ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Форпост» об’єднує  дітей зі всієї України

Військовий вишкіл Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 15 Листопада 2019, 16:37

У Києві розпочався Всеукраїнський форум військово-патріотичних організацій «Досвід мужніх». Упродовж двох днів понад пів сотні учасників із усієї України спільно з представниками оборонного відомства обговорюватимуть розвиток військової патріотики. А ще – формування оборонної свідомості в українському суспільстві.

Серед найпотужніших організацій, представлених на форумі, – Вінницький військово-патріотичний клуб «Форпост». Його засновник – колишній військовий та вчитель предмета «Захист Вітчизни» Федір Водянюк.

– З початком війни молодь Вінниччини прагнула більше дізнатися про військо, наших бійців, сучасне озброєння. І от у 2015 році я зважився створити заклад, в якому військовій справі вчилися б діти різного віку, – розповідає чоловік. – Починав із невеличкого підвального приміщення в Ямполі, яке за кілька років виросло до повноцінного клубу.

Масштаби діяльності «Форпосту» вражають не тільки різноманіттям занять, а й кількістю учасників. Тут є класи військової підготовки, мініполігон з тактичною смугою перешкод. Нерідко у «Форпості» збираються школярі для навчально-польових зборів з предмета «Захист Вітчизни». Тут відбуваються Військово-патріотичні збори з рукопашного бою «Ми майбутні захисники твої, Україно!», а також найпопулярніший серед школярів зі всієї України десятиденний військово-спортивний вишкіл «Щит і Меч».

– На тактичній смузі перешкод юнаки й дівчата набувають знань і практичних навичок, необхідних майбутнім захисникам України, – розповідає Федір Водянюк. – До прикладу, це і парашутно-десантна, гірсько-штурмова, тактична, вогнева, інженерна, військово-медична підготовка, топографія та рукопашний бій. Діти навіть можуть виконати стрибок з парашутом. Організовуємо і марш-кидки від 3 до 20 км та туристичні походи по всій країні на кшталт 130-кілометрового у Карпати, де вихованці пройшли практику з виживання, дружби, взаємодопомоги, школу розвідника та рятувальника.

Вихованці клубу беруть активну участь у різноманітних військово-патріотичних іграх, як от «Вояцький дух» на базі 169-го навчально-тренувального центру ЗСУ «Десна». Цікавлять «форпостівців» і військово-спортивні турніри та збори на базі Житомирського військового інституту імені Сергія Корольова, а також заняття з рукопашного бою.

– Постійно проводимо екскурсії до військових частин і музеїв, запрошуємо бійців до нас. Ще в перші роки функціонування клубу побачили результат роботи – наш вихованець пов’язав життя з армією. Тепер він вже не учень, а вчитель у клубі. Тож висновок один – ми йдемо правильним шляхом, – підсумовує Федір Водянюк.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
«Чєловєка обнуляйте»: російські командири вбивають власних солдатів
«Чєловєка обнуляйте»: російські командири вбивають власних солдатів

У перехопленні воєнної розвідки зафіксовано факти системного вбивства російськими командирами власних військовослужбовців.

Ласкаво просимо: служби супроводу матимуть доступ до цивільних лікарень
Ласкаво просимо: служби супроводу матимуть доступ до цивільних лікарень

Адміністрація та медичний персонал лікарень тепер мають достатні підстави для допуску представників служб супроводу до пацієнтів-військовослужбовців.

А хто це там сховався?: вітер демаскував окупанта, а наші дронарі влучили
А хто це там сховався?: вітер демаскував окупанта, а наші дронарі влучили

Пілоти 1-го штурмового батальйону 92-ї штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка скористалися допомогою вітра у знищенні росіянина.

€200 млн на дрони: Україна та Румуня готують запуск спільних проєктів із виробництва
€200 млн на дрони: Україна та Румуня готують запуск спільних проєктів із виробництва

Проєкти отримають фінансування по програмі ЄС SAFE і передбачають налагодження виробництва дронів на території Румунії у співпраці з українськими компаніями.

«Улан» не доїхав: на Вовчанському напрямку знищили російський ерзац-всюдихід
«Улан» не доїхав: на Вовчанському напрямку знищили російський ерзац-всюдихід

Операторами 159-ї механізованої бригади на південний схід від Вознесенівки було знищено автомобіль «Улан».

ВАКАНСІЇ
Водій-електрик такелажного відділення

від 20000 до 20000 грн

Васищеве

Військова частина 3075 НГУ

Автомеханік (ЗСУ)

від 20000 до 50000 грн

Вся Україна

154 ОМБр

Стрілець (контракт 18-24, 1 рік)

від 23000 до 120000 грн

Вся Україна

503 ОБМП

Командир машини, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Моторист-рульовий катера

від 21000 до 50000 грн

Київ

Військова частина А4269

Фельдшер, військовослужбовець

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

--- ---