30 вересня 2025 року Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області ухвалив вирок у справі про перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період. Винною визнано…
На тлі спроб росії зірвати мобілізацію в Україні, проєкт «Хочу жить» оприлюднив чергову історію, яка доводить, що на тимчасово окупованих територіях ворог продовжує «зачистку» українського населення, відправляючи чоловіків примусом на вірну смерть.
Про це йдеться у публікації в соціальному проєкті «Хочу жить», ініційованому Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими спільно з ГУР МО України.
Як приклад наводиться доля мешканця окупованого Мелітополя, громадянина України Едуарда Манойлова, 1977 р.н., який підписав контракт з зс рф і був одразу ж відправлений на забій.
«Чоловіка визначили до 111-го мотострілецького полку та відправили до „учебки“ в Донецьк. В учебці він не пробув навіть 2-3 тижнів, як його одразу ж відправили на бойове завдання, з якого він уже не повернувся», — йдеться у повідомленні.
За словами брата загиблого, у частині родичів деякий час годували «завтраками», а через місяць Едуарда визнали зниклим безвісти.
У проєкті наголошують, що його доля — «чергове підтвердження того, що незаконна мобілізація/вербування мешканців окупованих територій України потрібна російській стороні для їх „зачистки“ від місцевого українського населення».
«Починаючи з 2014 року окупанти знищили більшу частину чоловічого населення Донецької та Луганської областей. Тепер вони повторюють цю практику і на окупованих після 2022 року українських землях», — констатують автори.
Як повідомляла АрміяInform, полонений громадянин Білорусі Ігор Соколовський розповів, як його, погрожуючи депортацією, змусили воювати, а після скарги його матері в прокуратуру — намагалися «обнулити», відправивши у штурмову групу, що складалася з калік.
@armyinformcomua
Підрозділи 7-го корпусу ШР ДШВ спільно з 14-ю бригадою оперативного призначення НГУ «Червона калина» зосереджують зусилля на контролі північної частини Мирнограда, стримують противника в центральній частині міста та не допускають затягування ворогом техніки з південного напрямку.
У бойовій цифровій екосистемі DELTA запущено механізм планування та звітування місій наземних роботизованих комплексів.
У Часовому Яру спостерігається погіршення погоди — ворог намагається накопичувати піхоту під прикриттям снігу. Застосовує реактивну артилерію та мототранспорт.
Сьогодні, 5 січня, на Херсонщині російські терористи атакували з дронів пункт видачі гуманітарної допомоги в одному з населених пунктів Дарʼївської громади.
З початку нового року ворог нарощує тиск у Покровській агломерації. Через неможливість протиснути лобовими атаками оборону українських військ противник намагається діяти обхідними шляхами, зокрема, через Гришине та Родинське.
Президент Володимир Зеленський зустрівся з начальником Центру спецоперацій «А» Служби безпеки України Євгенієм Хмарою.
Оператор систем РЕР (радіоелектронна розвідка)
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
30 вересня 2025 року Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області ухвалив вирок у справі про перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період. Винною визнано…