ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як добровольцю отримати УБД: зразки документів та механізм надання

Прочитаєте за: 2 хв. 21 Лютого 2020, 16:03

Міністерство оборони підготувало корисну інформацію про механізм надання статусу учасника бойових дій (УБД) добровольцям та зразки документів для осіб, які бажають отримати такий статус.

Для того, щоби отримати статус УБД, потрібно…

Після майже шести років, соціальну справедливість для добровольців буде нарешті відновлено, йдеться на сайті Міністерства у справах ветеранів. У матеріалі від 12 лютого зазначається, що добровольці були першими, хто встав на захист Батьківщини, і обов’язок держави — надати їм належний юридичний статус.

Нагадаємо, що в грудні 2019 року Президент України підписав Закон щодо надання статусу УБД добровольцям, на початку 2020 року Закон набув чинності.

Тепер уряд визначив механізм надання статусу учасника бойових дій для осіб, які у складі добровольчих формувань брали безпосередню участь в антитерористичній операції, але згодом не увійшли до складу підрозділів ЗСУ чи МВС.

Тож тепер з’явилась можливість надання добровольцям пільг та соціальних гарантій. Вони зможуть отримати державну підтримку і допомогу щодо соціальної та професійної адаптації.

Для того, щоби отримати статус УБД, потрібно зібрати пакет документів. Зразки всіх потрібних заяв та довідок можна переглянути на сайті Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Пам’ятка для отримання УБД

Крім того, ГО «Юридична сотня» підготувало докладний матеріал-пам’ятку про механізм надання статусу УБД добровольцям. У цій пам’ятці розповідається:

  • хто з добровольців може отримати статус учасника бойових дій;
  • які документи для цього необхідні;
  • який визначений порядок дій.

Подробиці читайте на сторінці «Юридичної сотні» в матеріалі «УБД для добровольців».

Там ви також можете завантажити зразки документів, які потрібно подати добровольцям для оформлення УБД.

Нагадаємо, що раніше АрміяInform повідомляла, що учасники бойових дій зможуть отримати соціальне житло.

Читайте нас в Telegram
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform Актуально, Соціальний захист