Щоб на власні очі побачити, як формується еліта українського війська, кореспондент АрміяInform відвідав навчально-тренувальний центр Сил спеціальних операцій. Саме тут…
Державні підприємства «Державний оператор тилу» (ДОТ) та «Агенція оборонних закупівель» (АОЗ) розбудовують антикорупційну та комплаєнс інфраструктуру відповідно до рекомендацій Стратегічного огляду оборонних закупівель Україна-НАТО.
Про це під час презентації результатів впровадження антикорупційних інструментів заявив заступник голови комісії з реорганізації ДОТ Дмитро Бігунець, повідомили в МОУ.
Презентація результатів впровадження для стейкхолдерів відбулася на базі Національного агентства з питань запобігання корупції.
За словами Дмитра Бігунця, в поточному році в структурі АОЗ створений спеціальний відділ контролю за програмами закупівель, який супроводжуватиме закупівельну роботу від доведення потреби Міноборони до оплати та постачання товару.
Цього року АОЗ також зосередиться на нівелюванні конфлікту інтересів, складанні реєстру ризиків за програмами, а також складанні переліку обмежувальних заходів до недобросовісних постачальників.
Важливим досягненням АОЗ є створення «єдиного вікна» для взаємодії з ринком, що усуває корупційні ризики та забезпечує прозору верифікацію постачальників. В агенції також впроваджено чітке розмежування ключових комплаєнс функцій: внутрішнього контролю, внутрішньої безпеки та антикорупційного менеджменту, що унеможливлює конфлікт компетенцій.
Станом на червень 2025 року, фахівці агенції верифікували та включили до реєстру постачальників 1247 компаній.
ДОТ також активно впроваджує найкращі практики для забезпечення доброчесності закупівельних процесів. ДОТ використовує модель трилінійного захисту, що передбачає побудову ефективної наглядової ради, управлінського та операційного менеджменту.
Агенція розпочала розгортання міжнародного стандарту ISO 37001:2016 — найкращої світової практики побудови системи протидії корупції, який відповідає всім міжнародним стандартам якості.
Також розроблено процедуру обмеження участі в закупівлях компаній, які не виконали зобов’язання або не відповідають вимогам доброчесності. До 7 вже застосовані обмежувальні заходи. В усі контракти ДОТ імплементовано контрольні точки, що виконують превентивну та методологічну функції для забезпечення належного та якісного постачання.
Заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Микола Шевцов, відзначив важливість реформування оборонних закупівель в контексті наближення до міжнародних стандартів.
«Забезпечення доброчесності та ефективності антикорупційних заходів у сфері оборонних закупівель, не просто залишаються важливими, вони є критично важливими для національної безпеки, економічної стабільності і міжнародного авторитету будь-якої держави. Це не просто питання дотримання формальних правил, це є фундаментом довіри, як з боку власного суспільства, так і з боку міжнародних партнерів», — підкреслив генерал-лейтенант.
Вчора та у ніч на 7 квітня наші підрозділи уразили пункти управління БПЛА у районах Зеленого Запорізької області та Удачного на Донеччині.
На Запорізькому напрямку бійці групи «Морок» 225 штурмового полку знайшли позиції окупантів, зачистили їх від росіян і захопили ще одне їхнє укриття.
Хто вирішує, якими будуть бронежилет, штани або берці військовослужбовців Збройних Сил України?
У ніч на 7 квітня Сили оборони України завдали ураження по нафтовому терміналу «Усть-Луга Ойл» в селі Слободка Ленінградської області рф.
У Генеральному штабі ЗСУ підтвердили пошкодження російського фрегата типу «Буревесник» у Новоросійську Краснодарського краю рф.
Кількість загиблих через російські удари по Корабельному району Херсона зросла до чотирьох.
Перекладач-інспектор прикордонної служби
від 21000 до 24000 грн
Мукачево
Мукачівський прикордонний загін
Пілот ударних БпЛА
від 20000 до 120000 грн
Львів
217 окремий батальйон 125 окремої бригади територіальної оборони Сухопутних військ Збройних Сил України
Щоб на власні очі побачити, як формується еліта українського війська, кореспондент АрміяInform відвідав навчально-тренувальний центр Сил спеціальних операцій. Саме тут…