30 вересня 2025 року Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області ухвалив вирок у справі про перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період. Винною визнано…
Навідник РСЗВ «Град» на псевдо «Чорний», вчитель математики за освітою та рок-музикант у душі, розповів про свою бойову роботу на Донеччині, про те, як скриня з інструментами врятувала йогу ногу від FPV-дрона, та чому залп «Граду» іноді нагадує йому музику «Metallica».
Історію воїна опублікували на сторінці 33-ї окремої механізованої бригади.
«Найголовніше — швидкість»
«Чорний» у Збройних Силах від початку 2023 року. За освітою — вчитель математики, що, за його словами, допомагає в роботі навідника.
«Ти ж самої цілі не бачиш. Тобі дають координати — і стріляєш… Без точності обрахунків влучити неможливо», — пояснює він. Головним у роботі «Граду» він називає швидкість: «Виїхали, отримали координати, вистріляли. Видихнули».
Майже два роки «Чорний» воює на Донеччині, до цього був на Запорізькому напрямку. Він відзначає величезну різницю: «На Запоріжжі навіть близько не було стільки безпілотників. Тепер нам тяжче працювати, але ми завжди добре пораємося».
Під час одного з бойових завдань в його авто влучив ворожий FPV-дрон. «Міг і без ноги лишитися. Врятувала мені ногу скриня з ключами», — згадує воїн.
«Жорстоким я не став. Абсолютно»
Попри жахи війни, «Чорний» переконаний, що не змінився. «Я той самий, який був. Малюю, на гітарі граю. Люблю рок-музику і малюю артистів у блокноті… Вже маю близько двохсот таких картинок», — ділиться він.
Звук власної зброї він сприймає по-особливому: «Робота „Граду“ мені деколи теж, як музика. Може, як „Metallica“. Жорстоким я не став. Абсолютно».
«Чорний» — сирота, у нього немає родини, але у війську він знайшов друзів. Тих, хто не воює, він не засуджує, але й не розуміє. «Я завжди такого принципу дотримуюся: можна війну пережити, а може й у Львові на голову бурулька зимою впасти», — каже він.
Як повідомляла АрміяInform, Головний сержант роти 3-го єгерського батальйону на псевдо «Шустрий» розповів про бій 13 січня 2025 року, коли шестеро українських піхотинців в умовах густого туману та без підтримки дронів протягом шести годин відбивали штурм. У результаті було ліквідовано 11 і взято в полон 4 окупантів — усю штурмову групу противника.
@armyinformcomua
У грудні Сили оборони України завдяки безпілотним системам уразили понад 33 тисячі російських загарбників і близько 130 систем ППО та РЛС.
Президент Володимир Зеленський доручив Василю Малюку зробити напрямок українських асиметричних операцій найсильнішим у світі.
На Лиманському напрямку триває активна оборонна операція Сил оборони України. Ворог здебільшого застосовує піхотні штурми та величезну кількість дронів і артилерії.
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон, який розширює перелік органів, що ведуть Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів (№4720-IX).
Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Австралії Ентоні Албенізі та обговорив з ним захист України та російські удари по українських містах і громадах.
Бійці батальйону безпілотних систем Apachi 81-ї аеромобільної Слобожанської бригади ДШВ ЗСУ знищили важку броньовану техніку та живу силу окупантів.
Водій-кранівник, військовослужбовець (інжерена спеціальність)
від 21000 до 121000 грн
Львів
125 обр СВ ЗСУ
30 вересня 2025 року Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області ухвалив вирок у справі про перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період. Винною визнано…