У війську вже є багато цифрових систем. Але їхня ефективність залежить не лише від розробників. Навіть найкращий інструмент не працює сам по собі — його треба…
Контррозвідка Служби безпеки затримала місцеву мешканку, яка наводила ракетно-дронові атаки росіян по Краматорську та його околицях.
Про це повідомила Служба безпеки України.
За матеріалами справи, наведенням ворожих ударів займалася 52-річна місцева безробітна, яка потрапила до уваги окупантів через свою знайому з рф.
Як встановило розслідування, підозрювана «зливала» окупантам локації міських об’єктів, де, на її думку, перебували українські оборонці.
Також вона передавала ворогу інформацію про наслідки російських обстрілів. Зокрема, фігурантка «звітувала» куратору з рф про технічний стан енергооб’єктів, по яких ворог здійснював прицільні удари дронами-камікадзе.
Для збору розвідданих жінка обходила місцевість, а також випитувала додаткові відомості у знайомих під час побутових розмов.
Контррозвідка СБУ викрила фігурантку, задокументувала її злочини і затримала за місцем проживання. Одночасно із цим було проведено заходи для убезпечення українських об’єктів у зоні ворожої розвідактивності.
Під час обшуків у затриманої вилучено смартфон, з якого вона підтримувала контакт з діючим співробітником російської спецслужби.
Слідчі Служби безпеки повідомили жінці про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Зловмисниця перебуває під вартою. Їй загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Як повідомляла АрміяInform, суд визнав винною у державній зраді 52-річну жительку Костянтинівки, яка співпрацювала з російськими окупантами та передавала ворогу дані про розташування і ураження позицій Сил оборони України.
Для ураження цілей у Московській області використовувались українські розробки — RS-1 «Барс», FP-1 «Firepoint», БАРС-СМ «Gladiator» тощо.
Представниці Навчально-спортивної бази олімпійських видів спорту Іванна Дяченко та Вікторія Ус на міжнародних змаганнях з веслування здобули 4 нагороди.
За перше півріччя 2026 року органи прокуратури України спрямували понад 680 млн гривень на підтримку українських військових.
Від початку доби агресор 46 разів атакував позиції Сил оборони, у тому числі 14 разів — на Костянтинівському напрямку.
Бійця 4-го батальйону «Сила Свободи» 4-ї бригади оперативного призначення «Рубіж» Нацгвардії разом із евакуаційною групою «Білий Янгол» врятували двох сиріт.
Палає технопарк «Елма» у Зеленограді, вибухає Сонячногірська наливна станція, розлітається на шматки Московський НПЗ.
Інструктор-викладач у 66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго ЗСУ
від 50000 до 120000 грн
Київ, Київська область
Старший оператор відділення комунікацій, військовослужбовець
від 20000 до 30000 грн
Дніпро
Комендатура військових сполучень (Дніпро)
Інструктор групи розвідувального забезпечення
від 46500 до 46500 грн
Бердичів
Військова частина А2772
У війську вже є багато цифрових систем. Але їхня ефективність залежить не лише від розробників. Навіть найкращий інструмент не працює сам по собі — його треба…