ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Без парасольок, проте у листі: Сили оборони про маскувальні трюки ворога

Новини
Прочитаєте за: < 1 хв. 30 Серпня 2025, 14:27

На Харківському напрямку оперативна обстановка залишається контрольованою силами оборони, попри використання ворогом артилерії та спроби просування малими групами.

Про це в ефірі Армія TV повідомив «Адвокат», заступник командира артилерійського дивізіону 13-ї бригади оперативного призначення НГУ «Хартія».

«Артилерійський вогонь ворога присутній, але не надто інтенсивний. Оперативна обстановка динамічна, однак вона під контролем українських сил», — зазначив офіцер.

За його словами, противник намагається діяти малими піхотними групами під прикриттям дронів і артилерії.

«Як і всі військові, вони намагаються маскувати свої позиції та переміщення під ландшафт. Але у них залишаються недопрацювання, які ми виявляємо та успішно знищуємо», — пояснив військовий.

Коментуючи креативні спроби росіян приховати техніку та позиції, «Адвокат» зазначив, що випадків використання спеціальних «парасольок» для маскування йому особисто не доводилося бачити.

«Втім, противник постійно намагається підлаштовуватися під умови місцевості та прикриватися під кронами дерев, у посадках чи між спорудами. Це типовий підхід, але й у ньому є помилки, які ми використовуємо», — наголосив офіцер.

Окремо він підкреслив, що виявлення та знищення ворожих систем спостереження і радіолокаційних засобів залишається пріоритетним завданням.

«Ми активно виявляємо та знищуємо такі цілі, адже вони становлять значну перешкоду для наших дій», — підсумував військовий.

Як повідомляла АрміяInform, на одній із активних ділянок фронту оператори 20-го окремого полку К-2 Сил безпілотних систем зірвали підготовку противника до наступальних дій.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Масований штурм зупинено: дрони «Небесної Кари» спалили колону окупантів

Масований штурм зупинено: дрони «Небесної Кари» спалили колону окупантів

Бійці підрозділу «Небесна Кара» 54-ї окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи відбили спробу ворога прорвати оборону, під час якої окупанти задіяли танки, бронемашини та мотоцикли.

Як працює логістика авіації в умовах війни: розповідь головного сержанта автомобільної роти

Як працює логістика авіації в умовах війни: розповідь головного сержанта автомобільної роти

Головний сержант автомобільної роти Зведеної стрілецької бригади Повітряних Сил Юрій, який понад 20 років служить водієм, розповів про перші дні повномасштабного вторгнення, нічні рейси за боєприпасами під обстрілами та про найціннішу винагороду за свою роботу.

«Бумеранг. Зроблено в росії»: уламок, який змусив залишити все й тікати з Покровська

«Бумеранг. Зроблено в росії»: уламок, який змусив залишити все й тікати з Покровська

Бійці 425-го окремого штурмового полку «Скеля» провели триденну операцію з евакуації шістьох цивільних мешканців Покровська, серед яких були батьки пораненого колишнього військового цього ж підрозділу.

Росіяни били по Харківщині керованими бомбами та дронами: поранені троє цивільних

Росіяни били по Харківщині керованими бомбами та дронами: поранені троє цивільних

Минулої доби під російськими обстрілами опинилися Харків і ще 13 населених пунктів області. Внаслідок атак постраждали троє людей, зруйновано цивільну інфраструктуру, зокрема будівлю ресторану в обласному центрі.

«Можуть наступати без броні, без касок, без нічого»: поблизу Костянтинівки росіяни кидають у штурми ненавчених зеків

«Можуть наступати без броні, без касок, без нічого»: поблизу Костянтинівки росіяни кидають у штурми ненавчених зеків

На Костянтинівському напрямку ворог проводить ротації та постійно штурмує позиції Сил оборони. Крім того, намагається обрізати логістичні шляхи.

Трагедія в Постольному: росіяни влучили в маршрутку — загиблий і 13 поранених

Трагедія в Постольному: росіяни влучили в маршрутку — загиблий і 13 поранених

Унаслідок масованих обстрілів Сумської області минулої доби загинув 69-річний чоловік, ще 15 людей зазнали поранення, серед них діти віком 8 і 15 років.

ВАКАНСІЇ

Інспектор прикордонної служби

до 51000 грн

Запоріжжя

8 прикордонний загін

Автослюсар (за контрактом у ЗСУ)

від 50000 до 170000 грн

Кривий Ріг

Криворізький РТЦК та СП

Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Косівський РТЦК та СП

Водій-слюсаp, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

--- ---