У минулому літаючі дрони успішно і не дуже використовували не лише під час ведення війн, але й у цілком мирних сферах. А часом безпілотники й поготів відігравали абсолютно…
Напився, підписав контракт і пожалів одразу — полонений окупант, захоплений десантниками 79-ї бригади розповів, який вигляд має армія рф зсередини.
Про це йдеться в публікації на сторінці бригади.
Водночас українські військові наголошують: незважаючи на деградацію противника, його не можна недооцінювати, адже таких, як він, у росії — безліч. Саме це, на думку десантників, і є «небезпечна сила кількості».
Полонений, Красначоков Михаїл Владіміровіч, 1983 року народження, уродженець Алтайського краю, розповів, як потрапив на війну.
«Сидів удома, пив водку, напився до чортів, вранці встав, похмелився, поїхав у воєнкомат — уже п’яний зовсім», — розповідає він.
Мотивацією стали гроші: працюючи трактористом, він отримував 40 тисяч рублів, але більшу частину віддавав на аліменти.
«Жінка відмовляла, але я не послухав — п’яний був», — каже росіянин.
Контракт він підписав 17 листопада, а вже наступного дня його відправили на «навчання», яке тривало три місяці.
«Зранку каталися на мотоциклах, потім рили окопи. Після обіду — полігон, ходили по окопах без патронів, вчилися „штурмувати“», — згадує полонений.
За його словами, контингент був типовим для російського війська: «Всі алкоголіки, один наркоман».
Розчарування минуло швидко.
«Пожалів одразу, як тільки повезли», — каже він.
За словами Красначокова, командування залякувало солдатів, щоб не відмовлялися від участі у війні:
«Скажеш, що не хочеш — свої танки завалять. Хто відмовлявся йти вперед, давали ТМ-ки — щоб ішли з ними. Відмовився — розстрілювали на місці».
Його підрозділу, 5-му мотострілецькому батальйону, наказали «тримати оборону».
«Їхало чотири мотоцикли по одному. Двоє підірвалися, не доїхали. Перший раз, коли по нас почали бити міномети — наші ж. Я оху*в зовсім», — визнає він.
Після підриву одного з мотоциклів уламки поранили йому руку. Він пересів до іншого, і вдвох вони добралися до підвалу.
«Чотири дні з підвала не вилазили. На четвертий день почалися ваші зачистки. Кричать: „Хто тут? Здаєтеся?“ — ми й закричали: „Здаємося!“»
Полонений підтвердив, що після полону українські військові його не били, нагодували, напоїли й дали закурити.
«Передаю землякам: не підписуйте контракт. Ці гроші не варті життя. Такого вам по телевізору не покажуть», — каже росіянин.
На питання, що б він сказав Путіну, відповів без вагань: «Якби я його побачив — сказав би, що він гандо*».
Як повідомляла АрміяInform, пілоти зенітно-ракетного артилерійського дивізіону 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади, які одними з перших почали застосовувати сіткомети, розповіли про неймовірні логістичні труднощі та «азартні ігри» в небі. За їхніми словами, ворожі «Мавіки» почали сипатися на землю, «мов мертві мухи».
@armyinformcomua
Унаслідок ворожих обстрілів Харківщини пошкоджено цивільну інфраструктуру.
Протягом доби, з ранку 15 грудня до ранку 16 грудня 2025 року, російські війська здійснили майже 20 обстрілів по 11 населених пунктах у 8 територіальних громадах області.
На півночі та півдні Покровська російські війська спробували прорватися мотоциклетними групами. Аеророзвідка своєчасно виявила рух противника, після чого по штурмовиках відпрацювали розрахунки дронарів.
Загалом протягом минулої доби зафіксовано 151 бойове зіткнення, українські захисники стійко стримують натиск окупантів, завдаючи ворогу значних втрат.
Під ранок росіяни атакували Запоріжжя ударним безпілотником. Через удар «шахеда» виникло загоряння у багатоповерхівці.
Українська сторона готова й надалі працювати максимально якісно, конструктивно та чесно, щоб фінальна угода щодо встановлення миру була сильною та справедливою.
У минулому літаючі дрони успішно і не дуже використовували не лише під час ведення війн, але й у цілком мирних сферах. А часом безпілотники й поготів відігравали абсолютно…