ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

РФ не повернула Україні близько 30 одиниць зброї та сотні боєприпасів, вилучених під час інциденту в Керченській протоці 

Новини світу та України
Прочитаєте за: 2 хв. 21 Листопада 2019, 18:44

Вогнепальну зброю та боєприпаси, вилучені в українських моряків під час інциденту в Керченській протоці, не було передано Києву, вони залишилися в Москві як речові докази у справі, цитує «Інтерфакс-Україна»  з посиланням на адвоката українських моряків Миколу Полозова.

«Було вилучено близько 30 одиниць зброї моряків, зокрема автомати Калашникова і пістолети Макарова, сотні одиниць боєприпасів до артилерійських установок, а також радіонавігаційне обладнання, – сказав Полозов. –Також морякам не повернули вилучені у них стільникові телефони, флеш-карти, електронні накопичувачі. Все це залишилося як речові докази в Росії».

Адвокат також уточнив, що багато моряків скаржилися, що їм не було повернено особисті речі, натільні хрести, ланцюжки тощо, вилучені у них прикордонниками.

«Ми зараз розбиратимемося і в разі, якщо це так, вживатимемо відповідних заходів», – сказав Полозов.

Він зазначив, що судна  залишаються речовими доказами у справі й передані Києву на відповідальне зберігання.

«Згідно з КПК РФ, відповідальне зберігання забороняє будь-які дії, зокрема ремонт та експлуатацію майна до виключення його з числа речових доказів», – пояснив він.

У разі порушення, уточнив Полозов, російська сторона має право заявити про це в Міжнародний трибунал ООН з морського права.

Як пояснив Полозов, питання про долю речових доказів, як і про участь у суді українських моряків, буде вирішено вже після завершення попереднього слідства у справі та направлення матеріалів до суду.

«Звісно, слідчий може призупинити розслідування справи, КПК дозволяє це зробити, коли місце знаходження обвинуваченого відоме, проте реальної можливості його участі в кримінальній справі немає. Але цей розвиток ситуації нас не влаштує і ми будемо його оскаржувати. Можливо, що справа все-таки піде до суду, і якщо моряки не приїдуть, то будуть оголошені в розшук, і тоді судовий розгляд відбудеться в заочній формі. У будь-якому разі, все буде зрозуміло лише після того, як ми завершимо ознайомлення з матеріалами справи», – пояснив адвокат.

Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Перший у світі «тіндер» з безпілотниками — DOT-Chain Defence запускає «Купидрони»
Перший у світі «тіндер» з безпілотниками — DOT-Chain Defence запускає «Купидрони»

Цифровий маркетплейс озброєнь DOT-Chain Defence запускає «Купидрони» для пошуку альтернативних пропозицій.

«Ракети приїхали в неділю — у четвер уже били по цілях»: Президент пояснив, чому допомога потрібна без пауз
«Ракети приїхали в неділю — у четвер уже били по цілях»: Президент пояснив, чому допомога потрібна без пауз

Президент України Володимир Зеленський заявив, що російська армія найближчими днями може завдати нового масованого удару по території України. У зв’язку з цим в

«Вони не перемагають, лише повзуть» — Марк Рютте про мізерні здобутки росії на Донеччині
«Вони не перемагають, лише повзуть» — Марк Рютте про мізерні здобутки росії на Донеччині

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що російський лідер готовий втрачати величезну кількість солдатів заради мінімальних просувань в Україні.

«Уявіть путіна без війни» — Президент назвав головну перешкоду на шляху до миру
«Уявіть путіна без війни» — Президент назвав головну перешкоду на шляху до миру

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна робить усе можливе, аби зупинити війну, однак російський лідер не зацікавлений у її завершенні.

«Нерозумно тримати найсильнішу армію поза НАТО» — Володимир Зеленський закликав Європу до рішучості
«Нерозумно тримати найсильнішу армію поза НАТО» — Володимир Зеленський закликав Європу до рішучості

Президент України Володимир Зеленський заявив, що російська армія зазнає значних втрат за кожен кілометр просування на фронті.

«Іранські „шахеди“ вбивають наших людей»: Президент закликав зупинити режим у Тегерані
«Іранські „шахеди“ вбивають наших людей»: Президент закликав зупинити режим у Тегерані

Іранський режим має бути «зупинений негайно», адже його зброя вбиває українців і руйнує інфраструктуру.

ВАКАНСІЇ
Номер обслуги мінометного розрахунку на контрактну службу в ЗСУ

від 20000 до 60000 грн

Кривий Ріг

Інгулецький ОРТЦК та СП

Начальник майстерні, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Гранатометник

від 21000 до 120000 грн

Суми

73 батальйон

Технік, військовослужбовець | Військова частина А2166

від 26000 до 56000 грн

Львів, Львівська область

Гранатометник

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Механік водій, Військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

--- ---