ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Уряд визначив механізм отримання статусу учасника бойових дій добровольцями

Ветерани АТО та ООС Новини Соціальний захист військовослужбовців
Прочитаєте за: 2 хв. 12 Лютого 2020, 14:55

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні визначив чіткий механізм надання статусу учасника бойових дій членам добровольчих формувань. Про це у Twitter повідомив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

«Добровольці, які брали безпосередню участь в АТО, зможуть отримати статус учасника бойових дій. Уряд визначив чіткий механізм надання статусу УБД членам добровольчих формувань. До цього подекуди добровольці були вимушені в судах доводити, що захищали країну на Сході»,‒ написав очільник Уряду.

Прем’єр-міністр назвав це рішення справедливим. Добровольці матимуть пільги та соціальні гарантії як учасники бойових дій і зможуть отримувати державну соціальну підтримку, допомогу щодо соціальної та професійної адаптації після повернення з військової служби.

Як повідомляла АрміяInform, 23 грудня 2019 року Президент України підписав Закон України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції» (№ 2045-1), який Верховна Рада України ухвалила 4 грудня 2019 року. Документ доповнює закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» переліком учасників бойових дій, які в складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, упродовж не менше 30 календарних днів, зокрема за сукупністю днів, брали безпосередню участь в Антитерористичній операції.

Згідно із законом порядок надання статусу УБД, а також позбавлення такого статусу, визначається Кабінетом Міністрів України.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
«Переправа стала братською могилою» — на Краматорському напрямку з’явилася ворожа бронетехніка, її активно палять
«Переправа стала братською могилою» — на Краматорському напрямку з’явилася ворожа бронетехніка, її активно палять

На Краматорському напрямку ситуація все більш динамічна — відбуваються бронештурми.

Нагорода за 343 дні на позиціях: капітан Олексій Михайлов став Героєм України
Нагорода за 343 дні на позиціях: капітан Олексій Михайлов став Героєм України

Президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка» капітану Олексію Михайлову.

Українські захисники успішно відбили ворожу атаку в районі Никифорівки
Українські захисники успішно відбили ворожу атаку в районі Никифорівки

Від початку доби агресор 49 разів атакував позиції Сил оборони.

Катували струмом та «вибивали» зізнання: викрито двох зрадників з окупованого Луганська
Катували струмом та «вибивали» зізнання: викрито двох зрадників з окупованого Луганська

Двом колаборантам, які брали участь у викраденнях і катуваннях мешканців Луганщини, заочно повідомили про підозру.

Заблукали й здались: бійці 155-ї бригади взяли в полон двох окупантів на Покровському напрямку
Заблукали й здались: бійці 155-ї бригади взяли в полон двох окупантів на Покровському напрямку

Двоє російських військових заблукали в Гришиному й опинилися в полоні.

Майже 1,5 млн грн збитків: правоохоронці затримали організатора шахрайської схеми з продажу дронів
Майже 1,5 млн грн збитків: правоохоронці затримали організатора шахрайської схеми з продажу дронів

У столиці викрили шахрайську схему, через яку з волонтерів виманили майже 1,5 мільйона гривень під виглядом закупівлі FPV-дронів і амуніції для фронту.

ВАКАНСІЇ
Водій категорії С – військовослужбовець

від 20100 до 120000 грн

Біла Церква

Троїцький ТЦК та СП

Пілот DJI Mavic, військовослужбовець

Дніпро

93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр"

Інспектор прикордонної служби, оператор БПЛА

від 20500 до 25000 грн

Херсон

Херсонський прикордонний загін

Оператор відділення управління ППО (ЗСУ)

від 20000 до 70000 грн

Вся Україна

154 ОМБр

Кухар

Запоріжжя

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Стрілець, військова служба

від 21000 до 27000 грн

Білгород-Дністровський, Одеська область

--- ---