ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

ВІЛ для ухилянтів — у Дніпрі викрили групу, яка «інфікувала» пів роти військовозобов’язаних

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 3 Березня 2026, 17:46
Чоловік у медичному халаті сидить за столом
Фото спецпрокуратури Східного регіону

У Дніпрі судитимуть організовану злочинну лікарів ВЛК, яка фальсифікувала ВІЛ-аналізи.

Про це 3 березня повідомила спецпрокуратура Східного регіону.

Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону скерувала до суду обвинувальний акт стосовно організованої групи, в яку входили Голова та лікарі ВЛК одного з РТЦК та СП міста Дніпра, а також лікарі відділення профілактики та боротьби зі СНІДом однієї з лікарень Дніпра.

За даними слідства з квітня по жовтень 2024 року медики створили схему незаконного зняття військовозобов’язаних з військового обліку шляхом внесення неправдивих відомостей до системи «Моніторинг соціально значущих хвороб» щонайменше відносно 48 військовозобов’язаних чоловіків.

Обвинувачені фальсифікували результати аналізів крові на ВІЛ. Це давало підстави визнавати осіб непридатними до військової служби, знімати їх із військового обліку та можливого виїзду за кордон.

Досудове розслідування стосовно дев’ятьох організаторів та виконавців даної схеми завершено та обрано судом запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту та застави. Обвинувальний акт за ч. 1 ст. 114-1, ч. 3 ст. 362, ст. 336, ч. 1 ст. 366 та ч. 3 ст. 358 КК України скеровано до суду. Санкції статей передбачають покарання до 8 років позбавлення волі.

Також «клієнтам» схеми повідомлено про підозру за ст. 336 та ч. 4 ст. 358 КК України. Замовникам «послуг» загрожує до 5 років позбавлення волі.

АрміяInform нагадує, що краще не порушувати закон і не ризикувати життям, а скористатися агрегатором вакансій у ЗСУ та рекрутинговими центрами.

Читайте нас в Telegram
«Цинічний удар без жодного сенсу»: у Кривому Розі російський дрон убив літнє подружжя

У Кривому Розі російський БПЛА влучив у житловий будинок. Внаслідок атаки загинули двоє літніх людей, а їхня дев’ятимісячна онука дістала тяжкі поранення.

Три зірки на футболці і три смуги на символіці: «Динамо» та Третій армійський корпус домовились про співпрацю
Три зірки на футболці і три смуги на символіці: «Динамо» та Третій армійський корпус домовились про співпрацю

Третій армійський корпус та футбольний клуб «Динамо» (Київ) підписали Меморандум про співпрацю. Партнерство розраховане на три роки.

«Протриматися довше за сусіда» — у росії закриваються ресторани, а бізнес задихається від податків
«Протриматися довше за сусіда» — у росії закриваються ресторани, а бізнес задихається від податків

Споживчий ринок рф продовжує падіння: у країні дорожчають послуги й товари, закриваються ресторани, а малий бізнес масово втрачає клієнтів.

Ґвалтував, погрожував вбивством: повідомлено про підозру російському «асвабадітєлю»
Ґвалтував, погрожував вбивством: повідомлено про підозру російському «асвабадітєлю»

Стрілець 114-ї окремої мотострстрілецької бригади зс рф понад два місяці знущався над жінкою в Покровському районі.

Агент воєнної розвідки рф, який готував підрив газопроводу, отримав 15 років тюрми
Агент воєнної розвідки рф, який готував підрив газопроводу, отримав 15 років тюрми

Ворожого агента, який за завданням російської воєнної розвідки готував підрив газопроводу, засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

«Є знищення!»: Повітряні Сили показали, як відбивали атаку росіян після «перемир’я»
«Є знищення!»: Повітряні Сили показали, як відбивали атаку росіян після «перемир’я»

Цієї ночі ворог випустив по Україні понад 200 ударних безпілотників, більша частина яких була збита чи придушена.

ВАКАНСІЇ
Водій-електрик

від 20000 до 25000 грн

Рівне

156 ОМБр

Військовослужбовець, Комірник (начальник) складів

від 20000 до 24000 грн

Київ, Київська область

Старший стрілець

від 20100 до 120100 грн

Дніпро

128 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

Начальник служби охорони державної таємниці в/ч А1915

від 25000 до 60000 грн

Чортків, Тернопільська область

Інженер виробничого відділення

від 25000 до 26000 грн

Запоріжжя

Військова частина А3130

Рульовий-мотоpист, військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

--- ---