ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Чимчикують потроху на вихід»: росіян врешті викидають з їхньої бази на Середземномор’ї

Новини
Прочитаєте за: < 1 хв. 22 Травня 2025, 12:44

Росіян, найімовірніше, остаточно «попросили» з їхньої військово-морської бази в сирійському місті Тартус. З точки зору геополітики та історії, для країни-терориста це, безперечно, трагедія.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» говорив речник ВМС ЗСУ капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук.

За його словами, зараз у Середземному морі розгортаються дуже цікаві події. Можна сказати, деякою мірою трагічні для росіян з точки зору геополітики. Вони чимчикують потроху на вихід. Адже, судячи з усього, їх все ж таки «попросили» з їхньої бази в Тартусі. Бази, яку вони розбудовували пів століття.

«Так, у них є де бункеруватися, заходити в порти — це Алжир, Єгипет. Але у будь-якому разі це все ж таки не військові бази. І тепер для росіян логістика, враховуючи закритий Босфор, доволі складна у Середземному морі», — зазначив речник ВМС ЗСУ.

Так, вони показуватимуть свою присутність, зауважує Плетенчук. Іноді це ще називають демонстрацією прапора. Але використовувати флот, як раніше, — не зможуть.

«Доведеться їм тепер в обхід Європи через Атлантику ходити. І тут вже виконувати завдання, які перед ними ставить їхнє керівництво. Але це стає вже досить дорого і довго», — резюмував Дмитро Плетенчук.

Як повідомляла АрміяInform, мінна ситуація в Чорному морі залишається непростою. Акваторія засмічена тоннами вибухівки, яку раніше рясно розкидали російські окупанти з літаків.

Читайте нас в Telegram
Допомагає збивати ворожі ракети та «Шахеди»: історія захисниці Маргарити
Допомагає збивати ворожі ракети та «Шахеди»: історія захисниці Маргарити

Начальниця топографічної служби 208-ї зенітної ракетної Херсонської бригади Маргарита вважає, що без злагоджених дій військових топографів ціль не зіб’єш.

47-ма артилерійська бригада отримала почесне найменування
47-ма артилерійська бригада отримала почесне найменування

7 квітня 2026 року Президент України підписав Указ «Про присвоєння почесного найменування 47-й артилерійській бригаді Сухопутних військ ЗСУ».

Роздягнувся по пояс: російський штурмовик чомусь вирішив померти в одних штанах
Роздягнувся по пояс: російський штурмовик чомусь вирішив померти в одних штанах

Пілоти 55-ї артилерійської бригади «Запорізька Січ» змогли знайти та уразити в надійній схованці напівголого окупанта.

«Мапу росії бачив дуже давно, мене політика не цікавить»: російський полонений зміг здивувати
«Мапу росії бачив дуже давно, мене політика не цікавить»: російський полонений зміг здивувати

Бійці 225-го штурмового полку показали розмову з полоненим окупантом, який не знав чисельність населення власної країні і думав, що Україна більша за площею.

Прямий ефір: уразили стратегічний паром русні, окупант прожив 3 хвилини, атаку у Криму
Прямий ефір: уразили стратегічний паром русні, окупант прожив 3 хвилини, атаку у Криму

ГУР нейтралізувало останній залізничний пором росіян у Керчі.

Застрелив окупанта, був поранений і затриманий, втік: з ворожого тилу вивезли партизана
Застрелив окупанта, був поранений і затриманий, втік: з ворожого тилу вивезли партизана

Підрозділ спеціальної розвідки ВМС «Янголи» евакуював на підконтрольну територію України родича військовослужбовця морської піхоти ЗСУ.

ВАКАНСІЇ
Гранатометник

від 20000 до 120000 грн

Вся Україна

22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр

Майстер БПЛА, військовослужбовець

від 20000 до 20000 грн

Лозова

Військова частина А7290

Номер обслуги до 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади

від 24000 до 124000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Офіцер групи контролю бойового стресу

від 20500 до 120500 грн

Київ

Військова частина А7039

Офіцер відділення ВСП

від 30000 до 60000 грн

Запоріжжя, Запорізька область

Електрик-моторист в батальйон зв’язку

від 21000 до 50000 грн

Дружківка

--- ---