Він входить до Об’єднаного командно-штабного коледжу Академії оборони Великої Британії. За результатами навчання він отримав Thales Prize як найкращий міжнародний…
П’ятьох посадовців харківського трамвайного депо підозрюють у заволодінні понад 3,3 млн грн на схемі з «мертвими душами».
Про це повідомила Харківська обласна прокуратура.
У Харкові викрито директора одного з комунальних трамвайних депо, його заступника та ще трьох посадовців підприємства, які налагодили «бізнес» на фіктивному працевлаштуванні військовозобов’язаних чоловіків і «заробили» на цьому мільйони гривень, виділених із бюджету.
Схема діяла з серпня 2022 по травень 2026 року. За цей період службовці працевлаштували щонайменше чотирьох «новачків». Оформили їх на посади інженера-електроніка, майстра цеху, токаря та фрезерувальника, що дозволило чоловікам отримати бронювання та відстрочку від мобілізації.
Насправді ж «працівники» не виконували жодних трудових обов’язків, не з’являлися на робочих місцях, а деякі з них навіть не мали необхідної освіти та розряду.
При цьому спільники регулярно вносили до табелів обліку робочого часу неправдиві відомості про нібито відпрацьовані «співробітниками» години. На підставі цих підроблених документів чоловікам нараховували заробітну плату, яку службовці забирали собі та ділили у визначених частках.
Внаслідок цього територіальна громада міста втратила понад 3,3 млн гривень — саме стільки було безпідставно виплачено «мертвим душам».
За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури усім п’ятьом посадовцям повідомлено про підозру за фактами:
— заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм становищем, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану, повторно у великих розмірах, а також в особливо великих розмірах (ч.ч. 4, 5 ст. 191 КК України);
— службового підроблення, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 366 КК України).
Правоохоронці перевіряють причетність підозрюваних до вчинення інших аналогічних епізодів.
Досудове розслідування проводять слідчі СУ ГУНП в Харківській області за оперативного супроводу співробітників Управління протидії кіберзлочинам у Харківській області Департаменту кіберполіції НПУ та Управління СБУ в Харківській області.
Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не доведено в законному порядку та не встановлено обвинувальним вироком суду.
АрміяInform нагадує, що краще не порушувати закон чи не ризикувати життям, а скористатися агрегатором вакансій у ЗСУ та рекрутинговими центрами.
У неділю, 26 липня, російські окупанти атакували Запоріжжя керованими авіабомбами, внаслідок чого є загиблий та поранені.
Військовий 41-ї окремої механізованої бригади на псевдо «Черепаха» повернувся після СЗЧ, усвідомивши, що інакше у війні не перемогти.
Логістика російських загарбників на тимчасово окупованих територіях Запорізької області продовжує зазнавати втрат завдяки українським спецпризначенцям.
Інспектор прикордонної служби (військова служба)
від 20000 до 20000 грн
Рівне
Державна прикордонна служба України
Він входить до Об’єднаного командно-штабного коледжу Академії оборони Великої Британії. За результатами навчання він отримав Thales Prize як найкращий міжнародний…