ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Перший День СБС: як Україна створила рід Сил, якого не було в жодній армії світу

Новини
11 Червня 2026, 6:00
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

11 червня Збройні Сили України вперше відзначають День Сил безпілотних систем. 

За два роки СБС стали повноцінним родом сил із власною доктриною, одинадцятьма бойовими підрозділами та результатами, які змінюють хід широкомасштабної війни.

6 лютого 2024 року Президент Зеленський підписав указ №51/2024 про опрацювання створення нового роду військ. 25 червня 2024 року указом №382/2024 Сили безпілотних систем офіційно введено до складу ЗСУ. 3 червня 2025 року командувачем призначено Роберта «Мадяра» Бровді.

20 червня 2025 року утворено Угруповання СБС, що об’єднало підрозділи «Лінії дронів» і СБС. 25 грудня 2025 року створено Центр глибинних уражень угруповання СБС — координаційний орган для планування ударів на оперативній і стратегічній глибині.

Командувач СБС — майор Роберт «Мадяр» Бровді — Герой України, засновник підрозділу «Птахи Мадяра», ініціатор і провідник інновацій у застосуванні бойових безпілотних систем.

Пройшов шлях від добровольця до командувача окремого роду Сил.

Командувач СБС ЗСУ Роберт Бровді
Командувач СБС ЗСУ Роберт Бровді. Фото надані СБС ЗСУ

СБС системно нищать те, що живить російську воєнну машину: нафтопереробні потужності, порти та термінали експорту, військові заводи та логістичні вузли.

Усе це на глибині до 1 500–2 000 км від лінії фронту. За словами командувача Бровді, ці території вже не є «мирним тилом».

Підрозділи СБС уражали авіаремонтні заводи, нафтові термінали та НПЗ у глибині росії, а в березні 2026 року вперше в історії скоригували удар ракетами Storm Shadow по стратегічному підприємству російського ВПК у режимі реального часу за допомогою екіпажів БПЛА.

Удари квітня 2026 року по нафтовій інфраструктурі рф — Туапсинський НПЗ, порти «Приморськ» та «Усть-Луга», Ярославський і Рязанський НПЗ — завдали збитків на сотні мільйонів доларів.

Лише на туапсинському напрямку за місяць — понад $300 млн. Значна частина глибинних операцій відбувається у чіткій взаємодії з іншими складовими Сил оборони України.

Сили безпілотних систем уразили Куйбишевський НПЗ на відстані понад 1000 км від України
Сили безпілотних систем уразили Куйбишевський НПЗ на відстані понад 1000 км від України

Операційна логіка незмінна: кожен діпстрайк поєднується з попередньою роботою на рівні мідл- та фронтстрайк — придушенням ППО, ураженням логістики. Це не окремі удари, а системна робота.

Успішне ураження цілей у глибокому тилу противника потребує попереднього послаблення його системи протиповітряної оборони. Саме це роблять мідлстрайки: нічні рейди проти радіолокаційних станцій, зенітно-ракетних комплексів, вузлів зв’язку та командних пунктів на оперативній глибині.

Підрозділи СБС виявляють та знищують системи ППО противника — від мобільних ЗРК до стаціонарних РЛС далекого виявлення за сотні кілометрів від лінії фронту. У березні–квітні 2026 року знищено 17 систем протиповітряної оборони противника. Загальний рахунок підтверджених знищених цілей і збитки, завдані противнику, вимірюються мільярдами доларів.

росія щодоби запускає сотні «шахедів» і розвідувальних БПЛА. СБС відповідають власною системою: дрони-перехоплювачі, що знищують ударні безпілотники противника без жодного пострілу традиційної ППО.

За рік після створення угруповання СБС вже уражено російських цілей на майже $40 мільярдів — Президент
За рік після створення угруповання СБС вже уражено російських цілей на майже $40 мільярдів — Президент

Підрозділи СБС першими в Силах оборони поставили знищення “шахедів” на системну основу, першими збили «Шахед» дроном-перехоплювачем із надводної платформи і подавили десятки тисяч ворожих БПЛА засобами РЕБ. У зонах відповідальності СБС жоден масований штурм противника з повітря не досяг своєї мети.

Командувач СБС Роберт «Мадяр» Бровді сформулював формулу перелому війни — «Стандарт-10». Цільовий показник: 10 підтверджених уражень живої сили противника на місяць на один ударний екіпаж. За умов 15-20 бойових діб на місяць це одне підтверджене ураження кожні 2–3 доби роботи.

За даними системи Delta, у березні та квітні 2026 року дрони Сил оборони України забезпечили понад 33 000 підтверджених втрат особового складу противника щомісяця.

Середньомісячне поповнення російських військ у цей самий період — близько 29 500 осіб. Результат: п’ятий місяць поспіль противник втрачає більше, ніж мобілізує.

Міністерство оборони України визначило стратегічну ціль — 50 000 знищених окупантів на місяць. За словами Мадяра, «Стандарт-10» робить її досяжною.


Повернення з позицій зайняло цілий місяць: історія бійців 57-ї окремої мотопіхотної бригади
Повернення з позицій зайняло цілий місяць: історія бійців 57-ї окремої мотопіхотної бригади

Через високу дронову небезпеку повернення бійців 57-ї окремої мотопіхотної бригади з позицій на Вовчанському напрямку зайняло цілий місяць.

У Бучанському районі завершили рятувальні роботи після російського удару
У Бучанському районі завершили рятувальні роботи після російського удару

Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи на місці російського ракетного удару по Бучанському району Київської області.

364 дитини мають виїхати: на Дніпропетровщині оголосили примусову евакуацію із 10 сіл
364 дитини мають виїхати: на Дніпропетровщині оголосили примусову евакуацію із 10 сіл

Із десяти сіл Богинівської громади на Дніпропетровщині примусово евакуюють 364 дітей через загрозу російських обстрілів.

«150 см зросту і тонна рішучості»: історія операторки дронів-перехоплювачів із Президентської бригади
«150 см зросту і тонна рішучості»: історія операторки дронів-перехоплювачів із Президентської бригади

Зі зростом 150 сантиметрів Дарина знайшла свій спосіб захищати країну — стала операторкою дронів-перехоплювачів.

ВАКАНСІЇ
Olx Оператор обслуги в ППО, війскова служба в ЗСУ за контрактом

від 50000 до 70000 грн

Краматорськ

Рекрутинг ППО

WorkUa Стрілець

від 21000 до 120000 грн

Червоноград

63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО

WorkUa Кухар, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Покровськ

Бахмутський ОБ ТрО (Військова частина А7270)

WorkUa Водій БТР

від 21000 до 121000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ