Це не лише питання символів. Це спосіб формування професійної ідентичності, системи цінностей і розуміння того, на якій історичній основі стоїть сучасна українська армія. 5 грудня 2024…
Частина новобранців, які нині стають до лав ЗСУ, потрапляє на службу до ВМС.
Як триває їхня підготовка та чому навчають військових моряків, розповів речник Військово-Морських Сил ЗС України капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук.
— Підготовка наших фахівців після широкомасштабного вторгнення змінилася. Набагато стало більше — у відсотковому вираженні — особового складу, який готується за кордоном. І це стосується і БЗВП, і різноманітних фахівців, яких готують вже за конкретними спеціальностями: починаючи від парамедиків, командирів відділень і закінчуючи підготовкою екіпажів кораблів, — зазначив Дмитро Плетенчук.
За його словами, ці фахівці проходять підготовку переважно за кордоном:
— Тому що кораблі (на яких готують українських військовослужбовців. — Ред.) іноземного виробництва, там по-іншому облаштована корабельна служба, є свої нюанси.
Речник наголосив, що навчання відбувається у країнах, які будували і експлуатували ці кораблі.
— Ці країни можуть навчити нас, тому що устаткування на згаданих кораблях нове. Це і дрони, і обладнання для виявлення ворожих мін… Так само екіпажі корветів АДА готуються за кордоном. І там наші військові проходять практику, злагодження, оцінювання щодо сумісності, набувають спроможностей щодо сумісності з країнами-партнерами, щоб виконувати спільні завдання в морі, — зауважив офіцер.
І додав, що готують фахівців для ВМС і в Україні:
— Звісно, ми не можемо розкривати ні локації, ні способи підготовки, але набір триває постійно до Військово-Морських Сил. ВМС — це структура, яка включає в себе величезну кількість підрозділів. Це фактично армія в армії, тільки з кораблями. Тому що до нашого складу входить і бригада дронів, і протимінний дивізіон, є в нас і авіаційна бригада.
Дмитро Плетенчук нагадав, що ВМС були першим видом у ЗС України, який отримав іноземні гелікоптери.
— Ми вже їх опанували, у нас вже льотчики літають на цих гелікоптерах… Є в нас є і Корпус морської піхоти. Взагалі, у ВМС фахівців і спеціальностей дуже багато: це і артилерія, це і піхотні професії, і відповідна техніка іноземного виробництва… Отже, наш персонал ми навчаємо. Тому що без підготовки ставити завдання ніхто не буде. І, так, цей процес у нас постійний, — підбив підсумки речник.
Від початку широкомасштабного вторгнення Військово-Морські Сили ЗС України розпочали активну роботу зі знищення ворожого флоту в Чорному морі. Яка з цілей була «найжирнішою» та з ким у кооперації можуть виконувати завдання наші військові моряки? Читайте про це в інтерв’ю АрміяInform з Дмитром Плетенчуком.
@armyinformcomua
Інтенсивність штурмів, масштаб протистояння не той, який був запланований росіянами і був обіцяний їхнім командуванням політичному керівництву росії.
За лютий на інженерних загородженнях, встановлених Українським військом, знищено 678 окупантів, 120 одиниць озброєння та військової техніки та 19 інших цілей.
Рада ЄС ухвалила рішення про замороження активів на території ЄС, заборону на в’їзд та транзит для чотирьох осіб, котрі у тому числі виправдовують агресію рф
Перехоплення воєнної розвідки засвідчує, що замість гідного поховання, на російських солдатів чекає сокира товаришів за наказом зверху.
Пілоти 105-го Чернігівського прикордонного загону імені князя Володимира завдали ударів по ворожій мобільній вогневій групі.
Наразі в центральній частині Куп’янська лишається близько 20 окупантів. Вони виснажені та повністю відрізані від наземного постачання.
Зовнішній пілот, оператор безпілотних літальних апаратів
від 20000 до 120000 грн
Київ
118 окрема механізована бригада
Водій кат. С1, С 14 ОМБр ім. князя Романа Великого
від 21000 до 121000 грн
Володимир, Волинська область
Водій кат. В, С, С1, D1, D, E в ЗСУ (за контрактом)
від 30000 до 80000 грн
Бобровиця
1 відділ Ніжинського РТЦК та СП
Це не лише питання символів. Це спосіб формування професійної ідентичності, системи цінностей і розуміння того, на якій історичній основі стоїть сучасна українська армія. 5 грудня 2024…