ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

На Сумщині майор ТЦК з Донеччини працював таксистом для ухилянтів

Новини
Прочитаєте за: < 1 хв. 20 Листопада 2025, 17:38

Повідомлено про підозру військовослужбовцю одного з ТЦК та СП на Донеччині у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 408 КК України (пособництво в дезертирстві).

Про це повідомила 20 листопада спецпрокуратура Східного регіону.

За даними слідства, майор, діючи з корисливих мотивів, налагодив схему сприяння діючим військовослужбовцям ЗСУ у незаконному ухиленні від проходження військової служби.

Він пропонував «послуги» з інструктажу, координації дій під час самовільного залишення військових частин та подальшого безперешкодного транспортування територією України, гарантуючи використання своїх службових документів для уникнення перевірок на блокпостах. Вартість таких «послуг» складала $6000 з однієї особи.

Так, за попередньою домовленістю підозрюваний, використовуючи службове становище та власний транспортний засіб, здійснив інструктаж вчинення дезертирства та транспортування двох військовослужбовців з військової частини в Сумській області у напрямку міста Києва, з метою ухилення ними від військової служби.

Після одержання неправомірної вигоди в розмірі 12 000 доларів США на межі Сумської та Полтавської областей зловмисника затримано в порядку ст. 208 КПК України, предмет неправомірної вигоди вилучено.

Підозрюваному обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою без можливості внесення застави.

Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років.

Державне бюро розслідувань виклало запис розмов затриманого офіцера з «клієнтом»:

АрміяInform нагадує, що краще не порушувати закон чи не ризикувати життям, а скористатися агрегатором вакансій у ЗСУ та рекрутинговими центрами.

У Дніпрі завершили пошуково-рятувальну операцію: стала відома остаточна кількість загиблих
У Дніпрі завершили пошуково-рятувальну операцію: стала відома остаточна кількість загиблих

У Дніпрі завершилася пошуково-рятувальна операція у житловому кварталі, по якому уночі 2 червня поцілили російські ракети.

Друга група інвалідності — дорого: у Хмельницькому затримали організатора схеми
Друга група інвалідності — дорого: у Хмельницькому затримали організатора схеми

Повідомлено про підозру 35-річному жителю Хмельницького району, який, за даними слідства, організував схему незаконного переправлення військовозобов’язаних.

«Лютий» і «Пекло» для російської нафтянки: ГУР вперше розповів про свої діпстрайк-дрони
«Лютий» і «Пекло» для російської нафтянки: ГУР вперше розповів про свої діпстрайк-дрони

За гуркотом на російських нафтопереробних заводах, інших військових об'єктах, складах і логістичних вузлах стоїть складна робота.

Звичайна «буханка», а вибухнула, як «цар-хліб»: розліт російського буса було видно за десятки кілометрів
Звичайна «буханка», а вибухнула, як «цар-хліб»: розліт російського буса було видно за десятки кілометрів

Бійці батальйону безпілотних систем «Рубака» 77-ї аеромобільної Наддніпрянської бригади видовищно знищили ворожу «буханку» з боєприпасами.

Шлях до пекла: під Добропіллям російські штурмовики гинуть дорогою до наших позицій
Шлях до пекла: під Добропіллям російські штурмовики гинуть дорогою до наших позицій

Пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» зробили добірку різанини ворожої логістики на Добропільському напрямку.

Догляд за родичами замість мобілізації: у Сумах викрили схему ухиляння за $15 тисяч
Догляд за родичами замість мобілізації: у Сумах викрили схему ухиляння за $15 тисяч

Правоохоронці викрили 26-річного жителя обласного центру, який організував схему незаконного отримання відстрочки від мобілізації та виїзду за межі України.

ВАКАНСІЇ
Начальник медичної служби

від 28000 до 30000 грн

Кропивницький

Військова частина А4607

Офіцер групи контролю бойового стресу

від 20500 до 120500 грн

Київ

Військова частина А7039

Командир відділення

від 55000 до 125000 грн

Слов'янськ

Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України

Водій-радіотелефоніст, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Номер обслуги, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Стрілець, Стрілець – зенітник

від 20000 до 50000 грн

Старокостянтинів, Хмельницька область

--- ---