ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

11-та окрема бригада армійської авіації віднині має почесне найменування «Херсон»

Історія Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 15 Жовтня 2019, 15:57

Пілоти вертольотів 11-ї окремої бригади армійської авіації виконують бойові завдання широкого спектру. Від розвідки до доставки десантників на місце бою, диверсії проти ворога й перевезення поранених у госпіталі. 14 жовтня Президент України Володимир Зеленський під час відвідин району ООС присвоїв бригаді почесне найменування «Херсон».

Історія бригади

11-та окрема бригада армійської авіації «Херсон» (11 ОБрАА) — бригада армійської авіації України, що базується в с. Чорнобаївка на Херсонщині. Створена на базі 11-го полку армійської авіації. У військових льотчиків цієї бригади  нелегкий та героїчний шлях із часу створення частини й дотепер. У їхньому здобутку – дев’ять років бойових дій в Афганістані, ліквідація аварії на Чорнобильській АЕС, евакуація мирного населення з Кодорської ущелини під час Грузинсько-Абхазького конфлікту й завдання з підтримання миру на теренах Сьєрра-Леоне, Ліберії, Кот-д’Івуару, Конго та колишньої Югославії.

Нині окрему бригаду армійської авіації «Херсон» очолює полковник Руслан Мінаков. Із перших днів окупації Росією українського Криму екіпажі на вертольотах Мі-8 та Мі-24 охороняли південні рубежі Херсонщини. Від початку бойових дій на Донбасі воїни частини боронять незалежність України, віддано виконують поставлені завдання.

Цікаві факти з життя бригади

  • За час проведення АТО/ООС державні нагороди за службу та героїзм отримали понад 50 військових авіаторів.
  • Понад сотня пілотів тоді ще 11-го полку армійської авіації взяли участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1986 року. Мужність військовиків бригади відображено в мінісеріалі американсько-британського виробництва «Чорнобиль», який нещодавно транслювали українські телеканали.
  • Під час війни в Абхазії особовий склад та вертольоти частини разом із іншими авіаз’єднаннями брали участь в евакуації мирного населення з Кодорської ущелини (Грузія). Всього з 10 по 14 жовтня 1993 року українські пілоти на 17 вертольотах під обстрілами абхазько-російських військ виконали 291 виліт і врятували 7643 людини. Про цей подвиг наших авіаторів також створений документальний фільм «Миротворці у горах Сванетії», презентація якого відбулася в лютому 2019 року.
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Не дронами єдиними: 63-тя бригада оприлюднила кадри ближнього бою піхотинців

Не дронами єдиними: 63-тя бригада оприлюднила кадри ближнього бою піхотинців

Коли окупантам вдається прорватись до позицій, за діло беруться піхотинці — вони без зволікань зустрічають і ліквідовують москалів. Саме так вчинили воїни-піхотинці 63-ї окремої механізованої бригади.

Дронарі Залізної бригади продовжують вичищати Харківщину від непотребу

Дронарі Залізної бригади продовжують вичищати Харківщину від непотребу

Оператори дронів Третьої окремої важкої механізованої Залізної бригади ні на мить не зупиняють бойову роботу у своїй зоні відповідальності.

«Швидкоскид» з транспорту: єгері 68-ї бригади знищують хитрих окупантів

«Швидкоскид» з транспорту: єгері 68-ї бригади знищують хитрих окупантів

Оператори БПЛА 68-ї окремої єгерської бригади ліквідували транспорт з окупантами, хож деякі і намагалися зістрибнути з автівки на ходу.

Переправляв ухилянтів та сигарети: на Закарпатті викрили прикордонника-контрабандиста

Переправляв ухилянтів та сигарети: на Закарпатті викрили прикордонника-контрабандиста

На Закарпатті викрили прикордонника, який незаконно переправляв до Румунії сигарети та військовозобов’язаних чоловіків, які ухилялися від мобілізації.

Унікальна спецоперація: з окупованих територій звільнили ветерана ЗСУ та бійця НГУ, який був в рабстві у колаборантів

Унікальна спецоперація: з окупованих територій звільнили ветерана ЗСУ та бійця НГУ, який був в рабстві у колаборантів

За координації Військового омбудсмана бійці загону спеціальної розвідки ВМС «Янголи» повернули додому 29-річного ветерана ЗСУ і 34-річного військовослужбовця Національна гвардія України, який понад три роки вважався зниклим безвісти, а насправді був у полоні й рабстві на тимчасово окупованій території.

НРК, автівки та мототранспорт: аналітика ураження від полку «Рейд»

НРК, автівки та мототранспорт: аналітика ураження від полку «Рейд»

Євген Українець, командир взводу ударних БпАК 413-го полку СБС «Рейд» проаналізував бойову роботу підрозділу та уражені цілі.

ВАКАНСІЇ

Штаб-сержант 3 категорії у в/ч А2800

від 23000 до 45000 грн

Радісне, Одеська область

Стрілець, Військова служба за контрактом, Військовослужбовець ЗСУ

від 20000 до 120000 грн

Петрівське, Запорізька область

Стрілець-снайпер

від 22000 до 120000 грн

Краматорськ

81 окрема аеромобільна Слобожанська бригада Десантно-штурмових військ Збройних Сил України

Бухгалтер

від 20000 до 23000 грн

Запоріжжя

Військова частина А3130

Кулеметник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Начальник виробничого відділення

від 32000 до 33000 грн

Запоріжжя

Військова частина А3130

--- ---