ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Вітчизняні та іноземні експерти аналізують систему оборонного менеджменту в Міноборони та ЗС України

Важливо Міжнародне співробітництво Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 5 Серпня 2021, 14:56

На базі Центрального будинку офіцерів у Києві тривають заходи в межах комплексного функціонального огляду системи оборонного менеджменту в Міністерстві оборони і ЗС України. Представники оборонного відомства, Апарату Головнокомандувача Збройних Сил, Генерального штабу ЗСУ, Посольства Канади в Україні, команди Protect Program (Канада), іноземні радники, представники Офісу НАТО в Україні й національні експерти підбивають підсумки першого етапу функціонального огляду.

Упродовж робочих днів сесії перед учасниками функціонального огляду зі звітами виступають експерти Міноборони України, ГШ ЗС України та команди програми Protect. Робочі підгрупи працювали незалежно одна від одної. Звіти експертів містять опис поточних процесів, які використовують у Міноборони та Збройних Силах України, та інформацію про результати дослідження моделей урядування у галузі оборони, управління оборонними ресурсами та управління людськими ресурсами у 15 країнах (10 з яких — члени НАТО).

Під час сесії виступив тимчасовий виконувач обов’язків гендиректора Директорату політики у сфері оборони МОУ В’ячеслав Дем’яненко. Він, зокрема, зазначив, що робочі підгрупи мають не лише проаналізувати та обговорити наявну систему оборонного менеджменту.

— У нашій роботі ми маємо окреслити майбутню систему оборонного менеджменту й відпрацювати рекомендації керівництву МОУ та ЗСУ, чого варто досягти і що для цього потрібно змінити, — зауважив В’ячеслав Дем’яненко. — Аби виробити ці пропозиції, варто чітко розібратися, якою має бути система, щоб ці процеси відбувалися в усьому секторі оборони. Важливо, що недоцільно копіювати якусь систему іншої країни. Україна має багато особливостей. У нашої системи своя специфіка, яка наразі відмінна від країн НАТО. Тож треба напрацювати рекомендації для створення такої системи оборонного менеджменту, водночас прийнятної для нас і з урахуванням принципів, які застосовані в Альянсі. Це дає змогу нашим силам оборони досягти сумісності зі збройними силами згаданих держав. Тоді можна впевнено говорити про здатність виконувати спільні завдання.

Аташе з питань оборони при Посольстві Канади в Україні полковник Роберт Фостер зазначив важливість спільної роботи та її результатів у підвищенні ефективності функціонування системи оборонного менеджменту України.

Заступник Міністра оборони України Олександр Поліщук наголосив на важливості демократичного цивільного контролю над Збройними Силами — одному з ключових питань, що визначають реформи, які тривають в Міноборони і Збройних Силах. Він висловив сподівання, що проведена в підгрупах робота матиме результат для кінцевих узагальнених рекомендацій, оскільки «реформування в сфері оброни – це не лише про Міністерство оборони, а про оборону в цілому».

Під час роботи підгруп на сесії Комплексного функціонального огляду системи оборонного менеджменту в МОУ та ЗСУ експерти сформують і обґрунтують основні ідеї щодо покращення наявних процесів урядування в сфері оборони, управлінні оборонними й людськими ресурсами. Звіт за перший етап цього огляду стане підґрунтям, на основі якого ближчим часом сформують рекомендації керівництву оборонного відомства з удосконалення національної системи оборонного менеджменту.

Кореспондентові АрміяInform гендиректор Директорату політики у сфері оборони МОУ Юрій Пунда зауважив, що вже відбувається процес, який наближає Україну до досягнення членства в Північноатлантичному Альянсі.

— Основна ідея функціонального огляду системи оборонного менеджменту — провести незалежне оцінювання процесу в Міноборони та у системі вітчизняних Збройних Сил, у системі оборонного менеджменту в цілому й порівняти їх з аналогічними процесами у НАТО. Ми зібрали представників різних країн і на підставі аналізу опрацюємо найкращі можливі варіанти, як зробити внутрішню трансформацію і просуватися в напрямку отримання членства в Альянсі.

Як підкреслив Юрій Пунда, робота з вироблення рекомендацій удосконалення національної системи оборонного менеджменту має завершитися наприкінці серпня. Фінальний звіт із визначеними шляхами подальшого розвитку українських сил оборони буде доступний загалу.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
На Херсонщині внаслідок російських обстрілів поранені 4 людини

На Херсонщині внаслідок російських обстрілів поранені 4 людини

У неділю вдень військові рф здійснили артилерійський обстріл Станіслава у Херсонській області.

На Східному напрямку ЗСУ ліквідували 955 окупантів та знищили 10 танків

На Східному напрямку ЗСУ ліквідували 955 окупантів та знищили 10 танків

На східному напрямку Сили оборони продовжують завдавати противнику втрат у живій силі та техніці. За минулу добу військові ліквідували 955 окупантів та знищили 10 танків.

Ветерани можуть скористатися програмою пільгового кредитування для бізнесу: деталі

Ветерани можуть скористатися програмою пільгового кредитування для бізнесу: деталі

«Ощадбанк» представив нову програму «Бізнес 4.5.0» для мікро-, малого та середнього бізнесу.

Окупанти у неділю скинули 11 керованих авіабомб на правобережжя Херсонщини

Окупанти у неділю скинули 11 керованих авіабомб на правобережжя Херсонщини

У неділю росіяни скинули 11 керованих авіабомб на правобережну частину Херсонської області.

У Львівській та Волинській областях триває будівництво захисних споруд для енергетичних підстанцій

У Львівській та Волинській областях триває будівництво захисних споруд для енергетичних підстанцій

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час поїздки до Волинської та Львівської областей оглянув хід будівництва другого рівня захисту на енергетичних підстанціях.

Майже 180 разів росіяни обстріляли українські ТЕС від початку широкомасштабного вторгнення

Майже 180 разів росіяни обстріляли українські ТЕС від початку широкомасштабного вторгнення

Від 24 лютого 2022 року російська армія вже майже 180 разів атакувала українські теплові електростанції.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Санітар, Військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Начальник майстеpні (з ремонту озбpоєння та техніки), військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Оператор протитанкових ракетних комплексів

від 50000 до 120000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

Номер обслуги ЗУ 23-2 (ЗСУ)

від 20000 до 120000 грн

Київ

130 Батальйон ТрО

Інструктор групи розвідувального забезпечення

від 46500 до 46500 грн

Бердичів

Військова частина А2772

Аналітик групи розвідки

від 22000 до 50000 грн

Київ

412 ОББпС 101 ОБрО ГШ ЗСУ