ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Триває випробування нового танка Leopard 2 ARC 3.0, здатного протистояти дронам

Новини Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 2 хв. 6 Березня 2025, 11:10

Попри всі прогнози про закінчення ери танків як виду озброєння, особливо з урахуванням появи численних засобів ураження важкої бронетехники, зокрема дронів, конструктори продовжують розробки новітніх танків.

Конструктори з урахуванням досвіду російсько-української війни розробляють численні варіанти захисту танків від ураження з повітря.

Так, нині в ЄС проходить випробування щодо здатності давати відсіч безпілотникам і протитанковим ракетам новий танк Leopard 2 ARC 3.0. Нагадаємо, що його розробник — європейський холдинг KNDS (KMW+Nexter Defense Systems). Це спільне підприємство двох європейських виробників бронетехніки — німецької фірми Krauss-Maffei Wegmann і французької Nexter Systems. Krauss-Maffei Wegmann виробляє танки, а Nexter — артилерію.

Новий танк — це, по суті, проміжна платформа, яка має замінити Leopard 2 до появи перспективного «євротанка» майбутнього — у межах програми Main Ground Combat System (MGCS) — який очікується не раніше 2040-х років.

Отже, що собою являє новий танк?

Перш за все — це безекіпажна башта. Ідея не нова, але конструктори KNDS використали її з максимальною ефективністю.

Танк озброєний традиційною 120-мм гладкоствольною гарматою від Rheinmetall з можливістю заміни на більш потужні 140-мм гармати Ascalon або 130-мм розробку від того ж Rheinmetall.

Ще однією новинкою стало встановлення дистанційно керованої бойової станції (RCWS) з 30-мм автоматичною гарматою для боротьби з дронами і легкоброньованими цілями. Також на танку розміщено пускову установку для протитанкових керованих ракет (ATGM), здатних уражати цілі на великих відстанях.

Також новий танк отримав сучасні системи активного захисту (APS), які здатні перехоплювати протитанкові ракети до того, як вони досягають цілі. Також передбачені комплекси радіоелектронної боротьби (РЕБ) і система пуску димових гранат, що допомагає маскувати бойову машину на полі бою.

До конструкції Leopard 2 ARC 3.0 також внесено багато змін. Його екіпаж зменшено до трьох осіб. Вони розміщуються в корпусі, що підвищує безпеку. За рахунок використання безекіпажної башти зменшено масу танка, що дозволило підвищити рівень захисту машини. Для аварійної евакуації передбачено люки спереду та вихід через підлогу.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Ворог атакував Україну ракетою Іскандер-М та 112 ударними БПЛА
Ворог атакував Україну ракетою Іскандер-М та 112 ударними БПЛА

У ніч на суботу, 14 лютого, російські окупаційні війська запустили по Україні балістичну ракету Іскандер-М та 112 ударних БПЛА.

Пам’яті лейтенанта Петра Батьківського
Пам’яті лейтенанта Петра Батьківського

Боровся за те, аби донька жила в європейській незалежній Україні.

Президент нагородив українського скелетоніста Владислава Гераскевича орденом Свободи
Президент нагородив українського скелетоніста Владислава Гераскевича орденом Свободи

У п’ятницю, 13 лютого, Президент України Володимир Зеленський зустрівся у Мюнхені зі скелетоністом, членом національної олімпійської збірної Владиславом Гераске

Найбільше ворожих штурмів зафіксовано на Покровському та Гуляйпільському напрямках
Найбільше ворожих штурмів зафіксовано на Покровському та Гуляйпільському напрямках

Протягом минулої доби між українськими захисниками та російськими окупантами відбулося 218 бойових зіткнень.

За добу противник втратив 1070 військових — Генштаб ЗСУ
За добу противник втратив 1070 військових — Генштаб ЗСУ

Бойові втрати російських окупаційних сил за минулу добу склали 1070 військових.

Богдан Кротевич: Командир має притримуватись закону і правил, інакше може з’явитись комплекс Бога
Богдан Кротевич: Командир має притримуватись закону і правил, інакше може з’явитись комплекс Бога

У сучасній війні фактор командира відіграє дуже високу роль, і при цьому самі командири мають дотримуватись відповідних правил.

ВАКАНСІЇ
Оператор радіолокаційної станції

від 20000 до 120000 грн

Геча, Закарпатська область

Водій-кранівник, військовослужбовець

від 21000 до 121000 грн

Львів

125 ОБр СВ ЗСУ

Стрілець-санітар

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

112 окремий батальйон 110 ОБрТрО

Номер обслуги

від 20000 до 50000 грн

Криве Озеро

Третій відділ Первомайського РТЦК та СП

Технік служби захисту інформації

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

Командир машини, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

--- ---