ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«З того КамАЗу, яким нас везли в Донецьк, залишився тільки я»: полонений російський контрактник

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 11 Липня 2025, 11:13

34-річний Нікіта Фомічов, уродженець міста Пєнза. Перед тим як поїхати на війну працював на виробництві лимонаду, оператором упаковувача. До армії потрапив, можна сказати, за типовим сценарієм.

Матеріалом поділилась 82 окрема десантно-штурмова Буковинська бригада у своєму Телеграм-каналі.

«Сидів пив пиво під під’їздом після роботи. Мимо проїжджав поліцейський УАЗ, підійшли співробітники, забрали в відділок. Там спитали ким працюю, яка зарплата. І запропонували роботу», — каже полонений.

Як сказали Нікіті, робота мала полягати у виїздах в колишню зону бойових дій, відчищати ліс від будівельних відходів, які солдати залишили після себе. Якщо знаходили рештки солдатів, складати в пакети. Але вже у військкоматі виявилося, що справжня робота яку пропонували — контракт з армією росії.

Подальший маршрут цілком стандартний: Ростовська область, Луганськ, звідти в Донецьк. Колектив, в якому був полонений, він оцінює не надто високо.

«65-70% людей, що підписали контракт — це люди, котрі 10-15 років вели аморальний спосіб життя. Алкоголіки, наркомани. Люди не витривалі, морально непідготовлені. Якщо він 20 років, вибачте мені, пив під забором, як він різко може встати, надіти на себе 40 кілограмів і бігти 10 кілометрів», — каже Нікіта.

Про перебування у зоні бойових дій спогади надзвичайно неприємні. І, як згадує полонений, їх взагалі до цього не готували. Ні фізично, ні морально.

«Якби я міг уявити, що так буде, я б краще вибрав 337-ю статтю КК РФ. Це 5,5 років колонії, але ніякі гроші не потрібні, нічого взагалі не треба. Це дуже страшно. Хто туди йде, люди не розуміють», — згадує чоловік.

А ось про полон, і те, як він туди потрапив, спогади загалом позитивні.

«Ми чотири дні не могли води випросити, а вони нас одразу напоїли, дали їжі. Ні разу нас ніхто не принизив, не образив,  не ударив.  Єдине, що вони нам говорили: так, хлопці, лопатки  в руки, нумо окопуватися. Ну, тобто все, щоб було безпечніше, і якось тут певний час з ними пережити», — розповідає полонений.

Окремо Нікіту вразило ставлення українських військовослужбовців до своїх побратимів. У тому числі поранених та загиблих.

«Нас «трьохсотих» не забирають. Про «двісті» взагалі мовчу. А тут тільки чоловік «трьохсотий» — одразу забрали. Для мене теж було потрясіння, яке у них відносини до людей. Знову ж таки, ми 4 дні просили водичку нам скинути. Нам за 4 дні двічі скинули 2 по 0,5 води. І то, ми одну не знайшли», — згадує полонений.

Рішення здатись у полон, Нікіта називає найкращим. Тому що за його словами ставлення в полоні навіть краще, ніж від побратимів в рядах армії окупанта.

«Я для себе прийняв рішення пожити. З того КамАЗу, 30-40 людей, яким нас везли в Донецьк, залишився тільки я. Ну, думаю, що там історія з іншими КамАЗами така ж. Я зрозумів, що зробив найбільшу дурість у своєму житті, підписавши контракт і прийшовши на чужу землю», — каже Нікіта.

Як повідомляла АрміяInform, південний військовий округ зс рф безповоротно втратив щонайменше 28% військовослужбовців з-поміж засуджених осіб.

До речі, якщо вас цікавить спеціалізований та аналітичний контент про військову справу — підпишіться на телеграм-канал АрміяInform

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Дводенний заплив каналізацією, галюцинації й полон: фінал «підземного десанту» рф

Дводенний заплив каналізацією, галюцинації й полон: фінал «підземного десанту» рф

Двоє російських військових із позивними «Скаут» і «Давлєт» здалися в полон бійцям 12-ї окремої бригади спеціального призначення «Азов». Вони розповіли, як командування змусило їх повзти каналізаційною трубою дві доби лише заради пропагандистського фото з російським прапором.

Володимир Зеленський і Емманюель Макрон узгодили ключові кроки щодо миру та гарантій безпеки

Володимир Зеленський і Емманюель Макрон узгодили ключові кроки щодо миру та гарантій безпеки

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Франції Емманюелем Макроном.

«Колонами зайти не можуть» — на Харківщині росіяни зробили ставку на «дронову війну»

«Колонами зайти не можуть» — на Харківщині росіяни зробили ставку на «дронову війну»

На Південно-Слобожанському напрямку ситуація дуже динамічна. Ворог намагається воювати дронами — атакує ними позиції, робить засідки.

Росіяни вдарили по багатоповерхівці у Краматорську: є поранені

Росіяни вдарили по багатоповерхівці у Краматорську: є поранені

Російські війська завдали удару по Краматорську на Донеччині. Ціллю стала житлова багатоповерхівка. За попередніми даними, поранено щонайменше четверо людей.

СБУ затримала агента рф, який коригував ракетні удари по Чернівцях

СБУ затримала агента рф, який коригував ракетні удари по Чернівцях

СБУ затримала в Чернівцях російського агента, який коригував ракетні удари по місту та відкрито радів загибелі цивільних.

У Дніпрі вже 40 постраждалих унаслідок атаки рф 

У Дніпрі вже 40 постраждалих унаслідок атаки рф 

До 40 людей зросла кількість постраждалих внаслідок російського ракетного удару по Дніпру.

ВАКАНСІЇ

Пілот ударних БпЛА

від 20000 до 120000 грн

Львів

217 окремий батальйон 125 окремої бригади територіальної оборони Сухопутних військ Збройних Сил України

Оператор, лінійний наглядач відділення комунікацій, військовослужбовець

від 20000 до 30000 грн

Дніпро

Комендатура військових сполучень (Дніпро)

Бойовий медик морської піхоти

від 25000 до 125000 грн

Одеса

35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського

Моторист-рульовий катера

від 21000 до 50000 грн

Київ

Військова частина А4269

Оператор ударних БПЛА

від 21000 до 120000 грн

Вся Україна

43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила

Артилерист в ЗСУ

від 35000 до 100000 грн

Бобровиця

1 відділ Ніжинського РТЦК та СП

--- ---