ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

НАТО та JATEC визначили переможців інноваційного конкурсу з медичної евакуації — Міноборони

Важливі новини Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 15 Грудня 2025, 18:47
Нарукавний знак, Спільний центр НАТО-Україна з аналізу, підготовки та освіти (JATEC)
Україна через JATEC інтегрується в архітектуру колективної оборони НАТО. Ілюстративне фото.

NATO Innovation Challenge «Медична допомога в доступному та незахищеному бойовому просторі» назвав кращі проєкти конкурсу з пошуку нових рішень для медичної евакуації в умовах сучасної війни. До складу журі увійшли як представники НАТО, так і України.

Про це повідомило 15 грудня Міністерство оборони України.

Пропозиції учасників були спрямовані на розв’язання ключових для Сил оборони питань польової допомоги та евакуації поранених в районі тотального спостереження та ураження БПЛА.

Серед десяти іноземних та українських розробників, які вийшли у фінал 17-го Інноваційного конкурсу НАТО з медицини, було обрано трьох переможців.

Перше місце посів розроблений канадськими інноваторами портативний пристрій для проведення діалізу в польових умовах, який фактично замінює функцію нирки.

Він потребує лише 2-4 літри води на цикл на відміну від 200-500 літрів для стандартних апаратів, а також має габарити та вагу, що дозволяють переносити його у рюкзаку.

Другим призером став американський MiniFuser — пристрій для контрольованого внутрішньовенного введення ліків без постійного нагляду медика, що не потребує електроенергії та спеціальних умов використання.

На третьому місці — автоматична система зчитування даних з пораненого від американського розробника. Мікрочіп дозволяє передачу даних без застосування технологій Wi-Fi, Bluetooth та інших.

Конкурс НАТО «Медична допомога в доступному та незахищеному бойовому просторі» організували та провели Спільний центр НАТО-Україна з аналізу, підготовки та освіти (JATEC) та Командування Об’єднаних Збройних Сил НАТО з питань трансформації.

До складу журі конкурсу серед інших увійшли представниці медичного батальйону «Госпітальєри» та благодійного фонду «Повернись живим». Українські експертки завдяки набутому на передовій досвіду допомагали визначити найбільш ефективні із запропонованих проєктів.

За підсумками конкурсу його переможці отримають можливість доопрацювати свої рішення, протестувати їх у бойових умовах та у разі успішності — масштабувати.

Як повідомляла АрміяInform, Міністерство оборони України спрямовує фінансування бойовим бригадам для закупівлі того, що відповідає їхнім реальним потребам.

Читайте нас в Telegram
Вигадував штрафи та провадження: у Києві викрили юриста, який ошукував дружин мобілізованих

Чоловік під виглядом надання юридичних послуг ошукав дружину мобілізованого, обіцяючи їй у судах оскаржувати дії ВЛК та ТЦК.

Нова «Мала Токмачка»: на Сумщині росіяни збрехали про захоплення села Корчаківка
Нова «Мала Токмачка»: на Сумщині росіяни збрехали про захоплення села Корчаківка

Угруповання військ «Курськ» спростувало заяви російського командування про нібито захоплення села Корчаківка на Сумщині та «розгром» наших підрозділів.

«Кулак не вийшов навіть розміром з палець» — на Куп’янському напрямку російські піхотинці «губляться і розбігаються»
«Кулак не вийшов навіть розміром з палець» — на Куп’янському напрямку російські піхотинці «губляться і розбігаються»

На Куп’янському напрямку недолугі спроби піхоти ворога пролізти і просочитися.

Росіяни вдарили по АЗС у Харкові та Чугуєві: є постраждалі
Росіяни вдарили по АЗС у Харкові та Чугуєві: є постраждалі

У Харкові 1 травня через численні ранкові обстріли рф постраждали двоє чоловіків.

Тисячі збитих дронів, знищена техніка і човни: ВМС ЗСУ зупиняють окупантів на фронті
Тисячі збитих дронів, знищена техніка і човни: ВМС ЗСУ зупиняють окупантів на фронті

Воїни Військово-Морських Сил ЗСУ протягом квітня завдавали втрат російським окупантам на різних напрямках фронту.

Знищення кадировського «Ахмату» на Сумщині: деталі унікальної спецоперації ГУР
Знищення кадировського «Ахмату» на Сумщині: деталі унікальної спецоперації ГУР

На Сумському напрямку підрозділи Сил оборони України провели комплексну операцію зі знищення найманців підрозділу росгвардії «Ахмат».

ВАКАНСІЇ
Стрілець-санітар 155 батальйону територіальної оборони

від 21000 до 54000 грн

Степанівське, Сумська область

Санітарний інструктор

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

Гранатометник відділення морської піхоти

від 25000 до 125000 грн

Одеса

35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського

Мінометник

від 21000 до 121000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ

Водій – слюсар

від 20100 до 120000 грн

Кривий Ріг

77 ОАеМБр ДШВ ЗС України

Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

112 окремий батальйон 110 ОБрТрО

--- ---