ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Ще 4 держпідприємства «Укроборонпрому» отримали дозвіл на самостійний експорт товарів військового призначення

Новини Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 3 хв. 1 Лютого 2021, 18:19

Кабінет Міністрів України розширив перелік компаній, які можуть самостійно експортувати власні товари та послуги військового призначення. Зокрема, до оновленого переліку увійшли ДП «Новатор», КП «НВК “Іскра”», ДП «Луцький ремонтний завод “Мотор”» та ДП «Авіакон». До речі, станом на сьогодні експорт та імпорт товарів військового призначення має право здійснювати 21 підприємство Концерну «Укроборонпром».

Як розповіли АрміяInform на КП «НВК “Іскра”», для підприємства, як одного з провідних гравців на ринку радіолокаційної техніки, надання повноваження на право експорту товарів військового призначення власного виробництва означає значне спрощення певних процедур та оптимізацію взаємодії з міжнародними партнерами. Зокрема, йдеться про організацію переговорів, ведення виставкової діяльності, а також можливість самостійно представляти власну продукцію та реалізовувати її на міжнародних ринках озброєння.

Окрім того, повноваження, надані підприємству Кабінетом Міністрів України, дозволять у певній частині випадків самостійно здійснювати велику кількість процесів, пов’язаних із взаємовідносинами з іноземними партнерами. Зокрема, на «Іскрі» працюватимуть спеціалісти, які активно займатимуться зовнішньоекономічною діяльністю: дослідженням перспективних ринків, веденням договірної діяльності, переговорами з потенційними споживачами продукції тощо.

Як зазначив директор КП «НВК “Іскра”» Юрій Пащенко, наше основне сподівання на значне пожвавлення роботи щодо техніки, яка була поставлена раніше інозамовникам і на сьогодні потребує проведення капітального ремонту та модернізації, постачання комплектів запасних частин. Звісно, ці контракти не настільки глобальні, як поставки нових РЛС, але за достатньої кількості їхньої реалізації можемо розраховувати на значні фінансові надходження. Тим більше, що у випадку укладання прямого контракту між інозамовником та підприємством дійсно є можливість значно скоротити терміни постачання за рахунок оперативнішої взаємодії.

– Юрію Олександровичу, для порівняння, розкажіть, будь ласка, як відбувався цей процес раніше. Чи доводилося стикатися з труднощами та з чим вони були пов’язані?

– Раніше подібна діяльність здійснювалася виключно за участю посередника –– спецекспортера, який згідно із законодавством мав координувати всі відносини між КП «НВК “Іскра”», як підприємством-виробником, та кінцевим споживачем військової техніки.  Це інколи негативно впливало на такий важливий чинник, як час, що витрачався на проходження інформації від запиту до видачі готових даних потенційному замовникові. Не будемо говорити, що за участю спецекспортерів це відбувалось довго чи якось некоректно, але розумієте самі, що чим система простіше, тим вона надійніша. Тож кожен запит, що надходив на підприємство, спочатку надсилали на опрацювання до спецекспортера, після чого вже вони, як посередники, вели всі перемовини з потенційним покупцем та представляли інтереси підприємства.

Хочу зазначити, що КП «НВК “Іскра”» не збирається припиняти співпрацю із діючими спецекспортерами. Це професіонали своєї справи, які вже знають певні особливості ринків збуту, мають конкретні напрацювання з багатьох напрямків співпраці. Тому, якщо будуть надходити запити від них щодо необхідності реалізації продукції, ми з радістю будемо співпрацювати.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Головнокомандувач ЗСУ: засоби DeepStrike за місяць уразили 98 цілей на території рф

Головнокомандувач ЗСУ: засоби DeepStrike за місяць уразили 98 цілей на території рф

Засоби DeepStrike за минулий місяць здійснили 81 вогневе завдання та уразили 98 цілей противника на території рф.

Ворог не може збільшити чисельність угруповання через величезні втрати

Ворог не може збільшити чисельність угруповання через величезні втрати

Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський заявив, що чисельність угруповання рф вже тривалий час становить близько 710 тисяч осіб і ворогові не вдається наростити цей показник, попри активний рекрутинг у росії, тому що українські воїни щодня «мінусують» тисячу окупантів убитими й пораненими.

Сили оборони зупинили 12 ворожих атак на Костянтинівському напрямку

Сили оборони зупинили 12 ворожих атак на Костянтинівському напрямку

Від початку доби на фронті відбулось 53 бойових зіткнення. Українські захисники зупиняють ворога, тримають рубежі та руйнують плани росіян.

Уряд запускає автоматичний військовий облік громадян: подробиці від Міноборони

Уряд запускає автоматичний військовий облік громадян: подробиці від Міноборони

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про запуск нового експериментального проєкту з автоматичного взяття на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Президент доручив ГУР максимально активізувати роботу зі звільнення українських військовополонених

Президент доручив ГУР максимально активізувати роботу зі звільнення українських військовополонених

Керівник ГУР МОУ Кирило Буданов доповів Президенту України Володимиру Зеленському про деталі підготовки спеціального заходу для звільнення цивільних, які перебували в Білорусі.

Уразили понад 100 окупантів за день: як «Фенікс» нищать росіян

Уразили понад 100 окупантів за день: як «Фенікс» нищать росіян

Пілоти прикордонного підрозділу безпілотних авіаційних систем «Фенікс» 11 грудня встановили свій внутрішній рекорд — 109 уражених окупантів.

ВАКАНСІЇ

Перекладач з іспанської мови

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

108 окрема бригада ТрО ЗСУ

Бойовий медик (за контрактом у ЗСУ)

від 50000 до 170000 грн

Кривий Ріг

Криворізький РТЦК та СП

Стрілець

від 21000 до 21000 грн

Київ

Військова частина 2260 НГУ

Інспектор прикордонного контролю

від 21000 до 24000 грн

Мукачево

Мукачівський прикордонний загін

Фельдшер, військовослужбовець

від 24000 до 124000 грн

Львів

216 окремий батальйон 125 ОБр Сил ТрО

Старший механік обслуги обслуговування авіаційного озброєння

від 20000 до 25000 грн

Васильків

Військова частина А1789

--- ---