ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Планшет Electronic Flight Bag максимально спростить роботу льотного складу з документами аеронавігаційної інформації

16 Вересня 2019
Планшет Electronic Flight Bag максимально спростить роботу льотного складу з документами аеронавігаційної інформації

Уже наступного року військові аеронавігатори планують отримати перший дослідний зразок електронного пристрою — Electronic Flight Bag. Кажучи простими словами, це захищений планшетний комп’ютер, додатково обладнаний авіаційним gps-модулем, спеціалізованим програмним забезпеченням та пакетом аеронавігаційної інформації з можливістю здійснювати штурманські та навігаційні розрахунки. Пристрій можна використовувати і під час підготовки до польоту, і у режимі реального часу. Тобто в одному гаджеті буде зібрано безліч інформації та необхідних для авіаторів функцій.

— Такий пристрій дасть можливість максимально відійти від паперових носіїв аеронавігаційної інформації, дозволить прискорити процедуру отримання інформації та полегшити роботу в повітрі. У льотчиків не буде необхідності брати з собою карти і збірники, — коментує начальник Центру аеронавігаційного забезпечення авіації ЗСУ полковник Андрій Кучер. — До того ж електронне обладнання дозволить мати на борту завжди оновлену й достовірну інформацію з єдиного джерела.

Поки що військовий Electronic Flight Bag у стадії розробки. Звісно, можна було б закупити іноземні аналоги. Але офіцери запевняють, що не бачать перепон для розробки власного продукту для внутрішнього використання, адаптованого під вимоги сьогодення та рекомендації льотних екіпажів.

— Станом на сьогодні низка українських компаній, що мають досвід із створення програмних продуктів та автоматизованих робочих місць, проводять розробку вказаного обладнання. Після проведення відповідних тестувань гаджети будуть передані у авіаційні підрозділи для проведення випробувань, — додає Андрій Кучер.

Планується, що electronic flight bag використовуватимуться насамперед на транспортних літаках і вертольотах.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини, Повітряні Сили