ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Потреба в цих кораблях величезна» — у ВМС розкрили функціонал отриманого від Нідерландів протимінного корабля

Новини
Прочитаєте за: < 1 хв. 13 Жовтня 2025, 11:57
Українські протимінні кораблі «Маріуполь» і «Мелітополь».
Українські протимінні кораблі «Маріуполь» і «Мелітополь».

Україна отримала від Нідерландів протимінний корабель класу Alkmaar. Це ще один крок до операції щодо майбутнього розмінування акваторії Чорного моря та прибережної території.

Про це в ефірі «Суспільне.Новини» говорив речник Військово-Морських Сил ЗСУ капітан 2 рангу Дмитро Плетенчук.

За його словами, отриманий корабель це повноцінний протимінний корабель. Він сам може виявляти загрози, як і проводити роботи на різних глибинах. На таких суднах працювали в Атлантичному океані, тож для нашої акваторії це цілком достатній клас.

«Він означає для нас спроможність щодо розмінування нашої акваторії. Є мінне забруднення, не враховуючи того, що ми стикаємося з наслідками навіть Другої світової та Першої світової війни досі в Чорному морі. Тому, звісно, роботи більш ніж достатньо, потреба в цих кораблях величезна» — зазначив речник ВМС ЗСУ.

Хоча навіть зараз операції з розмінування проводять регулярно, хоч і меншими силами й не в тому об’ємі. Проте і ці дії дозволяють захищати зерновий коридор.

«Якщо зміниться ситуація безпекова, і у нас з’явиться можливість завести ці кораблі в акваторії Чорного моря, ми зможемо провести, нарешті, повноцінну операцію розмінування. Вона багатоетапна. Перший етап — це до восьми місяців. Це ургентне розмінування, це стоянки, фарватери. А загалом операція триватиме від 3 до 5 років», — розповів Дмитро Плетенчук.

Як повідомляла АрміяInform, міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс у неділю відвідав Одесу, щоб обговорити реалізацію пакета підтримки на суму 400 млн євро для зміцнення морської безпеки України.

Наприкінці червня на двох протимінних кораблях класу Alkmaar, переданих Україні Нідерландами та Бельгією, урочисто підняли прапор Військово-Морських Сил ЗСУ. Кораблі отримали символічні назви «Мелітополь» та «Маріуполь».

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Віртуальна кров — реальна перемога: аналіз чотирьох років еволюції українських симуляторів від профільного експерта-виробника
Віртуальна кров — реальна перемога: аналіз чотирьох років еволюції українських симуляторів від профільного експерта-виробника

До початку широкомасштабного вторгнення український оборонно-промисловий комплекс у сегменті підготовки особового складу перебував у стані парадоксу.

«Ми 41 добу щодня відбивали штурми»: Герой України Любомир Мікало розповів про утримання позиції на Сумщині
«Ми 41 добу щодня відбивали штурми»: Герой України Любомир Мікало розповів про утримання позиції на Сумщині

Солдат 103-ї окремої бригади ТрО імені митрополита Андрея Шептицького Любомир Мікало з побратимами у травні-червні 2025 року 41 добу утримував позицію.

Сили оборони зірвали російську стратегічну наступальну операцію, заплановану на березень — Президент
Сили оборони зірвали російську стратегічну наступальну операцію, заплановану на березень — Президент

Інтенсивність штурмів, масштаб протистояння не той, який був запланований росіянами і був обіцяний їхнім командуванням політичному керівництву росії.

Перевірено, міни працюють: майже сім сотень окупантів загинуло від інженерних боєприпасів за лютий
Перевірено, міни працюють: майже сім сотень окупантів загинуло від інженерних боєприпасів за лютий

За лютий на інженерних загородженнях, встановлених Українським військом, знищено 678 окупантів, 120 одиниць озброєння та військової техніки та 19 інших цілей.

ЄС запровадив санкції проти чотирьох проросійських пропагандистів
ЄС запровадив санкції проти чотирьох проросійських пропагандистів

Рада ЄС ухвалила рішення про замороження активів на території ЄС, заборону на в’їзд та транзит для чотирьох осіб, котрі у тому числі виправдовують агресію рф

Замість евакуації тіл росіяни займаються мародерством та обезголовленням власних загиблих — перехоплення ГУР
Замість евакуації тіл росіяни займаються мародерством та обезголовленням власних загиблих — перехоплення ГУР

Перехоплення воєнної розвідки засвідчує, що замість гідного поховання, на російських солдатів чекає сокира товаришів за наказом зверху.

ВАКАНСІЇ
Водій кат В

від 21000 до 121000 грн

Запоріжжя

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Снайпер

від 51000 до 120000 грн

Запоріжжя

79 окремий батальйон 102 ОБр Сил ТрО

Оператор БПЛА 14 ОМБр ім. князя Романа Великого

від 50000 до 121000 грн

Володимир, Волинська область

Механік-водій

від 50000 до 120000 грн

Бучач

Третій відділ Чортківського РТЦК та СП

Оператор систем РЕБ

від 22000 до 22000 грн

Одеса

Військова частина А0528

Водій-радіотелефоніст

від 20000 до 120000 грн

Чернігів

119 ОБр Сил ТрО

--- ---