ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Звіт SIPRI: Україна — найбільший імпортер зброї у світі, зростання майже в 100 разів

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 10 Березня 2025, 12:51

Україна стала найбільшим у світі імпортером основних видів озброєнь у період 2020-2024 років. Імпорт збільшився майже у 100 разів, як порівняти з 2015-2019 роками.

Про це йдеться в опублікованому сьогодні звіті Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI).

Щонайменше 35 держав надіслали зброю в Україну після широкомасштабного вторгнення росії у 2022 році.

У 2020-2024 роках Україна отримала 8,8% світового імпорту озброєнь. Більшість основних поставок озброєнь в Україну надійшли зі США (45%), Німеччини (12%) і Польщі (11%).

Україна була єдиною європейською державою серед 10 найбільших імпортерів у 2020-2024 роках, хоча багато інших європейських країн значно збільшили свій імпорт озброєнь за цей період.

Європейський імпорт озброєнь загалом зріс на 155% за той самий період, оскільки держави відреагували на вторгнення росії в Україну та невизначеність щодо майбутнього зовнішньої політики США.

Сполучені Штати ще більше збільшили свою частку у світовому експорті озброєнь до 43%, в той час як експорт росії впав на 64%.

Загальний обсяг передачі озброєнь у світі залишився приблизно на тому ж рівні, що і в 2015-2019 і 2010-2014 роках (але був на 18% вищим, ніж у 2005-2009 роках), оскільки збільшення імпорту в Європі і Америці було компенсоване зменшенням в інших регіонах.

Десятка найбільших експортерів зброї у 2020-2024 роках залишилася такою ж, як і в 2015-2019 роках, але росія (на яку припадає 7,8% світового експорту зброї) опустилася на третє місце, поступившись Франції (9,6%), тоді як Італія (4,8%) піднялася з 10-го на шосте місце.

«Нові дані щодо поставок озброєнь чітко відображають переозброєння, яке відбувається в Європі у відповідь на загрозу з боку росії», — зазначив Метью Джордж, директор Програми SIPRI з питань передачі озброєнь.

Проте, за його словами, деякі великі імпортери озброєнь, зокрема Саудівська Аравія, Індія і Китай, з різних причин значно зменшили обсяги імпорту, попри високе сприйняття загрози в їхніх регіонах.

Як повідомляла АрміяInform, Міністерство оборони України планує закупити 4,5 млн FPV-дронів, більшість з них будуть вітчизняного виробництва.

Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Знайди п’ять трупів окупантів у кущах: наші пілоти зробили вправу на розвиток уваги
Знайди п’ять трупів окупантів у кущах: наші пілоти зробили вправу на розвиток уваги

Оператори БПЛА батальйону «Чорний лебідь» 225-го штурмового полку за два дні знищили 16 російських штурмовиків, які залишилися у полях та посадках.

Вимагав $4 тисячі та погрожував мобілізацією: у Харкові затримали здирника
Вимагав $4 тисячі та погрожував мобілізацією: у Харкові затримали здирника

Місцевий житель вимагав зі знайомого гроші й погрожував особисто передати його дані до військкомату для примусової мобілізації.

Через ситуацію навколо Ірану американці запропонували перенести зустріч по Україні
Через ситуацію навколо Ірану американці запропонували перенести зустріч по Україні

Наразі пріоритет партнерів  – ситуації навколо Ірану, і через це зустріч, яка планувалася на цей тиждень за пропозицією американців відкладається.

20 кілометрів пішки за дроном: спецпризначенці вивели цивільних з  Куп’янська
20 кілометрів пішки за дроном: спецпризначенці вивели цивільних з  Куп’янська

До Полку поліції особливого призначення надійшло прохання допомогти евакуювати цивільних мешканців із небезпечної території.

Покровськ — це політична ціль ворога: командувач ДШВ Олег Апостол
Покровськ — це політична ціль ворога: командувач ДШВ Олег Апостол

Українське командування могло зосередити сили безпосередньо на обороні Покровська, однак було ухвалено рішення діяти на напрямку Добропілля.

«Ворог думає, що нас 30, а нас — 6»: розвідники створюють для росіян ілюзію масованого удару
«Ворог думає, що нас 30, а нас — 6»: розвідники створюють для росіян ілюзію масованого удару

Десантники 132-го окремого розвідувального батальйону нещодавно доєднались до прориву оборону росіян на Олександрівському напрямку.

ВАКАНСІЇ
Командир міномета

від 20000 до 120000 грн

Вся Україна

22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр

Інженер автомобільної та бронетанкової служби, діловод

від 10000 до 15000 грн

Запоріжжя

Військова частина А3130

Геодезист

Шепетівка

Військова частина А4127

Водій, військовослужбовець

від 21000 до 51000 грн

Дрогобич

Військова частина А1546

Оператор-монтажер, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Начальник РЛС радіотехнічні війська

від 20000 до 50000 грн

Дубровиця

--- ---