ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Сльози матерів Героїв – як прокляття для ворога

Life story: історії військових Новини
Прочитаєте за: 4 хв. 7 Грудня 2020, 17:17

Тисячі воїнів та цивільних забрала російсько-українська війна. У рази більше людей у 2014−2020 роках скалічені тілом і душею. Тільки цього року понад 70 захисників України загинули на Донбасі. Пам’ять кожного з них вшановують земляки, оплакують батьки та близькі. Всієї глибини їхнього горя неможливо усвідомити…

За понад шість років на Харківщині 330 разів лунала траурна музика й трикратні постріли на честь героїв, які полягли заради миру в Україні.

– Кожного хлопця чи дівчину ми з усіма військовими почестями проводжали в останню путь,– каже заступник начальника Харківського гарнізону полковник Юрій Калгушкін. – Із кожною такою страшною подією зростає наша спільна ненависть до окупантів. Рідних армійців стараємося не забувати, зокрема, надаючи різнобічну підтримку.

106-й, фатальний день на фронті

Серед матерів, чиї діти загинули на Сході України, і Галина Чередниченко. Її син – солдат Сергій Чередниченко-Москаленко в складі окремої механізованої бригади імені Костянтина Острозького бився із ворогом на Донеччині.

– Лише 32 роки було моєму Сергієві, – оповідає Галина Володимирівна. – Загинув у результаті артобстрілу 16 травня 2015-го неподалік селища Луганське Донецької області. Раніше ніколи не чула про цей населений пункт. Крайні ж п’ять років не було і дня, щоб не згадувала про те селище. Разом зі смертю осиротіли двоє діточок сина. Під час поховання у Харкові ми з його дружиною залили слізьми всю могилу. Та треба жити далі. Заради пам’яті Сергія слід поставити на ноги його діток, щоб вони виросли гідними подвигу батька та інших загиблих воїнів.

У вересні трагічного для сім’ї героя року Галину Володимирівну із іншими родичами запросили в обласний військкомат. У присутності діючих військових та ветеранів жінці вручили орден «За мужність ІІІ ступеня», який заслужив солдат Збройних Сил України Чередниченко.

– Знову не стримала емоцій, але то вже сльози, скоріше, радості. Так я дякувала армійцям, що мого Сергійка не забувають і так високо оцінили його любов до рідної землі. Бо пам’ять – головне, що має ціну після такої втрати,– вважає літня жінка.

Майже щомісяця, залежно від стану здоров’я, Галина Володимирівна приїздить до могили сина. Кладе квіти й довго мовчки стоїть та дивиться на його світлину. Іноді приїздять його друзі збригади, коли їдуть у чергове бойове відрядження на Донбас через Харків. Воїни привозять нові фото − і це є найкращим подарунком для мами героя. Як пізніше вона підрахувала, син загинув на 106-й день перебування на передовій і до ротації залишалися лічені тижні.

Нещодавно Галину Володимирівну вкотре запросили до обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де їй, як і десяткам інших матерів загиблих воїнів, вручили відзнаку Міноборони «Знак Пошани». Для неї ця подія дуже значуща, та вагоміше те, що її сина не забувають.

– Світлину Сергія розміщено на стендах експозиції «Герої Харківщини у неоголошеній війні «Історія нескорених». На жаль, там багато патріотів і всі такі молоді, життєрадісні. Їм би жити й жити, дарувати любов рідним, дітей рости. Та хтось за кордоном, напевно вирішив розпорядитися їхніми долями й позбавив найдорожчого, що є на білому світі. Світла пам’ять всім загиблим військовослужбовцям! – каже Галина Чередниченко.

Удома в Яни залишилися двоє дітей

Страшне горе торік пережила і харків’янка Тамара Симоненко, коли на російсько-українській війні втратила рідну людину. Вона теж у обласному ТЦК та СП довго стояла біля світлини доньки – кулеметниці окремого батальйону спецпризначення «Донбас-Україна» солдата Яни Червоної.

Так, 39-річна Яна загинула в квітні 2019-го в результаті артилерійського обстрілу бойових позицій неподалік Новозванівки на Луганщині. Із початком окупації Криму та Донбасу вона активно допомагала армійцям як волонтер. А в рідному місті успішно боролася з проявами сепаратизму.

– Мав честь знати Яну, – говорить полковник Юрій Калгушкін. – Її невичерпної енергії вистачило б на сотні патріотів України. Усю себе вона спочатку віддавала волонтерській роботі, а потім – військовій службі. Тут, у Харкові, дуже раділи її успіхам у районі проведення ООС, якими вона охоче ділилася у соцмережах. Та раптом її не стало. Це велика втрата для регіону і України в цілому. Просто бракує слів, щоб висловити співчуття рідним та її вірним друзям.

Удома в Яни залишилися двоє дітей. Харків’янку нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня й недержавною відзнакою «Народний Герой України».

– Хай пам’ять про усіх захисників України ніколи не згасне в наших серцях. Знаю, що нині багато матерів плачуть по всій країні. І щоб всі ці страждання там, на фронті чи в тилу, не стали даремними, слід виховувати юних українців на подвигах героїв. Адже всі загиблі воїни щиро любили свою державу й поклали життя заради дитячого сміху та чистого неба над головою. Герої не вмирають! – підсумувала Тамара Симоненко.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Росіяни масовано атакували Одещину: пошкоджені портові об’єкти

У ніч на 22 квітня росія атакувала Одесу ударними безпілотниками. Під ударом опинилася портова інфраструктура.

Пам’яті Героя України, штаб-сержанта Олександра Маслака
Пам’яті Героя України, штаб-сержанта Олександра Маслака

Прикриваючи відхід побратимів, вів бій проти двох танків. Один знищив, а другий не встиг…

Олександр Сирський зустрівся з членами Воєнної експертної ради ARES
Олександр Сирський зустрівся з членами Воєнної експертної ради ARES

Генерал Олександр Сирський зустрівся з членами новоствореної Воєнної експертної ради ARES (Allied Reform and Expert Support) при Головнокомандувачі ЗСУ.

Ворог атакував Україну 215 БПЛА
Ворог атакував Україну 215 БПЛА

У ніч на 22 квітня противник атакував 215 ударними БПЛА типу Shahed, «Гербера», «Італмас» та безпілотниками інших типів, близько 140 із них — «Шахеди».

Переможний рейд Сагайдачного: як українці змусили московитів підписати принизливий мир і віддати захоплені землі
Переможний рейд Сагайдачного: як українці змусили московитів підписати принизливий мир і віддати захоплені землі

Завершальним етапом так званого смутного часу в московії стала польсько-московська війна 1617–1618 років.

Уранці росіяни вдарили по Дніпру
Уранці росіяни вдарили по Дніпру

Російські окупаційні війська вранці 22 квітня атакували місто Дніпро. Сталося кілька пожеж.

ВАКАНСІЇ
бухгалтер розрахункової групи фінансово-економічної служби ЗСУ

від 20000 до 50000 грн

Чернігів, Чернігівська область

Гранатометник

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

Електрозварник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Командир відділення БпЛА

від 21000 до 121000 грн

Львів

125 ОБр СВ ЗСУ

Гранатометник

від 50000 до 100000 грн

Дніпро

Військова частина А7408

Вогнеметник у 66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ, Київська область

--- ---