ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

 «Із сімох вижив лише я»: російському полоненому пощастило на Харківщині

Відео Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 14 Квітня 2026, 18:38
Російський штурмовик, якому пощастило здатися
Фото ДПСУ

Прикордонники бригади «Гарт» поговорили з російським штурмовиком, який зміг врятувати своє життя.

Відео розмови оприлюднила 14 квітня Державна прикордонна служба України.

Під час штурмових дій на півночі Харківщини противник не жаліє свій особовий склад.

Те, що їх використовують як «м’ясо», вони і самі тепер розуміють. Звісно, є ті, хто вижив. Костянтин – один з таких щасливчиків. Адже в його групі, яка висувалася в район Піщаного, було сім осіб. Залишився лише він.

«Якби я мав голову на плечах… Те, що я відчув бодай за ці два дні, що зі мною сталося… Коли говориш по радіостанції, що по нас ідуть «скиди», а вони відповідають: «Не бійтеся, ми вас прикриваємо, це наші». Ну як це «наші», якщо по нас уже влучають? Ніякого прикриття не було: як відбувалися «скиди», так вони і продовжувалися. Думаю, керівництво все бачить, але однаково штовхає людей на забій. З моєї групи лише я один із семи вижив», — розповів полонений.

Каже, що пішов на війну, щоб віддати борги та заплатити аліменти. Йому обіцяли службу на території рф, а в результаті привезли на передову і кинули у бій.

«Щоб знайти потрібний окоп, висунулися вчотирьох. Двоє залишилися в покинутому будинку на зв’язку з керівництвом. Виходить, із тієї четвірки, що пішла шукати бліндаж, у живих залишився тільки я.

Нас виявили першими: почали скидати снаряди, вибухівку — усе, що мали. Я почав відходити назад, туди, звідки ми починали рух і де залишалися ще двоє живих. Але і там уже почалися обстріли та вибухи. Коли я зміг вибратися з-під завалу, побачив одного загиблого, а згодом повідомили, що ще двоє — теж «двохсоті». Тоді мене помітив «Мавік» і запропонував здатися. Далі дрон вів, а я йшов за ним. У полон мене взяв перший прикордонний загін», — розповів росіянин.

Військовополонений дав згоду на зйомку та публікацію інтерв’ю, зазначили в бригаді «Гарт».

Як повідомляла АрміяInform, бригада «Гарт» влаштувала епічний вибух на Бєлгородщині.

Зрадив за 645 гривень заради розправи над вітчимом: взято під варту підлітка, який шпигував на Харківщині
Зрадив за 645 гривень заради розправи над вітчимом: взято під варту підлітка, який шпигував на Харківщині

17-річного мешканця Балаклії підозрюють у передачі представнику рф даних про місця перебування українських військовослужбовців.

Воєнний злочинець балотуватиметься до держдуми рф
Воєнний злочинець балотуватиметься до держдуми рф

Цинізм та ницість окупантів вже давно не має ніяких моральних меж — це сталий факт.

Показали українську ракету проти балістики, атака по Санкт-Петербургу, воєнний злочин росіян: стрім
Показали українську ракету проти балістики, атака по Санкт-Петербургу, воєнний злочин росіян: стрім

Під час масованої атаки українських дронів на Санкт-Петербург у доці Кронштадта уразили корвет «Бойкий» — носій керованого ракетного озброєння.

Сім років за переправлення ухилянтів: у Києві засудили схемного благодійника
Сім років за переправлення ухилянтів: у Києві засудили схемного благодійника

У столиці засновника благодійної організації засуджено до 7 років позбавлення волі за організацію незаконного переправлення військовозобов’язаного через кордон.

Скажи «паляниця»: в окупованих Олешках російські штурмовики вдають із себе місцевих жителів
Скажи «паляниця»: в окупованих Олешках російські штурмовики вдають із себе місцевих жителів

Постійні атаки наших дронів примусили загарбників вдаватися до незвичайних способів маскування.

«Саньок» пішов у відрив: окупант украв трамадол і дезертирував із позицій на Донеччині
«Саньок» пішов у відрив: окупант украв трамадол і дезертирував із позицій на Донеччині

Українська розвідка перехопила розмову російських військових про окупанта, який украв у медика трамадол і втік із позицій на Донеччині.

ВАКАНСІЇ
Водій-санітар до 79 ОДШБр

від 21000 до 121000 грн

Миколаїв

79-та окрема десантно-штурмова бригада

Бойовий медик взводу

від 21000 до 125000 грн

Червоноград

63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО

Водій ББА

від 25000 до 70000 грн

Харків

Військова частина 9951 ДПСУ

Штурмовик, стрілець (ЗСУ)

від 40000 до 120000 грн

Бобровиця

1 відділ Ніжинського РТЦК та СП

водій в Збройні Сили України

від 20100 до 125000 грн

Полтава, Полтавська область

Майстер БПЛА, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ

--- ---