«Хай серед простих вояків буде хоч один міністр», — переказують сучасники його слова перед військовою операцією українського війська проти більшовиків, яка…
Під пронизливий шум води, що розбивається об борт, екіпаж штурмового річкового катера ВМС ЗС України пильно вдивляється в небо. Для них це не просто патрулювання — це полювання на «Шахеди», які російські війська регулярно запускають.
Подробиці роботи незвичайного мобільного підрозділу сил протиповітряної оборони Києва розповіли журналісти Армія TV.
«Вдавалося збивати. Нашим хлопцям з нашого дивізіону були успішні випадки», — розповідає військовослужбовець, демонструючи озброєння артилерійського катера.
Річкова флотилія ВМС України стала одним із несподіваних та ефективних компонентів у протидії ворожим безпілотникам. Катери, які патрулюють акваторію Дніпра, оснащені важкими кулеметами «Браунінг» та гранатометами, що дозволяє їм уражати повітряні цілі.
«Катер оснащений п’ятьма вогневими точками, які можуть розміщуватися по периметру судна. Можна встановити чотири кулемети та один гранатомет, або всі гранатомети — залежно від завдання», — пояснює військовий. Він додає, що легка броня катера здатна витримати влучання куль калібру 7,62 мм.
Особливо цінним є високий рівень маневреності катерів. «Катер швидкий, може зробити нормальний розворот, може і зупинитися, і виконати швидкий маневр», — зазначає військовослужбовець.
Проте ураження повітряних цілей з водної поверхні має свої виклики. «Катер не настільки стійкий, як позиція на березі. Його може колихати. Командир, який за штурвалом, має контролювати судно, визначати, як повернути катер, щоб кулеметник міг працювати по «Шахеду», — пояснює боєць.
Один з членів екіпажу, колишній цивільний моряк, розповідає про свій шлях у флотилію: «Опинився я тут у 2023 році влітку. Закінчив військову кафедру, прийшов сюди командиром артилерійського катера. Багато на чому походив — буксири, повернувся, закінчив цивільне навчання і прийшов у дивізіон».
На іншому патрульному катері, який також бере участь у захисті Києва, встановлено два кулемети та гранатомет МК-19. «Катер призначений для знищення ворожого десанту, живої сили і для боротьби з повітряними цілями», — пояснює інший член екіпажу.
Військові відзначають, що тактика застосування росіянами «Шахедів» постійно змінюється. «Раніше вони йшли через Київське море, а зараз, коли вони вже знають, де їх збивають, змінюють свій маршрут», — розповідає військовий.
Екіпажі катерів згадують одну з наймасштабніших атак «Шахедів», яку вони пережили. «Це було минулого року на Київському морі під час патрулювання. Це була найперша така масована атака, близько 140 штук. Ми і стріляли, і спостерігали, як ППО їх збиває», — згадує військовослужбовець.
Так на воді Дніпра триває малопомітна, але важлива битва — українські річкові катери захищають небо над Києвом, додаючи потужності загальній системі протиповітряної оборони України.
@armyinformcomua
Рівень підготовки російських штурмовиків настільки низький, що вони усіляко уникають прямого контакту з Силами оборони.
Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Премʼєр-міністром Північної Македонії Християном Міцкоським.
Президент України Володимир Зеленський провів розмову з представниками Президента Сполучених Штатів Америки Стівеном Віткоффом і Джаредом Кушнером.
Бійці 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади 7-го корпусу швидкого реагування продовжують проводити пошуково-ударні дії в Мирнограді та околиць.
Президент України Володимир Зеленський повідомив про дипломатичну роботу, та продовження терору проти цивільної інфраструктури, котрий вчиняють окупанти.
Президент України Володимир Зеленський виступив на Мюнхенській безпековій конференції.
Командир взводу спеціальних робіт, військовослужбовець
від 25000 до 125000 грн
Одеса, Одеська область
«Хай серед простих вояків буде хоч один міністр», — переказують сучасники його слова перед військовою операцією українського війська проти більшовиків, яка…