ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

МіГ-29 проти «Шахеда» в нічному небі — український льотчик-ас Yellowtail здобув чергову перемогу

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 21 Травня 2025, 15:13

«За бойовим наказом — у небо!» Для українського льотчика-винищувача з позивним Yellowtail — це не просто слова, а бойова буденність. Нещодавно, керуючи своїм МіГ-29, він майстерно знищив ворожий ударний дрон Shahed під час нічної масованої атаки росії на об’єкти цивільної та критичної інфраструктури. На його особовому рахунку — понад сто бойових вильотів на захист українського неба.

Кадри нічної бойової роботи та розповідь про пілота оприлюднили на сторінці Повітряного командування «Захід» Повітряних Сил ЗС України.

На відео, знятому з борта винищувача МіГ-29, зафіксовано знищення ворожого ударного дрона типу Shahed. Це успішне перехоплення відбулося під час відбиття чергового російського масованого ракетно-авіаційного удару, спрямованого по інфраструктурних об’єктах України.

Льотчик, що виконав це завдання, — Yellowtail, пілот бригади тактичної авіації повітряного командування «Захід». Як зазначають у командуванні, він «постійно готовий за бойовим наказом підняти бойову машину в небо для захисту рідної землі від ворожих ударів з повітря».

Знищений «Шахед» — це ще одна ціль на бойовому рахунку Yellowtail, який вже має понад сто успішних бойових вильотів. Кожен такий виліт — це ризик, надзвичайна концентрація та майстерність, спрямовані на те, щоб не дати ворожим ракетам та дронам досягти своїх цілей.

У Повітряному командуванні «Захід» наголошують, що для відбиття ворожих ракетно-авіаційних ударів залучаються усі наявні сили та засоби. Це не лише винищувальна авіація, але й зенітні ракетні підрозділи, мобільні вогневі групи та підрозділи радіоелектронної боротьби. Саме їхня комплексна та злагоджена робота дозволяє ефективно захищати українське небо.

Як повідомляла АрміяInform, на борту бойової машини не прикраси, а історія. 32 збиті крилаті ракети й один ударний дрон уже намальовані під пусковою установкою німецького ЗРК IRIS-T, що стоїть на захисті неба. У кожної із цих позначок — своє обличчя і своя ціна: життя, що вдалося врятувати. Для екіпажу — це не просто підрахунок. Це традиція. Це ритуал перемоги.

До речі, якщо вас цікавить спеціалізований та аналітичний контент про військову справу — підпишіться на телеграм-канал АрміяInform та на сторінку в інстаграмі.

Читайте нас у Facebook
На Тернопільщині засудили інформатора, який зливав у Telegram локації груп оповіщення
На Тернопільщині засудили інформатора, який зливав у Telegram локації груп оповіщення

У Бучачі суд виніс вирок у справі про перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України під час мобілізації.

«Завезли ядерні FPV»: російський танк видовищно вибухнув після ураження
«Завезли ядерні FPV»: російський танк видовищно вибухнув після ураження

Оператори батальйону безпілотних систем «Перун» 42-ї механізованої бригади імені Героя України Валерія Гудзя перетворили російську техніку у вогняний гриб.

СБС забезпечують приблизно кожне третє ураження окупантів
СБС забезпечують приблизно кожне третє ураження окупантів

Сили безпілотних систем ЗСУ забезпечують приблизно кожне третє ураження особового складу російських загарбників.

Україна запускає нові спільні оборонні проєкти з ЄС
Україна запускає нові спільні оборонні проєкти з ЄС

У фокусі роботи — розширення фінансування та запуск спільних проєктів у дронах, ППО й далекобійних спроможностях.

Останні з росіян у Куп’янську: Данило здався після п’яти місяців у руїнах
Останні з росіян у Куп’янську: Данило здався після п’яти місяців у руїнах

Окупант подивився інтервʼю з колишніми побратимами, скористався програмою «Хочу жить» і добровільно здався.

ВАКАНСІЇ
Служба в Силах ТРО

від 20000 до 120000 грн

Новомосковськ, Дніпропетровська область

Начальник інформаційно-телекомунікаційного вузла зв’язку

від 20000 до 24000 грн

Хмельницький

Військова частина А1056

Інженер РЕБ в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

Командир відділення 155 окремого батальйону територіальної оборони

від 23000 до 53000 грн

Степанівка, Сумська область

Укладач парашутів, військовослужбовець

від 23000 до 28000 грн

Васильків

Військова частина А1789

Розвідник-навідник

від 22000 до 122000 грн

Яворів

Яворівський РТЦК та СП

--- ---