ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

73-й обмін полоненими: більшість визволених українців утримували на території Чечні

Важливі новини Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 24 Квітня 2026, 16:29
Сьогоднішній захід став продовженням Великоднього обміну та реалізації відповідних домовленостей.

Сьогодні за результатами переговорів Координаційний штаб за дорученням Президента провів черговий обмін полоненими. З російської неволі визволено 193 оборонців.

Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Сьогоднішній захід став продовженням великоднього обміну та реалізації відповідних домовленостей.

Особливість нинішнього обміну полягає в тому, що вдалося повернути з полону хлопців 2000-х років народження, а також Захисників із пораненнями. Більшість визволених незаконно утримувались на території Чечні. Проти частини з них були сфабриковані кримінальні справи, що є порушенням Женевських конвенцій.

Серед визволених військовослужбовців — представники ЗСУ, зокрема значна кількість десантників. Також додому повертаються бійці Військово-Морських Сил, ТрО, Національної гвардії України, Нацполіції, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту. Окрім солдатів та сержантів, вдалося визволити декількох офіцерів.

Визволені військовослужбовці захищали країну на Луганському, Донецькому, Харківському, Запорізькому та Курському напрямках.

Наймолодшому захисникові виповнилося 24 роки. У полон він потрапив на Донецькому напрямку у 2023 році. Вік найстаршого визволеного оборонця — 60 років. Двоє військовослужбовців сьогодні святкуватимуть свій день народження вже на рідній землі.

Усі визволені з полону пройдуть повний медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також усі передбачені державою виплати. Україна забезпечить реінтеграцію героїв до суспільства після тривалої ізоляції.

«Висловлюємо вдячність США та ОАЕ за допомогу в організації обміну. Дякуємо також усім дотичним структурам і організаціям за скоординовані зусилля, спрямовані на визволення наших громадян. Координаційний штаб продовжує роботу з пошуку та повернення кожного, хто перебуває в російській неволі», — зазначили в Коордштабі.

Читайте нас у Facebook
«Хижак у засідці»: у 21-й бригаді показали Leopard, які пройшли Запоріжжя, Донеччину та Курщину
«Хижак у засідці»: у 21-й бригаді показали Leopard, які пройшли Запоріжжя, Донеччину та Курщину

Танки Leopard, які Україна отримала від Швеції, продовжують воювати на найгарячіших напрямках фронту.

Командир «BULAVA» із Президентської бригади отримав звання Героя України
Командир «BULAVA» із Президентської бригади отримав звання Героя України

Командир підрозділу «BULAVA» Окремої президентської бригади імені Богдана Хмельницького на позивний «Халк» отримав звання Героя України.

Ворог 61 раз атакував позиції Сил оборони — найгарячіше на Покровському та Курському напрямках
Ворог 61 раз атакував позиції Сил оборони — найгарячіше на Покровському та Курському напрямках

Від початку доби російські війська 61 раз атакували позиції Сил оборони України.

Франція готова працювати над антибалістикою для України — Володимир Зеленський поговорив з Емманюелем Макроном
Франція готова працювати над антибалістикою для України — Володимир Зеленський поговорив з Емманюелем Макроном

Володимир Зеленський та Емманюель Макрон обговорили посилення української ППО, антибалістичний захист і євроінтеграцію України.

«За Іран» — Президентська бригада показала, з якими написами Shahed атакували Київ
«За Іран» — Президентська бригада показала, з якими написами Shahed атакували Київ

На російських ударних дронах, якими окупанти атакували столицю, помітили написи «За Иран» просто на бортах безпілотників.

«Малу Токмачку» росіяни знайшли вже й на Сумщині — тепер штурмують Малую Корчаківку
«Малу Токмачку» росіяни знайшли вже й на Сумщині — тепер штурмують Малую Корчаківку

Після нескінченної епопеї з «взяттям» Малої Токмачки російська пропаганда, схоже, знайшла собі нову нав’язливу ідею — тепер уже на Сумщині.

ВАКАНСІЇ
Кухар

від 10000 до 15000 грн

Васильків

Військова частина А1789

Молодший інспектор прикордонної служби

від 21000 до 21000 грн

Полтава

Східне регіональне управління Державної прикордонної служби України

Старший водій-гранатометник

від 25000 до 125000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Командиp міномета, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Гранатометник

від 20000 до 120000 грн

Кропивницький

Військова частина А7343

Оператор протитанкового відділення, військовослужбовець

від 22000 до 122000 грн

Яворів

Яворівський РТЦК та СП

--- ---