У минулому літаючі дрони успішно і не дуже використовували не лише під час ведення війн, але й у цілком мирних сферах. А часом безпілотники й поготів відігравали абсолютно…
Він виріс на військовому аеродромі, адже його батько був авіатехніком, і каже, що просто «не міг не стати льотчиком». Сьогодні підполковник Іван Смеречанський на псевдо «Смерека», командир авіаційної ескадрильї, є повним кавалером ордену «За мужність» і має на своєму рахунку понад 200 бойових вильотів.
Про історію цього відважного українського аса розповіли на сторінці Повітряного командування «Захід» Повітряних Сил ЗС України.
Підполковник Іван Смеречанський, командир авіаційної ескадрильї 114-ї бригади тактичної авіації, літав всюди: Харківщина, Херсонщина, Донеччина, Луганщина, Запоріжжя, Київщина. Кожен з понад 200 бойових вильотів — це величезний ризик власним життям заради захисту українського неба та землі.
Особливо значущою була його роль під час деокупації Херсонщини. Саме «Смерека» одним із перших застосував американські високошвидкісні протирадіолокаційні ракети «HARM», а згодом першим використав високоточні керовані авіабомби GBU-62. На його рахунку також чимало збитих ворожих цілей — як ракет, так і ударних БПЛА.
Любов до неба у Івана Смеречанського, можна сказати, в крові. Він виріс на військовому аеродромі, де його батько працював авіатехніком. Тож, як зізнається сам підполковник, не стати льотчиком він просто не міг. Цікаво, що хоча батько пішов на пенсію задовго до вступу сина до льотного вишу, зараз у війську — обидва, батько і син, пліч-о-пліч захищають Україну.
Попри всі жахіття війни та щоденний ризик, «Смерека» має чітке бачення майбутньої перемоги. «Перемога — це коли сусід [росія] просто зникне з карти Землі», — безкомпромісно зазначає він, додаючи, що разом із побратимами зробить для цього усе можливе. А допомагає йому в цьому не лише майстерність та сучасна зброя, але й маленький талісман — плюшевий ведмедик, який супроводжує його у кожному бойовому вильоті.
Як повідомляла АрміяInform, нідерланди передали Україні всі 24 винищувачі F-16, які були раніше обіцяні. 27 травня останні літаки вилетіли з авіабази «Волкел» до Бельгії, де їх підготують до подальшої передачі Повітряним Силам ЗСУ.
@armyinformcomua
Вранці 16 грудня безпілотник, попередньо типу «Герань-2», вдарив по території приватного домоволодіння у селі Червоне Лозівського району.
Міністр оборони Денис Шмигаль повідомив, які важливі зобов’язання від партнерів щодо довгострокової підтримки отримала Україна у межах засідання формату «Рамштайн».
Бійці 110-ї механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка взяли в полон 18-річного росіянина, який дуже шкодує, що пішов на війну.
Україна та Нідерланди працюють над спільним оборонним виробництвом і продовжують готувати необхідну юридичну інфраструктуру для того, щоб притягти до відповідальності всіх винних у російській агресії.
ССО вибили росіян з їхніх позицій на Покровському напрямку. Група окупантів намагалася закріпитися вздовж залізниці, щоб надалі атакувати наші позиції.
У районі Лимана, в зоні відповідальності 63-ї окремої механізованої бригади, тривають важкі бої. Ворог рветься до південних околиць міста.
від 21000 до 120000 грн
Вся Україна
43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила
від 25000 до 125000 грн
Київ
Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ
У минулому літаючі дрони успішно і не дуже використовували не лише під час ведення війн, але й у цілком мирних сферах. А часом безпілотники й поготів відігравали абсолютно…