Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 6 грудня 2025 року Президент України присвоїв 152 окремій єгерській бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України…
АрміяInform уже публікувала матеріал про трофейні російські системи залпового вогню, та оскільки наші воїни затрофеїли вже стільки техніки окупантів, ми не можемо не створити аналогічний рейтинг танків.
За даними нідерландського видання ORYX, під час бойових дій Збройним Силам України вдалося захопити понад 200 ворожих танків.
Серед величезного танкового парку окупантів — основні російські Т-72БЗ, які схожі за своїми тактико-технічними характеристиками з нашими Т-64БМ — «Булат». Але, окрім масових і популярних танків, нашим захисникам удалося захопити й такі рідкісні Т-80УЕ-1, Т-90А та Т-80УК, про які розповімо детальніше.
Новітній Т-80УЕ-1 — «шоумен» у світі російських танків, постійний учасник динамічних показів із технічного форуму «Армія», вже потрапив до умілих рук українських танкістів і тепер буде влучати не в макети на полігоні «Алабіно», а в російських загарбників на нашій землі.
Т-80УЕ-1 (“Об’єкт 219АС-1”) — це модернізований варіант танків Т-80БВ і Т-80УД, прийнятий на озброєння армії агресора 2005 року. Безпосередньо модернізація проводилась із використанням шасі Т-80БВ та бойового відділення Т-80УД, що пройшли капітальний ремонт та оснащені комплексом управління вогнем (КУВ) 1А45 і комплексом керованого ракетного озброєння 9К119 «Рефлекс».
З цікавого слід зазначити, що, за словами військово-політичного оглядача Олександра Коваленка, росія під тиском санкцій не здатна продовжувати модернізацію танків до рівня УЕ-1, а на озброєнні рашистської армії їх було не більше як батальйон, орієнтовно чотири з яких вже перебувають у лавах Збройних Сил України.
Т-90А — російський основний бойовий танк третього покоління. Є глибокою модернізацією танків серії Т-72Б, яка спрямована на значне покращення всіх бойових характеристик машини.
Серійна модифікація Т-90 під індексом «А» випускалася з 2004 по 2011 рік. На неї встановлений двигун В-92С2 потужністю 1000 к. с., покращена зварна башта підвищеної стійкості та 125-мм гармата 2А46М-5. На танку встановлено КОЕП «Штора-1» — комплекс електронно-оптичного активного захисту від високоточної зброї. А також присутній комплекс вбудованого вибухового динамічного захисту — «Контакт-5».
Було посилено бронювання верхньої лобової деталі корпусу, покращено тепловізійне обладнання, а також встановлено нову систему протипожежного захисту.
З огляду на низку технічних переваг і цінність цього танка, важко було уявити, що створена багаторічна епопея навколо Т-90 кремлівськими «байкарями» так швидко розіб’ється об сталевий кулак наших Збройних Сил.
Т-80УК (“Об’єкт 630А”) — спеціальна модернізація танка Т-80У, яка призначена для командира танкового підрозділу. Т-80УК було виготовлено всього декілька одиниць і всі вони перебували в «елітній» 4-й танковій кантемирівській дивізії.
Призначений для забезпечення управління підлеглими підрозділами, зв’язку з вищими командирами, ведення бойових дій у складі частин та підрозділів. Командирський танк у порівнянні з танком Т-80У додатково обладнаний системою дистанційного підриву осколково-фугасних снарядів, комплексом оптико-електронного придушення «Штора», короткохвильовою радіостанцією Р-163-50К, навігаційною апаратурою ТНА-4-3, електроагрегатом автономного живлення П28 потужністю 1 кВт.
Хоча до армії агресора надійшло небагато таких рідкісних екземплярів, зовсім не дивно, що вони вже є на озброєні нашої армії. Схоже, що, потрапивши на територію нашої держави, рашистські екіпажі збагнули різницю між російсько-білоруськими навчаннями «Захід-2021» і реальними бойовими діями на території України. На підготовлених полігонах вони майстерно долали рови й нищили мішені, а зустрівшись із суворою реальністю люті українських захисників у бою, швидко лишали свої унікальні танки, неважливо наскільки рідкісними ті були.
@armyinformcomua
На Покровському напрямку розвідувальна група Легіону «Свобода Росії» здійснила рейд у тил противника та знищила пункт управління безпілотних авіаційних комплексів 7-ї роти 35-ї мотострілецької бригади рф.
Штурмовики 1-го штурмового батальйону 92-ї окремої штурмової бригади імені Івана Сірка провели успішну операцію із захоплення в полон шістьох російських військових. Виведення полонених до тилу відбувалося в умовах постійної загрози з повітря — під ворожими FPV-дронами та скидами.
Президент України Володимир Зеленський здійснив поїздку на Куп’янський напрямок, де зустрівся з українськими військовослужбовцями та відзначив їхні бойові результати у стримуванні російських окупаційних сил.
У тимчасово окупованому Криму підрозділи Головного управління розвідки Міністерства оборони України завдали чергового удару по критично важливих військових цілях противника, знищивши військово-транспортний літак Ан-26 та дві радіолокаційні станції російської армії.
Міністр оборони України Денис Шмигаль виступив онлайн на 2025 Aspen Security Forum: DC Edition, який відбувся у Вашингтоні.
Уряд оновив порядок оформлення військово-облікових документів, відтепер вони створюються виключно в цифровому форматі. Резерв-ID, цифровий обліковий документ, можна отримати в застосунку Резерв+.
від 20000 до 100000 грн
Дніпро
Інженерний батальйон Сил ТрО ОК Схід (в/ч А4806)
Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 6 грудня 2025 року Президент України присвоїв 152 окремій єгерській бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України…