ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна висловила черговий протест проти російського «гуманітарного конвою» на Донбас

13 Грудня 2019

Міністерство закордонних справ України заявило рішучий протест МЗС РФ у зв’язку з черговим вчиненням російською стороною міжнародно-протиправного діяння проти суверенітету України. Як про це йдеться в заяві МЗС України, росіяни знову незаконно перемістили на територію нашої країни так званий гуманітарний конвой.

«Ігноруючи раніше висловлені неодноразові застереження української сторони, без її офіційної згоди, з порушенням законодавства України, умов та модальностей доставки гуманітарної допомоги, які були раніше узгоджені між Україною, Росією та Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, російська сторона незаконно перемістила на територію України так званий гуманітарний конвой для населення на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях у Донецькій та Луганській областях України», — йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ.

Зазначається, що переміщення відбулося через російські прикордонні пункти пропуску «Донецьк» та «Матвєєв Курган» і закриті Україною пункти пропуску «Ізварине» та «Успенка».

У МЗС додали, що при цьому російська сторона унеможливила здійснення українськими прикордонниками і митниками обов’язкових контрольних процедур, які передбачені законодавством України та нормами міжнародного права, а також двосторонніми міжнародними договорами.

«У зв’язку з цим Міністерству закордонних справ Російської Федерації надіслано ноту протесту з вимогою неухильно дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань, зокрема двосторонніх договорів, раніше узгоджених модальностей доставки гуманітарних вантажів, а також направляти їх у подальшому оформленими відповідно до законодавства України і через контрольовані нею прикордонні пункти пропуску», — наголосили у відомстві.

Читайте нас у Facebook
Мітки:
Новини світу та України