ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Brave1 та блокування «Старлінків» для ворога: у Мінцифри розповіли про ключові проєкти співпраці з МОУ

Новини
17 Березня 2026, 17:05
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Олександр Борняков на тлі банеру Армія FM
Олександр Борняков, виконувач обов'язків міністра цифрової трансформації України.

Міністерство цифрової трансформації тісно співпрацює з Міністерством оборони України щодо роботи кластеру BRAVE1.

Про це в ефірі Армія FM розповів виконувач обов’язків міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.

«Brave1 залишається в сфері координації Мінцифри, але тісно співпрацює з Міноборони, і, по суті, основний замовник всіх продуктів, проєктів Brave1 це Міноборони. Ну, і Збройні Сили, відповідно», — розповів Олександр Борняков.

За його словами, в рамках цієї співпраці Мінцифри отримує запити на потреби в середній і близькостроковій перспективі та допомагає знаходити ці рішення, працює з приватними компаніями для того, щоб вони надали відповідної якості продукти.

AI має стати зброєю: Міноборони запускає Brave1 Dataroom для тренування військових алгоритмів
AI має стати зброєю: Міноборони запускає Brave1 Dataroom для тренування військових алгоритмів

Олександр Борняков також навів приклад співпраці двох міністерств в рамках проєкту з відключення терміналів Starlink для російських окупантів.

«Це проєкт, який ми робимо разом, по суті, коли домовилися з SpaceX про блокування і треба було швидко зробити послугу, як зробити це більш-менш зручно для громадян, щоб вони поставили в білий список вони свої юніти. Ця послуга розроблялася спільно з ними», — сказав він.

Виконувач обов’язків міністра цифрової трансформації додав, що невдовзі відбудеться оновлення цієї послуги, щоб можна було змінювати дані.

«Перша хвиля пройшла, зареєструвалися, а потім для деяких з’ясувалось, що вони надали помилкові дані, тому треба поміняти трохи послугу, оновити її. Це, мабуть, такий найбільший наш спільний проєкт. Але такий, з яким постійно йде робота, це саме BRAVE1», — зазначив Олександр Борняков.

Як повідломляла АрміяInform, маркетплейс Brave1 Market, який запустили у серпні минулого року, надав військовим можливість обмінювати бойові бали з Армія дронів.Бонус на БПЛА та іншу зброю. І військові активно використовують цю можливість.

За 6 місяців підрозділи замовили за бонуси 240 тисяч дронів, а також НРК, комплектуючі та іншу техніку. Більш ніж половину засобів уже поставлено на фронт — 160+ тисяч дронів та інша зброя працюють на найскладніших напрямках.


«Важкої техніки ворога не бачили вже кілька місяців»: під Лиманом росіяни атакують піхотою
«Важкої техніки ворога не бачили вже кілька місяців»: під Лиманом росіяни атакують піхотою

Після нищівного розгрому масштабних механізованих штурмів росіяни почали берегти свою «броню», але не живу силу.

Спалив 3 авто військовим: у Сумах затримали російського палія  
Спалив 3 авто військовим: у Сумах затримали російського палія  

Повідомлено про підозру 19-річному сумчанину, який здійснив серію підпалів автомобілів, що використовувалися військовослужбовцями.  

«Мертві душі» в трамвайному депо Харкова: посадовців підозрюють у фіктивному працевлаштуванні ухилянтів
«Мертві душі» в трамвайному депо Харкова: посадовців підозрюють у фіктивному працевлаштуванні ухилянтів

П’ятьох посадовців харківського трамвайного депо підозрюють у заволодінні понад 3,3 млн грн на схемі з «мертвими душами».

Президент затвердив 40-денну операцію СБУ для спонукання росії до завершення війни
Президент затвердив 40-денну операцію СБУ для спонукання росії до завершення війни

Володимир Зеленський затвердив Службі безпеки України 40-денну операцію впливу на державу-агресора, щоб спонукати росію до завершення війни.

ВАКАНСІЇ
Снайпер

від 50000 до 125000 грн

Вся Україна

77 ОАеМБр ДШВ ЗС України

Гранатометник

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

128 ОБр Сил ТрО

Навідник-оператор

від 24000 до 124000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Майстер з ремонту БПЛА, FPV-дронів

від 50000 грн

Вся Україна

Ахіллес, 429 ОП БпС

Зовнішній пілот (оператор) безпілотних літальних апаратів

від 20100 до 120100 грн

Дніпро

128 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

Оператор розвідувальних БПЛА

від 21000 до 120000 грн

Вся Україна

43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила