досвід функціонування системи логістичного забезпечення держав-членів НАТО, дійсно складно знайти дві ідентичні моделі побудови системи логістичного забезпечення збройних сил. Передусім це пов’язано з тим, що кожна держава конструювала зазначену систему, беручи до уваги кілька чинників: географічне положення, чисельність збройних сил, обсяги фінансування тощо. Крім того, слід зазначити, що у переважній більшості держав-членів НАТО (зокрема і Республіці Польща) система логістичного забезпечення постійно вдосконалюється і ще не є остаточно завершеною, попри те, що цей процес триває вже протягом останніх 15-20 років.
Серед позитивних інноваційних досягнень польських збройних сил, які необхідно врахувати нам під час подальшого створення та вдосконалення вітчизняної системи логістичного забезпечення, варто виокремити:
— Чи висловлювали польські колеги нарікання з приводу нововведень у війську, пов’язаних із членством в Альянсі?
— Польські колеги цілком задоволені й підтримують нововведення, пов’язані з членством у НАТО, яке є гарантією потужної військової підтримки з боку партнерів та стабілізатором безпекової політики у регіоні.
— Україна — держава, яка фактично перебуває у перманентному стані війни, тому наш досвід бойових дій є неоціненним. Чим цікавилися польські колеги?
— Спілкуючись під час брифінгів та відвідування інфраструктурних об’єктів із польськими колегами, ми в ініціативному порядку надавали інформацію щодо бойового досвіду, набутого під час збройної агресії РФ на сході України. Зі свого боку польські військові посадовці цікавилися питанням логістичного забезпечення наших добровольчих батальйонів.
АрміяInform розпочала цикл матеріалів щодо досвіду країн НАТО, держав колишнього Варшавського блоку, які наразі є членами Північноатлантичного Альянсу, розбудови сучасної системи військової логістики. Перший матеріал циклу вийшов сьогодні: Логістичне планування НАТО та сучасні виклики
@armyinformcomua
Двоє окупантів намагалися сховатися в черговому укритті, проте український дрон продовжив їх «супровід», довершивши точним влучанням по їхнім позиціям.
Оператори батальйону безпілотних систем «Хижаки висот» 59-ї бригади зробили підбірку уражень ворожих піхотинців, які намагалися відстрілюватися.
До суду скеровано обвинувальний акт щодо військовослужбовця зс рф, якого обвинувачують у розстрілі полоненого українського прикордонника.
Українське військо завдало успішних ударів ракетами повітряного базування Storm Shadow по брянському заводу мікроелектроніки «Кремній Ел».
Бійці 1129-го зенітного ракетного Білоцерківського полку збили рідкісний ворожий розвідувальний дрон «Гранат-4».
Повідомлено про підозру колишній військовій, яка запропонувала військовозобов’язаному комплекс послуг за $20 000 для уникнення мобілізації.
Помічник гранатометника
від 21400 до 121400 грн
Дніпро
31 Бр НГУ ім. генерал-майора Олександра Радієвського
Інспектор прикордонної служби (військова служба)
від 25000 до 25000 грн
Черкаси
Державна прикордонна служба України
Оператор РЕБ, РЕР
від 20000 до 120000 грн
Петропавлівка
Другий відділ Синельниківського РТЦК та СП (відділення рекрутингу)
Чоловік систематично поширював інформацію з обмеженим доступом, перешкоджаючи комплектуванню Сил оборони України та сприяючи, таким чином, загарбницько-окупаційній армії російської федерації. Про це стало…