Усі відстрочки від призову зі сталими підставами тепер продовжуються автоматично в Резерв+. Також відстрочку можна буде оформити чи продовжити офлайн в центрах надання адміністративних…
Міністерство оборони України нагадує: держава підтримує своїх захисників, не лише на полі бою, а й у повсякденному житті. Один з напрямків цієї підтримки — освітні пільги, які надаються військовослужбовцям, учасникам бойових дій та їхнім дітям.
Про це йдеться в публікації на сторінці Міністерства оборони України.
Ці пільги не лише дають можливість здобути освіту, а забезпечують системний супровід від вступу до проживання у гуртожитку.
Хто має переваги
Учасники бойових дій та діти військовослужбовців користуються пріоритетним правом при вступі до закладів вищої та фахової передвищої освіти. Крім того, вони мають можливість вступати до закладів професійно-технічної освіти на позаконкурсній основі.
Для тих, хто був призваний під час навчання, забезпечено право повернення до навчального закладу після демобілізації. Особам, які звільняються або звільнені зі служби, надається можливість соціальної та професійної адаптації. Вона передбачає можливість проходити курси з підготовки та перекваліфікації для здобуття нової професії.
Першочергове забезпечення доступу до освітніх послуг
Військовослужбовці мають першочергове право на влаштування своїх дітей до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів, а також на отримання для них місць у дитячих оздоровчих таборах незалежно від форми власності закладу.
Особливі права для дітей загиблих захисників
Діти, які втратили одного з батьків при виконанні ним обов’язків військової служби або які вважаються зниклими безвісти, мають право на позаконкурсний вступ до вишів і професійно-технічних закладів за кошт державного чи місцевого бюджету. Таке право діє протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти.
Також у разі наявності у військовослужбовця вислуги понад 20 років або інвалідності внаслідок служби, діти мають переважне право на вступ до військових навчальних закладів, ліцеїв з військовою підготовкою, а також інших освітніх закладів із військовими кафедрами.
Фінансова підтримка від держави
Держава також надає цільову фінансову підтримку для здобуття освіти військовослужбовцям, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.
Крім того, в межах урядової ініціативи цільова фінансова підтримка поширюється і на дітей осіб цієї категорії, що навчаються в освітніх закладах всіх форм власності (включно з приватними) на умовах контракту. Така допомога безповоротна і надається за умови участі як здобувача освіти, так і навчального закладу в проєкті.
Підтримка включає:
Для дітей військовослужбовців ця підтримка діє до завершення навчання, але не довше ніж до досягнення 23-річного віку. Пріоритет надається дітям загиблих військових, осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, полонених.
Як скористатися пільгами
Для отримання державної цільової підтримки необхідно подати заяву на ім’я керівника закладу освіти із зазначенням виду допомоги. До заяви слід додати копії документів, що підтверджують пільговий статус. Державна цільова підтримка надається за рішенням керівника закладу освіти.
Участь у програмі допомоги також передбачає, що при наданні фінансування здобувачу освіти повертають уже сплачені кошти за навчання, якщо оплата була внесена до того.
Міністерство оборони України закликає освітні заклади всіх рівнів та місцеві органи влади дотримуватися вищезазначених норм законодавства та забезпечити належну реалізацію права на освіту військовослужбовцям, ветеранам та їхнім дітям.
@armyinformcomua
Сьогодні в Україні набув чинності новий порядок оформлення і продовження відстрочок від мобілізації. Понад 720 тисяч відстрочок вже продовжено без додаткових дій з боку людини, адже всі потрібні дані вже є в державних реєстрах.
У жовтні російська окупаційна армія втратила понад 31 000 осіб особового складу.
У Покровську тривають важкі бої, до стабілізаційних заходів залучені бійці ГУР МОУ, які проникають у тил ворога.
Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський відпрацював у корпусах, військових частинах на Покровському напрямку і заслухав доповіді командирів щодо поточної ситуації та наявних потреб.
З початку доби загальна кількість бойових зіткнень уздовж усієї лінії фронту становить 81.
Президент України Володимир Зеленський заслухав доповідь Головнокомандувача ЗСУ генерала Олександра Сирського щодо ситуації на фронті, зокрема в Покровську, Мирнограді та Добропіллі.
від 23500 до 53500 грн
Кам'янка-Бузька
Військова частина А4623
Усі відстрочки від призову зі сталими підставами тепер продовжуються автоматично в Резерв+. Також відстрочку можна буде оформити чи продовжити офлайн в центрах надання адміністративних…