ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

В Україні 14 березня відзначають День українського добровольця

Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 14 Березня 2023, 7:31

Пам’ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році для вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.

Дата 14 березня була обрана не випадково: цього дня у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях, що у Київській області, з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України — на захист нашої держави та її суверенітету.

Напередодні Дня українського добровольця я звернувся до наших земляків, які, не чекаючи повісток чи викликів до військкоматів, самі звернулися до них з проханням відправити на фронт. З одним запитанням: що підштовхнуло їх до такого рішення.

Павло Красноок, сержант запасу

Павло Красноок з побратимами

— До війська я пішов добровільно навесні 2014 року, коли стало зрозумілим, що московія вирішила розчленувати Україну, покінчивши і з нашим суверенітетом. Особисто мені, молодому і здоровому чоловіку, було соромно відлежуватись на дивані. Ба більш, що медик за освітою, знав: люди, здатні надавати першу медичну допомогу, там дуже потрібні.

Не скажу, що наш підрозділ складався виключно з добровольців. Ні. Але їх там було дуже багато. Виконуючи різної складності завдання. Воювали добре. І не лише з сепарами, а й кадровими російськими військовиками-контрактниками, зокрема і з десантниками та спецпризначенцями. Кажу так, бо знаходився поруч із ними майже рік, виконуючи різної складності завдання. Наприклад, наш підрозділ майже місяць обороняв Луганський аеропорт. Тоді, пам’ятаю, ситуація була не те що складною, а надскладною. Але ми встояли. 

Олександр Левицький

— У 2014 році я перебував у запасі. Та коли росіяни вторглися в Донецьку і Луганську області, зрозумів: як офіцер-«афганець», з бойовим досвідом,  теж повинен захищати свою землю і пішов до військкомату з проханням призвати до армії. Прохання задовольнили і протягом року я служив у одному з підрозділів Збройних Сил. Тоді нам багато чого не вистачало, але ми зуміли не лише звільнити від  бойовиків-сепаратистів понад 60 відсотків території, а й зупинили росіян, що прийшли їм на допомогу.

Маю багато друзів, які з перших днів російського широкомасштабного вторгнення пішли до військових комісаріатів з проханням призвати до війська. Дехто тижнями оббивав пороги, вимагаючи відправки на фронт! Сьогодні  всі вони воюють з кацапами.

Ігор Бизган, підполковник старший офіцер регіонального управління Сил тероборони «Північ»

— Що змусило мене поповнити лави захисників України? На це запитання відповім іншим запитанням: а що має робити чоловік середніх літ, у якого за плечима вище військове училище, десятки років армійської служби, який будував плани на майбутнє, але в один «прекрасний» ранок всі ці плани полетіли шкереберть з вини чужинців? Як має вчинити чоловік, коли на його землю, на якій споконвіку жили його предки, прийшов ворог і палить домівки його земляків, вбиває, ґвалтує і старих і малих? Обурюватись, лежачи на канапі? Так для цього не потрібно ні багато розуму, ні якихось надмірних зусиль. 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Україну відвідала начальник Штабу оборони Норвегії

Україну відвідала начальник Штабу оборони Норвегії

До України з робочим візитом прибула начальник Штабу оборони — заступник головнокомандувача Збройних сил Королівства Норвегія генерал-лейтенант Інгрід Марґрете Ґ’Єрде.

Знищено близько 100 окупантів — «Скеля» зачистила Торське від росіян

Знищено близько 100 окупантів — «Скеля» зачистила Торське від росіян

Бійці Сил оборони зачистили Торське на Донеччині від ворожої присутності.

Україна та Німеччина обговорили збільшення можливостей для відбиття російських атак

Україна та Німеччина обговорили збільшення можливостей для відбиття російських атак

Міністр оборони України Денис Шмигаль обговорив з німецькою стороною кроки для збільшення можливостей з відбиття російських повітряних атак.

Ворог вперше атакував цивільну інфраструктуру Одещини КАБами

Ворог вперше атакував цивільну інфраструктуру Одещини КАБами

Російські війська вперше з початку повномасштабного вторгнення в Україну завдали по цивільній інфраструктурі Одеської області удару керованими авіаційними бомбами.

На Житомирщині чоловік підірвав на вокзалі прикордонницю та цивільних

На Житомирщині чоловік підірвав на вокзалі прикордонницю та цивільних

У п’ятницю, 24 жовтня, на залізничній станції «Овруч» у Житомирській області чоловік підірвав прикордонницю та цивільних.

Шалена погоня — авто з ухилянтами влетіло у кювет, тікаючи від прикордонників

Шалена погоня — авто з ухилянтами влетіло у кювет, тікаючи від прикордонників

На Одещині автомобіль з військовозобов’язаними потрапив у ДТП, намагаючись втекти від прикордонників.

ВАКАНСІЇ

Військовослужбовець Військової служби правопорядку

від 22000 до 60000 грн

Одеса

Південне територіальне управління Військової служби правопорядку

Механік-водій, військовослужбовець

від 22000 до 122000 грн

Яворів

Яворівський РТЦК та СП

Оператор звукометричного комплексу, ЗСУ

від 20000 до 120000 грн

Рівне, Рівненська область

Гранатометник

від 21400 до 121400 грн

Дніпро

31 Бр НГУ ім. генерал-майора Олександра Радієвського

Офіцер медичної служби

від 27000 до 127000 грн

Дніпро

Рекрутинговий центр Самарського району, Самарський РТЦК та СП

--- ---