ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Уперше сержантів тестували за новою програмою, розробленою за стандартами НАТО

10 Жовтня 2019
Уперше сержантів тестували за новою програмою, розробленою за стандартами НАТО

Курсанти Центру підготовки сержантів ВМС ЗС України вперше на курсах базового та середнього рівня склали іспит за новою програмою, в основі якої — відпрацювання процесу планування і ухвалення військових рішень за стандартами NATO — TLP (Troop Leading Process). Ця програма була розроблена за участю литовських і канадських фахівців.

Іспит складали з польового виходу, він тривав три доби. Керівництво Центру оцінювало лідерські навички майбутніх командирів відділень і головних сержантів взводів і рот, їхнє вміння правильно виконувати накази та доводити їх до особового складу. Адже сержант має важливу роль у ланцюжку між командиром, який ставить завдання, і солдатами, які повинні їх виконувати.

— Висадившись у район зосередження, розгорнули патрульну базу, — розповідає начальник Центру підготовки сержантів ВМС ЗС України мічман Юрій Клімкін. — Після отримання завдання курсанти займалися плануванням, складали макети місцевості, виробляли план дій. Кожен із них мав окреме завдання і свою ввідну.

Під час польового виходу військовослужбовці відпрацювали, зокрема, завдання з розгортання блокпостів, супроводження й охорони важливих об’єктів і вантажів, проведення розвідки. Кульмінацією іспиту стало захоплення переправи та заволодіння плацдармом.

— Після курсів у Центрі підготовки майбутні сержанти, які виявили лідерські якості, поїдуть навчатися до профільного навчального центру безпосередньо за фахом: корабельний старшина, командир танкового відділення чи підрозділу артилерії тощо, — зазначає Юрій Клімкін.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Вишкіл