ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Затримали російського «крота», який готував атаку рф на морські дрони Sea Baby та Magura

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 29 Січня 2026, 12:49
Затриманий військовослужбовець під руку з правоохоронцем
Фото СБУ

Військова контррозвідка Служби безпеки за сприяння Головнокомандувача Збройних Сил України та командувача Військово-Морських Сил ЗСУ зірвала повітряний удар рф по українських підрозділах, що займаються морськими дронами.

Про це повідомила 29 січня Служба безпеки України.

За результатами спецоперації затримано військовослужбовця бригади безекіпажних комплексів спецпризначення ВМС ЗСУ, який виявився російським інформатором.

Як встановило розслідування, фігурант мав передати своєму «контакту»:

  • геолокації пунктів базування військових, які управляють морськими дронами;
  • координати зберігання безпілотних катерів та маршрути їхнього руху.

Серед головних «цілей» ворога були легендарні морські безпілотники СБУ та ГУР МО під кодовими назвами Sea Baby та Magura.

Співробітники СБУ спрацювали на випередження: завчасно викрили інформатора, задокументували його злочини і затримали, коли він готував координати для ракетної атаки рф. Синхронно із цим Служба безпеки вжила заходів для убезпечення локацій Сил оборони в зоні ворожої розвідактивності.

За матеріалами справи, затриманий військовослужбовець потрапив у поле зору російських спецслужбістів через своїх знайомих, яким розповідав про деталі роботи.

Одну з таких знайомих ворог використав як «зв’язкову» для отримання закритих відомостей про українських оборонців.

Під час обшуків у затриманого вилучено смартфон, на якому він накопичував секретну інформацію та через який контактував зі «знайомою».

Наразі слідчі Служби безпеки вже повідомили інформатору про підозру за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану).

Також розглядається питання щодо можливої додаткової кваліфікації його злочинних дій. Зловмисник перебуває під вартою. Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх винних осіб.

Як повідомляла АрміяInform, затримано місцеву жительку, яка коригувала удари по Краматорську: жінці загрожує довічне.

Читайте нас в Telegram
Хто вирішує, якими будуть бронежилет, штани або берці: процес створення речового забезпечення зсередини

Хто вирішує, якими будуть бронежилет, штани або берці військовослужбовців Збройних Сил України?

Знову палає «вікно до Європи»: уражено нафтовий термінал росіян на Балтійському морі
Знову палає «вікно до Європи»: уражено нафтовий термінал росіян на Балтійському морі

У ніч на 7 квітня Сили оборони України завдали ураження по нафтовому терміналу «Усть-Луга Ойл» в селі Слободка Ленінградської області рф.

Генштаб ЗСУ підтвердив ураження носія «Калібрів» та портової інфраструктури у Новоросійську
Генштаб ЗСУ підтвердив ураження носія «Калібрів» та портової інфраструктури у Новоросійську

У Генеральному штабі ЗСУ підтвердили пошкодження російського фрегата типу «Буревесник» у Новоросійську Краснодарського краю рф.

Зруйнували школу та пошкодили лікарню: наслідки ударів рф по Херсонщині
Зруйнували школу та пошкодили лікарню: наслідки ударів рф по Херсонщині

Кількість загиблих через російські удари по Корабельному району Херсона зросла до чотирьох.

Найбільше ворожих штурмів від початку доби зафіксовано на Гуляйпільському напрямку — Генштаб ЗСУ
Найбільше ворожих штурмів від початку доби зафіксовано на Гуляйпільському напрямку — Генштаб ЗСУ

Від початку доби між Силами оборони та російськими окупаційними військами відбулося 82 бойові зіткнення.

Велика війна як точка трансформації: що змінилося в тиловому забезпеченні війська
Велика війна як точка трансформації: що змінилося в тиловому забезпеченні війська

Широкомасштабне вторгнення росії у 2022 році стало стрес-тестом для всієї системи забезпечення Збройних Сил України.

ВАКАНСІЇ
Оператор-водій до військової частини А2800

від 20500 до 35000 грн

Радісне, Одеська область

Зв’язківець (радіозв’язок)

від 20000 грн

Вся Україна

Ахіллес, 429 ОП БпС

Оператор обслуги в ППО, війскова служба в ЗСУ за контрактом

від 50000 до 70000 грн

Краматорськ

Рекрутинг ППО

Фельдшер 155 окремий батальйон територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

Майстер-сапер БПЛА

від 21000 до 120000 грн

Вся Україна

43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила

Стрілець

від 20000 до 22000 грн

Київ

Військова частина 2260 НГУ

--- ---