Про це повідомляє кореспондент АрміяInform. Коаліція CORPUS (Coalition for Resilient Procurement and Unified Support) створена з ініціативи Агенції оборонних закупівель…
Старший сержант з позивним «Паштет» разом з екіпажем БПЛА виявив і знищив замаскований російський танк Т-72 за 18 кілометрів.
Його історію опублікували на сторінці зведеної стрілецької бригади Повітряних Сил ЗСУ.
У вересня 2025 року на Новопавлівському напрямку зафіксували короткий спалах у густій посадці. За кілька хвилин у небо здійнялась майже непомітна чорна хмара. Її побачили українські розвідувальні дрони.
«Хмара — єдина ознака того, що в глибині лісосмуги може бути щось більше, ніж черговий бліндаж. Так починається операція, яка за кілька годин перетвориться на один із найбільш точних ударів важким FPV-дроном на цьому відтинку фронту», — йдеться в повідомленні.
Український екіпаж — троє військових зведеної стрілецької бригади Повітряних Сил ЗСУ, які були передані в підпорядкування до підрозділу БПЛА 35-ї бригади морської піхоти, — отримали команду підняти свій дрон.
Дистанція до передбачуваної цілі — 18,6 км. Техніка — важкий FPV на оптоволокні, майже метр завширшки, споряджений кумулятивним боєприпасом від РПГ. Зазначено, що це один із тих дронів, що летять повільно, низько й вразливі до поривів вітру, але мають одну перевагу — точність.
Екіпаж очолив старший сержант Повітряних Сил, 42-річний Павло з позивним «Паштет».
«П’ять спроб. Один танк. Перший виліт — безрезультатний. Другий — теж. На третьому оператор бачить, що під гіллям, прикладеним вручну, ховається щось значно масивніше, ніж гаубиця. Четверта спроба підтверджує здогадку: це Т-72, добре замаскований і, ймовірно, нерухомий. Двигун не працює, або зачеканий для стаціонарної вогневої точки», — розповіли в бригаді.
П’ята спроба стала вирішальною. Дрон Павла зайшов у ту зону, куди найнебезпечніше заходити: корму, моторно-трансмісійну частину танка. Саме там кумулятивний заряд здатен завдати максимальних пошкоджень.
«Ми підлетіли й побачили, що гілля лежить рівно, отже, ворог добряче замаскував. Спочатку думали САУ, потім — буксировану гаубицю. Коли зрозуміли, що це танк, пройшли ще кілька кіл. П’ятий захід — і ми зайшли ззаду. Вибух!» — згадав Павло.
На відео з дрона було видно чорний дим, який піднімається вгору, прорізаючи зелену смугу лісосмуги. За кілька хвилин черговий підтвердив, що ціль знищено.
«Це була жирна ціль», — сказав Павло.
У бригаді зауважили, що його історія почалася не з дронів.
«Вона почалася задовго до того, на подвір’ї, де його прозвали Паштетом. Потім була строкова служба, контракт, АТО, ООС. Львів’янин пройшов шлях від солдата до старшого сержанта Повітряних Сил, працював планшетистом: наносив повітряну обстановку, відстежував ворожу авіацію, передавав дані для протиповітряної системи оборони», — йдеться в повідомленні.

24 лютого 2022 року Павло зустрів на навчаннях у Дубно. За місяць уже був в Краматорську, під ракетними ударами, де ворог цілеспрямовано полював за українськими РЛС. Звідти — у зведену стрілецьку бригаду Повітряних Сил ЗСУ і на курси пілотів БПЛА. Далі — до підрозділів ударних FPV.
«Після чого потрапив до операторів дронів — Yokai. Їхні шеврони носити — почесно і просто не дістати, каже „Паштет“. У Yokai є правило: фірмовий вишитий шеврон отримує тільки той пілот, який має підтверджену ліквідовану ціль — задвохсоченого каTSApа», — додали у зведеній стрілецькій бригаді Повітряних Сил ЗСУ.
До речі, якщо вас цікавить спеціалізований та аналітичний контент про військову справу — підпишіться на телеграм-канал АрміяInform та на сторінку в інстаграмі.
Бійці 11-ї зенітної ракетної Шепетівської бригади з початку повномасштабної агресії уразили 42 літаки, 19 гелікоптерів, 491 ракету і 827 БПЛА різних типів.
Зловмисник відстежував для рашистів координати Сил оборони, по яких ворог готував ракетно-дронові атаки.
Бійці 14-ї бригади оперативного призначення імені Івана Богуна «Червона Калина» Нацгвардії оточили та захопили в полон штурмову групу ворога.
На Лиманському напрямку — зростання кількості і чисельності ворожих піхотних груп.
Росія продовжує атакувати нашу енергетику, критичну інфраструктуру, цивільні обʼєкти. За цю ніч було 210 ударних дронів, і близько 140 із них — «Шахеди».
російська помийна пропаганда часто нагадує старий телевізор з поламаною антеною: шуму багато, а сенсу нуль.
Зовнішній пілот, оператор безпілотних літальних апаратів у 160 ОМБР
від 20000 до 120000 грн
Деражня
Третій відділ Хмельницького РТЦК та СП
Розвідник
від 45000 до 110000 грн
Дніпро
Рекрутинговий центр Самарського району, Самарський РТЦК та СП
Машиніст екскаватора, військовослужбовець (інженерна спеціальність)
від 21000 до 121000 грн
Львів
125 ОБр СВ ЗСУ
Про це повідомляє кореспондент АрміяInform. Коаліція CORPUS (Coalition for Resilient Procurement and Unified Support) створена з ініціативи Агенції оборонних закупівель…