Від самого початку широкомасштабного вторгнення «Яструби» ефективно й ефектно б’ють окупантів на сході та півдні України, застосовуючи широкий спектр безпілотних літальних апаратів — від…
«Агенція оборонних закупівель» МОУ розпочала перші закупівлі FPV-дронів у межах рамкових угод. Загальна очікувана вартість двох тендерів – понад 3,3 млрд грн.
Про це інформує Міністерство оборони України.
Відповідні закупівлі опубліковано на платформі Prozorro:
«FPV-дрони – це один із ключових інструментів сучасної війни. Вони дозволяють знищувати техніку та живу силу противника з мінімальним ризиком для наших бійців, ефективно закривати запити тактичного рівня та оперативно реагувати на динамічну ситуацію на фронті.
Щоб наші військові мали все необхідне, ми будуємо систему закупівель за чіткими принципами: прозорість процедур, рівний доступ для всіх виробників та дотримання вимог до якості», – зазначив керівник Департаменту закупівель Міноборони України полковник Олександр Осадчий.
Завдяки тому, що закупівлі вперше відбуватимуться саме на основі тактико-технічних характеристик (ТТХ), до процесу вдалось залучити широке коло виробників – наразі кваліфікацію до рамкових угод пройшли 19 виробників.
«Вперше АОЗ закуповує FPV-дрони не за назвами моделей, а за тактико-технічними характеристиками. Це принципово новий підхід, який відкриває ринок для ширшого кола виробників, дозволяє закуповувати військовим потрібне озброєння, зберігаючи конкуренцію і прозорість. А механізм рамкових угод дозволяє нам проводити закупівлю швидше серед вже кваліфікованих виробників», – прокоментував Арсен Жумаділов, директор АОЗ.
Рамкова угода – це процедура державних закупівель, що передбачає попередній відбір постачальників. Спочатку компанії проходять кваліфікацію за базовими критеріями. Після цього АОЗ проводить серед них конкретні тендери з чітко визначеними вимогами до продукції.
Закупівля FPV-дронів відбуватиметься в закритому модулі Prozorro. Це гарантує захист чутливої інформації про виробників. Подання пропозицій можливе як напряму, так і через офіційного представника.
Як повідомляла АрміяInform, закупівельні агенції Міноборони «Агенція оборонних закупівель» (АОЗ) та «Державний оператор тилу» (ДОТ) під час онлайн-зустрічі з представниками понад пів сотні військових підрозділів презентували функціонал ІТ-системи DOT-Chain Defence. Її запуск запланований найближчим часом.
@armyinformcomua
Власник успішної інтернет-крамниці, а нині «літун» 33-ї окремої механізованої бригади з позивним «Аякс», який у перші дні повномасштабного вторгнення добровільно вступив до ЗСУ, розповів про свій бойовий шлях, порятунок від смерті завдяки автівці та нещодавнє наведення авіації на колону ворожої техніки.
За матеріалами СБУ та Нацполіції 15 років тюрми отримав агент фсб, який на замовлення рф займався підпалами.
За останні дні росіяни провели кілька безуспішних спроб атаки на місто з декількох напрямків, використовуючи бронетенхніку та мотоцикли.
У своєму вечірньому зверненні Президент України Володимир Зеленський розповів про результати проведеної Ставки, дипломатичну роботу, посилення далекобійних ударів, ситуацію на фронті та енергетику.
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з міністром закордонних справ Естонії Маргусом Цахкною.
Протягом 2025 року Міністром оборони України та Головнокомандувачем Збройних Сил України затверджено 163 нові нарукавні знаки для військових частин та підрозділів. Зокрема, з початку II півріччя — 62.
Від самого початку широкомасштабного вторгнення «Яструби» ефективно й ефектно б’ють окупантів на сході та півдні України, застосовуючи широкий спектр безпілотних літальних апаратів — від…